RC MULTIKOPTERI > OPREMA ZA MULTIKOPTERE

Gyro na Qudrocopter-u

(1/3) > >>

nmark:
Pozdrav svima! Relativno sam nov u ovom hobiju pa mi treba savet iskusnijih. Odlucio sam se na izgradnju quada na HK platformi. Nabavio sam sve delove i sada radim detaljan projekat letelice, pa sam se zapitao da li bi se povecala stabilnost ako bi se gyro senzori skinuli sa originalne plocice i na manjim plocicama postavili na krake, blize motoru. Na taj nacin bi njihov otklon bio veci i za male uglove, pa bi trebalo da kontroler moze ranije da reaguje. Da li bih u tom slucaju povecao stabilnost ili dobio vece vibracije mmmm? Jos jednom pozdrav i unapred hvala!

nebeski:
Odgovarajući žiro će da zauzima isti ugao istom ugaonom brzinom i na pločici u centru kao i na kraju kraka ako ga ispravno postaviš, tako da mislim da ne bi ništa poboljšao samo bi eventualno napravio dodatne probleme sa šumom koji bi se sakupljao na dugačkim žicama kojima bi žiroskopi bili povezani.  oo))

nmark:
Tacno je da bi zahvatao isti ugao istom ugaonom brzinom, ali bi bio veci pomeraj tj. put koji gyro predje za isto vreme, tj bila bi veca linijska brzina. Ne znam kako radi gyro senzor,pa mi je to zapravo dilema.Da li reaguje samo na promenu ugla ili na pomeraj? Znam da kod mobilnih telefona, ponekada nece da odreaguje na spore i male pomeraje, pa ga treba malo "promuckati".

nebeski:
Ziroskop reaguje samo na promenu ugla, a ne na pomeraj. Merenje pomeraja koji spominjes bi bilo puno komplikovanije i na plocicama koje spominjes se ne moze vrsiti i nepotrebno je.

nmark:
Hvala puno! To me spasava nepotrebnog eksperimentisanja... :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version