Author Topic: Git za izoflor i stirodur?  (Read 6657 times)

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Git za izoflor i stirodur?
« on: June 01, 2011, 08:47:59 PM »
Da li je neko koristio git za izoflor ili stirodur i da li je to uopšte pametno raditi.
Planiram da jedan model od izoflora izgitujem Vitexovim gitom na vodenoj bazi, da ga onda ošmirglam i ofarbam. Mislim da sam git neće puno otežati model. Interesuje me kako će ga izoflor primiti?

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Git za izoflor i stirodur?
« Reply #1 on: June 01, 2011, 09:10:24 PM »
Ivane, svaki kit na vodenoj bazi moze dobro da posluzi. Ja sam umjesto gita koristio lepak kojim se lijepe lajsne od stiropora. Prodaje se u radnjama koje drze takve lajsne i dodje u pakovanju kao silikon. Definitivno ces otezati model sa tim, samo zavisi kolike su praznine koje treba popuniti.

Offline guga

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 106
Re: Git za izoflor i stirodur?
« Reply #2 on: June 02, 2011, 02:32:34 PM »
Ja sam radio sa gitom na vodenoj bazi problem nastaje kada nanesete previse,usled susenja popuca samo mu tu mana,znaci tanki slojevi su prihvatljivi.

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Git za izoflor i stirodur?
« Reply #3 on: June 02, 2011, 02:57:45 PM »
 ;namig

Ako se dobro secam ima Multiplex neku olaksanu vrstu gita za modele od elapora.

Nisam probao ali najverovatnije moze i za izoflor ili stirodur.

pozdrav
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline djgorandj

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
  • www.rcavioni.com
Re: Git za izoflor i stirodur?
« Reply #4 on: June 09, 2011, 12:12:42 PM »
git mozda, al kolko to oteza model, ja sam sa plastikom zavrsavao poso, doduse zimi, sada leti ce biti problema, moze bizzon, moze sprej lepak ili nesto slicno

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Git za izoflor i stirodur?
« Reply #5 on: June 10, 2011, 10:34:14 PM »
Kupiću vitexov git na bazi vode i probaću ga na jednom delu modela. Naravno , pored njeg kupiću i finu šmirglu. Ne nameravam da ceo model mresvučem gitom, samo neke delove, kako bi se nepravilnosti sakrile.

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Git za izoflor i stirodur?
« Reply #6 on: January 15, 2012, 08:03:49 AM »
zasto ne probas sa pur penom, penasta je i lakse se ismirgla nego git mmmm. i ne moze da ispuca kao git ako ti treba da popunis vece udubljenje, a sa njom mozes da popunis eventualne rupe ako se model nabode na nesto?  :mhm

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Git za izoflor i stirodur?
« Reply #7 on: January 15, 2012, 09:40:13 AM »
zasto ne probas sa pur penom, penasta je i lakse se ismirgla nego git mmmm. i ne moze da ispuca kao git ako ti treba da popunis vece udubljenje, a sa njom mozes da popunis eventualne rupe ako se model nabode na nesto?  :mhm

Vlado, zanimljiv predlog. Uopšte nisam razmišljao o tome. Doduše nisam ni kupio git iz drugih razloga, već sam model presvukao lepljivom trakom. Ako u nekoj budućnosti budem pravio neki model od izoflora, imaću na umu pur penu.

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Git za izoflor i stirodur?
« Reply #8 on: January 15, 2012, 08:13:59 PM »
drago mi je sto mogu da pomognem kolegama modelarima  4e

Offline mtesa

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 476
Re: Git za izoflor i stirodur?
« Reply #9 on: January 16, 2012, 09:05:18 AM »
Ne bih da kvarim veselje, ali ako tražiš način da postigneš glatku površinu ....
Pur pjena kad završi proces bubrenja je šupljikava iznutra i poprilično tvrđa od stirodura.
Tako se kod šmirglanja veoma lako zeznuti i "ući" u stirodur dok pokušavaš skinuti pjenu.
A i kada je dovedeš "na mjeru" ostaju ti rupice po njoj, koje bi opet trebalo nečim popuniti...
Opet u igru ulazi git, ali sada, doduše, u manjoj mjeri.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Git za izoflor i stirodur?
« Reply #10 on: January 29, 2012, 10:27:03 AM »
sve zavisi koji deo se popunjava ili popravlja, ako se popravlja trup onda sa spoljne strane moze da se stavi neki predmet koji nece dati da se pena razvija na tu stranu. a pena kad se potpuno formira ima relativno glatku povrsinu, tako da treba malo poraditi na pripremi pre nego sto se pocne sa popunjavanjem.

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Git za izoflor i stirodur?
« Reply #11 on: January 29, 2012, 11:20:25 AM »
Jedna napomena za pur penu. Ako se popunjava neki prostor unutar model, mora se dobro paziti da se ne ulije više put pene nego što je potrebno. Ako se preter može deformisati izoflor ili stirodur, a verovatno ga i probiti.

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Git za izoflor i stirodur?
« Reply #12 on: January 29, 2012, 03:16:46 PM »
naravno da treba paziti kolika kolicina pene se upotrebi u popravci, preporucujem da se pre popravke modela uradi mali test koliko ce pena da ekspandira mmmm