Author Topic: NECE DA PUNI  (Read 13131 times)

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1697
Re: NECE DA PUNI
« Reply #15 on: November 09, 2013, 03:50:36 PM »
Da ne otvara novi topik,posto mi se cini da je slican kvar kao na pocetku...
Ponovo ja pogresio polaritet i izadje neki beli dim iz njega  :mhm  :sljus e sad...kako da mu vratim taj beli dim  mmmm jer dok je on bio unutra,sve je radilo super  ;namig
Za razliku od proslog puta,sada nema chadjavih delova,pa reko sa mislite,da li je isti deo u pitanju .
Napominjem da je u pitanju bila stotinka...fik i gotovo.  ")   (rip..)
Gladajte samo da( tokom narednih kometara i predloga),se dobro ispljujete medjusobno   (kush) jer bilo bi glupo da ovaj topik ostane neusran.  :mhm   (nono)
Unapred hvala dobronamernim ljudima  :mhm
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: NECE DA PUNI
« Reply #16 on: November 09, 2013, 09:59:28 PM »
 mmmm Obrati pažnju na pitanje:
Jel bilo bezmirisno ili ko posle prebranca ?  :big smile

Pozdrav
Miša
#FFCC00

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1697
Re: NECE DA PUNI
« Reply #17 on: November 10, 2013, 01:22:01 PM »
Ovako stoje stvari,izgoreo je mosfet 6680 na izlazu i ima jos jedan takav na ulazu.
Ja imam od nekog starog punjaca da skinem neki mosfet ali nosi oznaku

    NIKOS
 P1203EVG
 VN22K0603

Da li smem da stavim taj ili de bi mogao da nabavim 6680 ili neku adekvatnu zamenu.

 (plz) (plz) (plz)
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: NECE DA PUNI
« Reply #18 on: November 10, 2013, 06:56:03 PM »
Znači bilo je bezmirisno  :big smile

Skini data šit za taj tranzistor i za prethodni, pa uporedi.

Bitno je da im je tip isti. P ili N. Ako se to poklapa, onda proveriš da li im je raspored izvoda isti. Ako se i to poklopi, onda proveriš koji im je radni napon (oni su uglavnom tu)
I najvačnije kolika je struja i otpor u provodnom stanju.
Pogledaću kasnije večeras, pa ću ti reći.

Postaviću ti i šemu tog dela...

Vidim da si ga navadio da obrće polaritet i da bi ti dobrodošla zaštita od toga, ali ne ona klasika, jer ona menja dosta parametara, već Čičina koja apsolutno ne menja ništa, ali mu neda da obrće kako mu padne na pamet  :hehe
Safataj Nebojšu da ti to odradi, a ja ću mu poslati kako!

Pozdrav
Miša
#FFCC00

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: NECE DA PUNI
« Reply #19 on: November 11, 2013, 07:00:00 PM »
Malo sam u nekoj gužvi, ali evo, stvari stoje ovako:

Ovo je N-mosfet 6680 a ovaj  P1203EVG je P-Channel Logic Level Enhancement Mode Field Effect Transistor !
Dakle ne mogu se samo zameniti !!!






Pozdrav
Miša
#FFCC00

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: NECE DA PUNI
« Reply #20 on: November 11, 2013, 09:14:17 PM »
Evo da se malo i ja ukljucim. Imas u Tagoru www.tagor.rs PHK12NQ03LT, koji odgovara po karakteristikama, do duse fali mu 0.5A ali moe da prodje :) Cena mu je oko 0.5 EUR. A evo i PDF-a od 6680 i PHK12NQ03LT [url=http://www.nxp.com/documents/data_sheet/PHK12NQ03LT.pdf]http://www.nxp.com/documents/data_sheet/PHK12NQ03LT.pdf
« Last Edit: November 11, 2013, 09:17:05 PM by banbo »
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1697
Re: NECE DA PUNI
« Reply #21 on: November 12, 2013, 12:54:07 PM »
Evo da se malo i ja ukljucim. Imas u Tagoru www.tagor.rs PHK12NQ03LT, koji odgovara po karakteristikama, do duse fali mu 0.5A ali moe da prodje :) Cena mu je oko 0.5 EUR. A evo i PDF-a od 6680 i PHK12NQ03LT [url=http://www.nxp.com/documents/data_sheet/PHK12NQ03LT.pdf]http://www.nxp.com/documents/data_sheet/PHK12NQ03LT.pdf

Druze,zvao sam  ih ,i nemaju ga na stanju,sta moze drugo.



A da li moze ovaj    http://www.irf.com/product-info/datasheets/data/irf8736pbf.pdf     da zameni  6680
« Last Edit: November 12, 2013, 01:06:34 PM by sasa »
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: NECE DA PUNI
« Reply #22 on: November 12, 2013, 03:52:14 PM »

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: NECE DA PUNI
« Reply #23 on: November 12, 2013, 03:59:37 PM »
Hm, izgleda kucista malo ne odgovaraju...

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: NECE DA PUNI
« Reply #24 on: November 12, 2013, 04:39:50 PM »
OVAJ - ULAZNI NE MOŽE DA SE BUDŽI BILO KOJIM !!!
Za tako nešto je malo potrebno i znati šta i kako, a to nije za one koji "eto razumem se u to..."
UKRATKO: Dotični momak je u sklopu DC/DC (pull down) pretvarača i na G dobija "komandu" u skladu ...
               
DA JE NA IZLAZU, PA I POMOZ BOŽE...
Generalno gledano, radilo bi i sa nekim drugim, ali kako i dokle?..

Da ima bilo gde kod nas da se kupi adekvatna zamena, verovatno bih naveo i link ili tlf.

Ima original, kao i zamene, kod engleza, ali je skuplja dara nego mera. Od njih uzimam samo kad je uređaj vredan toga!
Ne potcenjujem ovaj punjač, ali mu je cena smešna. Ako nađeš ovako negde, OK u suprotnom, ostavi ga za delove...

Pozdrav
Miša
#FFCC00

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1697
Re: NECE DA PUNI
« Reply #25 on: November 12, 2013, 09:26:14 PM »
Ja bih probao sa:

http://www.mikroprinc.com/proizvodi/poluprovodnici/tranzistori/fet/irlr2905/index.php

Dzoni,jedan probao pa se us..o


OVAJ - ULAZNI NE MOŽE DA SE BUDŽI BILO KOJIM !!!
Za tako nešto je malo potrebno i znati šta i kako, a to nije za one koji "eto razumem se u to..."
UKRATKO: Dotični momak je u sklopu DC/DC (pull down) pretvarača i na G dobija "komandu" u skladu ...
               
DA JE NA IZLAZU, PA I POMOZ BOŽE...
Generalno gledano, radilo bi i sa nekim drugim, ali kako i dokle?..

Da ima bilo gde kod nas da se kupi adekvatna zamena, verovatno bih naveo i link ili tlf.

Ima original, kao i zamene, kod engleza, ali je skuplja dara nego mera. Od njih uzimam samo kad je uređaj vredan toga!
Ne potcenjujem ovaj punjač, ali mu je cena smešna. Ako nađeš ovako negde, OK u suprotnom, ostavi ga za delove...

Pozdrav
Miša

Miso,u pitanju je bas izlazni.
Nije valjda da ga nema u srbiji ili bar neke zamene
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: NECE DA PUNI
« Reply #26 on: November 13, 2013, 05:20:17 AM »
Ovako stoje stvari,izgoreo je mosfet 6680 na izlazu i ima jos jedan takav na ulazu.
.............

 :sljus A ja stalno ulaz pa ulaz... :jaki: Nikako da ukačim da ti se bateriče otimlje  :big smile

Znači o ovom je reč:


Ova, kao i prethodna šema, se odnosi na BC6 tj "original". Kopije se malo razlikuju, uglavnom po manje selektivnom izboru komponenata, a samim tim i preciznošću...

Pogrešan tranzistor, u ovom delu, neće napraviti mnogo veliki pičvajz  oo)) malo se prepuni baterija i :pop:
Češće se desi da se ne napuni dovoljno, što je malo bolje  2a.

Tras-tras zamene, kod nas, nema, bar koliko je meni poznato.

Ovo AP9990GMT-HF-3 bi trebalo da može, ako je original.


Vidi ovde, ali s njihovim delovima, imam jako loše iskustvo - u glavnom...

Međutim, za njih bi mogao da primeniš sledeće pravilo tj "pravilo tarabe" !   :jaki:


Pozdrav
Miša
#FFCC00

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: NECE DA PUNI
« Reply #27 on: November 13, 2013, 11:29:11 AM »
Nece se prepuniti baterija, vec ce (eventualno) biti drugacija brzina punjenja. Bitno u svemu je da prilikom zamene i probe toga ne moze nista da crkne. Potom se isproba s nekom baterijom i unimerom (pozeljno i sa 2 unimera), prati se struja koja ulazi u bateriju i napon baterije, da li se stvari poklapaju, i da li punjac prekida punjenje.

A sta je problem da se naruci?

http://www.ebay.com/itm/FDS6680A-FDS6680-MOSFET-N-CHANNEL-IC-11-5A-30V-SOIC-8-FREE-SHIPPING-/170857345059?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27c7e43023

Nije ni 100 dinara. Ionako vreme prolazi dok ne nadjes zamenu, naruci 1 pa bar znas da ces biti miran.
« Last Edit: November 13, 2013, 11:31:01 AM by dzoni »

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: NECE DA PUNI
« Reply #28 on: November 13, 2013, 03:14:32 PM »
@dzoni
 (:sok:) :)aplauz (yay) Kažeš brže ili sporije :_D
"Kockice", u kojima piše "-BAT", su kratkospojene i i ma ih još na ostatku šeme... No njih ćemo, ovaj put zanemariti !
Sa druge strane imaš "kockice" u kojima piše "+BAT" i njih treba kratko spojiti i ima ih, takođe, malo više...

IC kolo DA2:2 je druga polovina od LM2904, a prva polovina tj DA2:1 je to parče desno i u okviru njegovog sklopa se generiše "ERROR CODE"...
DA2:2 je u spoju diferencijalnog komparatora, koji je u LOW...

Da dečko, ovo kolo u kombinaciji sa ostatkom, određuje naponski prag punjenja...

Još nešto; "ERROR CODE" je samo vrsta po kojoj procesor determiniše neku vrednost...

 4e 4e (work) 4e 4e
#FFCC00

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: NECE DA PUNI
« Reply #29 on: November 13, 2013, 06:14:01 PM »
Ova sema, tacnije njen deo, o kojoj ti pricas, ne vidim kakve ima veze sa tim fetom.

I ne vidim razlog da iko koristi FET za bilo kakvu regulaciju napona... pre ce da regulise struju koja ce posle bateriji da poveca napon, ali tu opet neki drugi komparator ili vec poznate vrednosti dolaze do funkcije, ili najverovatnije A/DC, pa mcu regulise struju da bi se regulisao i napon.

I ne vidim kako je "skuplja dara nego mera" da se uzme iz inostranstva kad kosta 100 dinara.

I molim te, jos nesto. Pripazi malo na nacin kucanja. Ima nas manje tolerantnih i raspolozenih za gluposti podsmevanja.
« Last Edit: November 13, 2013, 06:17:00 PM by dzoni »