Author Topic: Aerodrom kv  (Read 41173 times)

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Aerodrom kv
« Reply #90 on: June 19, 2013, 12:42:15 PM »
Već duže vremena razmišljam da napišem par reči o druženjima,a bojim se da ću naići na nerazumevanje.Pišem ovo radi nas koji nikada iz određenih razloga ne pravimo skupove i druženja u našim gradovima. Ne zalazim u problematiku zašto pojedini gradove ne prave druženja, jer razloga je sigurno više i svi su u svakom slučaju opravdani.
Lepo bude na tim druženjima, ali meni lično svaki puta ostane nekakva nelagodnost kako sam se primakao stolu i posle odmakao. Naučio sam u životu da "ako tuđu kokošku pojedem, svoju vezujem za nogu". Kriza je u celom društvu i jako bih voleo da domaćin uzme neku kotizaciju, ili kako to već nazvati koju bi uplatili ranije i mirne duše došli na skup.
Nebi to sigurno bila neka velika suma jer ako potrošim za gorivo da bih došao, ladno ću se "učipiti" za hranu i piće. Domaćin će znati tačan broj onih koji dolaza, a biće mu lakše da organizuje skup. Teško je danas naći i sponzore, pogotovo za naš hobi.
Voleo bih da prodiskutujemo o ovoj problematici i predložimo najbolja rešenja. Nevolim biti radosni gost, a žalosni domaćin.  :mhm
ex pseudonijum: licider

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Aerodrom kv
« Reply #91 on: June 19, 2013, 02:27:03 PM »
Za prvi Beogradski skup smo nasli sponzore (bila sretnija vremena) bilo i za majce, kape i nagrade. Sledeci je bio opet od sponzora ali siromasnije. Posle smo krenuli da skupljamo prilog od onih koji lete na 13 maju kako bi odrzali tradiciju. A sad vec nemamo problema od reklama sa foruma tradicionalno pravimo skup i jedno takmicenje godisnje. Molim vas da niko nema blam da sedne za sto sa klopom jer to smo spremili za vas i cinite nam cast vasim prisustvom.
Moram da skrenem paznju da vlasnici aerodroma 13 Maj nam izadju u susret pokose travu nesto nize nego obicno, povaljaju onaj deo gde mi letimo i ustupe nam prostor kao i sudove za kuvanje tako da nam organizaciju maksimalno olaksaju. Bez ovakvih pogodnosti aerodroma 13 Maj verovatno skupa nebi ni bilo. Kako nabaviti pribor za kuvanje 75l hrane.
Za nas je jedan od naj zanimljivijih dan pred miting kada se okupimo da izvrsimo nabavku i ocistimo luk, iseckamo meso i oljustimo krompir to zezanje koje tada nastane je za pamcenje. Ne mogu da prezalim sto nemamo video zapis toga da to uzivanje podelimo sa vama.
Razmisljali smo o kotizaciji i mi ali okolnosti su dovele do toga da nismo morali da je primenimo. Slozna smo ekipa i dovoljno brojcana da skupove lako izguramo. Ucili smo od Suboticana koji imaju vecu tradiciju od nas i koji su postavili neka pravila koja smo mi prihvatili.
Za one koji imaju uslova (lep aerodrom) a nema ih dovljno u potpunosti se slazem sa kotizacijom ako se dobro osmisli prikupljanje iste.
Za lepo druzenje i posetu nekom novom aerodromu na kome lete modelari sa ovog foruma uvek cu biti spreman da platim kotizaciju samo da nas bude sto vise u ovom hobiju.
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Aerodrom kv
« Reply #92 on: June 19, 2013, 07:30:41 PM »
U Kraljevu sam samo gost na letenju jer je blizu Kragujevca. Cacak je maltene podjednako udaljen ali nema takvog druzenja
i nema toliko modelara kao u Kraljevu gde se se okupe i domacini a pored nas iz Kg dodju i Krusevljani, Trstenicani.

Proslog vikenda upste nije bio nikakav najavljeni skup modelara, vec jednostavno,
spontano okupljanje. Kraljevcani su koliko mogu da zakljucim jedna veoma dobro organizovana, vesela i druzeljubiva ekipa,
koja nema problema sa vlasnicima i korisnicima aerodroma i fenomenalno se slazu i pomazu. Svi zajedno i kose i ciste ali
i sednu za trpezu.

Ono sto je lepo za videti (a to moram da priznam da nisam video ni na jednom aerodromu sem u Kraljevu )
je to da na letenje dolaze i deca. Ne znam koliko tacno, ali mi se cini da 5-7 decaka redovno dolazi i leti jedrilice ili neke manje avione.
Lepo je videti da ovaj hobi u Kraljevu ima neku perspektivu, jer ima i maldih a imaju od koga ida nauce.
 

Offline tihi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 93
Re: Aerodrom kv
« Reply #93 on: June 19, 2013, 07:36:16 PM »
Da se oglasim i ja,nisam nista pisao skoro godinu dana ,ali skup u Kraljevu je morao da prekine tu tradiciju .Zelim da se zahvalim na izuzetnom gostoprimstvu kraljevcana i gosn Belji kao organizatoru .Od doceka ,letenja i rucka  sve je bilo perfektno ,izuzetna atmosfera i perfektno druzenje su ostavili ekstra utisak na mene ,puno pozdrava za sve ucesnike i organizatore , a posebno za coveka u slamnatom sesiru (pijemo). Marko

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1699
Re: Aerodrom kv
« Reply #94 on: June 19, 2013, 07:42:30 PM »
puno pozdrava za sve ucesnike i organizatore , a posebno za coveka u slamnatom sesiru (pijemo). Marko

 (mazi) (mazi) (mazi) 0e  (pijanoo)
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline tihi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 93
Re: Aerodrom kv
« Reply #95 on: June 19, 2013, 10:08:34 PM »
 (pijanoo)

Offline Belja kv

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Aerodrom kv
« Reply #96 on: June 19, 2013, 11:11:33 PM »



Niko da pomene ....... :big smile Sale Sale bice (kush)

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1699
Re: Aerodrom kv
« Reply #97 on: June 20, 2013, 08:55:33 PM »

Niko da pomene ....... :big smile Sale Sale bice (kush)

Odkud znam da li smem  :mhm
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Bez komentara
« Reply #98 on: June 24, 2013, 06:18:30 PM »
Danas na RTS-u uhvatim slučajno Bez komentara i ekipu sa kraljevačkog aerodroma.

Dok uzeh tel i počeh snimanje propustio sam prvi kadar sa Mišinim Zero-m na zemlji. ostatak je tu:

Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1699
Re: Aerodrom kv
« Reply #99 on: June 24, 2013, 06:37:12 PM »
Sto lep avion  (:sok:)  onog cice  :hehe u sesiru  :mhm
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Aerodrom kv
« Reply #100 on: June 24, 2013, 10:33:54 PM »
Ma nesto onom cici pusi, mislim motor.
Mene samo interesuje da li su identifikovali onog helikopterdziju.


Offline Belja kv

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Aerodrom kv
« Reply #101 on: June 25, 2013, 08:08:43 AM »
Ma nesto onom cici pusi, mislim motor.
Mene samo interesuje da li su identifikovali onog helikopterdziju.

Neki lik iz Krusevca,cujem zavrsio let u jezeru :hehe :hehe

Poz....

Offline Ljuba kv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 99
Re: Aerodrom kv
« Reply #102 on: June 28, 2013, 03:52:17 PM »
Evo jos jednog videa od proslog okupljanja 16.6.2013.


Offline vasicwebad

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
Re: Aerodrom kv
« Reply #103 on: June 29, 2013, 10:52:10 PM »
super.opet ponavljam SAVINE reci "za NEZABORAV"

Offline vasicwebad

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
Re: Aerodrom kv
« Reply #104 on: June 29, 2013, 11:02:14 PM »
ceprkajuci po netu naiso sam na neki klip koji zelim podeliti sa svim MODELARIMA. Znam treba ga postaviti na LIVADI ali GDE?
Nek to uradi neko drugi a evo i linka

Samo ne obracajte paznju na naziv klipa.
Dobra ideja za Djuru,Nebojsu,Somija,Ljubu... sve koji vole jedrilice
Pozdrav!!! (<--)