Zajo je u svojoj temi o Telink YAK-u načeo temu noćnog letenja, i postovao link ka HK SMD strip diodama.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8944__Turnigy_High_Density_R_C_LED_Flexible_Strip_White_1mtr_.html (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8944__Turnigy_High_Density_R_C_LED_Flexible_Strip_White_1mtr_.html)
Pre svega da kažem da o struji znam tek toliko da mogu da promenim osigurač i sijalicu.
Danas sam svratio do prodavnice koja ovo ima u ponudi i rekli su mi da je potreban napon od 12V, a da traka od 50cm troši oko 250mA. Kada se to kaže, da li to znači da apsolutno na tu duzinu trake ne sme da se dovede jača struja od 250mA, ili bi sve to radilo na 3S bateriji od 2200mA?
Da li je neko sa foruma koristio ove diode na svojim avionima, i ako jeste, kako ste resili pitanje napajanja? Da li koristite odvojene baterije ili glavnu?
Kako se diode ponasaju kada se povezu na 2S bateriju? Da li samo slabije svetle ili ne rade uopste?
Druze nemoj se zezati da porucujes, toga ima i kod nas koliko hoces,
i principu led diode vecinom rade na naponu od 2,5 do 3v. Sad sve zavisi namena i snaga,
imas ovih traka u beogradu u firmi mikroprinc, salju i pouzecem, a sto se tice napona, trebalo bi da mozes po 3 led diode ukljucis na 3s bateriju i dobices solidnu osvetljenost, znaci ta traka je napravljena da na glavnim izvodima se kaci od 10-15v jer toliko imas i na autima, a sto se tice duzine racunaj da ti je jedan niz 3 diode, znaci mozes seci koliko ti treba ali sve je na 3 komada.(mozda neko stavi i 4 komada ali to ce ti reci pri kupovini)
http://www.mikroprinc.com/info_led_rasveta.aspx (http://www.mikroprinc.com/info_led_rasveta.aspx)
Ево га мој, коначно завршен и спреман за (<--)
(http://img716.imageshack.us/img716/2689/svetla2.jpg)
(http://img683.imageshack.us/img683/5539/svetlaes.jpg)
Значи HK диоде, функционишу по 3 засебно. Стварно може да се комбинуе свашта. Потребно је мало искуство и лемење и како иде струја- то :big smile.
На монокот лепиле би без проблем. За стиропор потребно је додатног лепка.
Какве су те ваше диоде из БГ? Јер неко пробао?
(pijemo) ()-()
Kao božićna jelka.... :hehe
Šalim se, dobro izgleda! Kad će biti prvi noćni (<--) ? Angažuj tamo nekog da te (photograf)
Само да се време мало оправи. Дожд два дана, сад ватар фуче.
Пробао сам га дању и нема пуно разлике од пре. Светла бичу уклучени увек, и дању и ночу.
Једва чекам, покушачу да (photograf)
(pijemo) ()-()
Kako si rešio napajanje? imaš odvojenu bateriju ili koristiš glavnu?
Quote from: Gatti.Gatozza on September 22, 2011, 03:03:51 PM
Kako si rešio napajanje? imaš odvojenu bateriju ili koristiš glavnu?
Напајање је од главну батерију. Само две жице пред контролер. ја имам upec јер конролер нема па зато 4 жице излазе из те две главне. Немислим да че се време летања пуно скратити.
Значи диоде раде на 12v -3 келие по три у ред. Имају отпорник и фино су спојене са + и - две тачке на крају где се лако леми жица.
Штаје са те из БГ? како су оне решене?
()-()
(http://img32.imageshack.us/img32/7909/photo0248i.jpg)
Немогу да вам опишем како је добро, право шоу. Био сам сам и нисам могао да (photograf) надам се убрзо.
Пилотски захтевно јер се очи брзо уморе а и лети се напамет, виде се само светла.
Лудило-над очекивања ()-()
da li ove diode mogu da rade na 2S baterijama? da li će samo biti slabije ili neće raditi uopšte?
Нисам пробао mmmm
Да наџем 2кел па да ти кажем.
()-()