Author Topic: Svetsko prvenstvo sobnih modela F1D u Beogradu  (Read 6581 times)

Offline SloMi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 402
Svetsko prvenstvo sobnih modela F1D u Beogradu
« on: August 07, 2012, 08:05:09 AM »
U vremenu 8-13 avgust o.g. u Beogradu u hali 1 na sajmu biće održano svetsko prvenstvo sobnih modela klase F1D, u organizaciji AK "Franjo Kluz" iz Zemuna, i Nacionalnog aero kluba Srbija -VSS. Za Srbiju će se takmičiti Slobodan Midić iz Novog Sada, član AK FK. Prva dva dana, 8. i 9. su predviđeni za regliranje modela, trening, prijavu i smeštaj takmičara i pratilaca, dok će takmičarski dani biti  10., 11. i 12. avgusta. Svakog dana održaće se po 2 runde takmičenja, jedna pre podne od 9:00h do 13:00h, i druga od 15:00h do 19:00h.

Na ovogodišnjem svetskom prvenstvu F1D sem već standarnih zemalja učesnika učestvovaće i Australija, Argentina, i Ukrajina, i to će po broju zemalja biti rekordno prvenstvo....

Rezultate sa svetskog prvenstva moći čete da pratite na  sajtu http://nffsblog.wordpress.com/

Sledeće svetsko prvenstvo F1D održaće se u Rumuniji 2014. godine u mestu Slanik, u hali rudnika soli 120m pod zemljom, na temperaturi 10-11 stepeni Celzijusa...

Slobodan Midić
« Last Edit: August 07, 2012, 08:46:02 AM by SloMi »

Offline SloMi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 402
Re: Svetsko prvenstvo sobnih modela F1D u Beogradu
« Reply #1 on: August 14, 2012, 12:29:10 PM »
Svetsko prvenstvo modelara u sobnim modelima F1D, održano u Beogradu od 8. do 12. avgusta,
završeno je juče, i ja sam opet kod kuće. Rezultati su u prilogu. Ja sam zauzeo 18. mesto, od 37 takmičara, što i nije tako loše s obzirom šta mi se sve dešavalo naročiti sa gumom TAN 2-5.99. Imao sam veliki broj kidanja te gume, jednom i na modelu koji je tek poleteo iz ruke, pa se model prelomio iza krila, i uništio elisu, pa sam ga jedva ponovo osposobio za letenje, ali nisam imao mogućnosti da ga proverim, itd. Da se to ne bi ponovilo, išao sam na manje namotane motore i umesto sa 30 g.cm, poletao sam sa 25 g.cm, i leteo bez dodira plafona, ali i svega 30 do
31 minut. Očigledno se pokazalo da je guma TAN 2 - maj 1999 postala suviše stara, pa ću morati za ubuduće da nabavim novu svežu gumu, makar i slabijih karakteristika ...

Nemac Lutz Schramm je pobedio sa novim svetskim rekordom od 39 minuta i 11 sekundi, a Ivan Treger je sada bio drugi.

Pozdrav,
Slobodan Midić