Author Topic: InstaMorph - Poliesterka temoplastika  (Read 3141 times)

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
InstaMorph - Poliesterka temoplastika
« on: August 26, 2012, 10:23:40 AM »
Nedavno se na tržisštu pojavio novi komercijalni proizvod Biorazgradiva,  netoksična, poliesterska termoplasitka pod komercijlnim nazivom InstaMorph http://www.instamorph.com/instructions/ pakovanje od 340gr je oko 15$. Čini mi se da se može lepo iskoristit za opravke platičnih delova na medelima kao i za još neke stvari. Ono što je izdavaja od drugih materijala je jednostavnost, i lakoća oblikovanja, naime, upotrebljava se tako što se u sud sa ključalom vodom sipaju granule i nakon što postanu providne i homogene pristupa se oblikovanju, i čim se ohladi materijal ima čvrstinu kao i svaka druga plastika.

Po meni je za neke stvari ta njegova prednost oblikovanja na relativno niskim temperaturama 60°C ujedno i njegova glavna mana u nekim slučajevima!

Video primene plastike!
!

Naravno na netu ima mnogo boljih primera izrade i opravke plasičnih delova ali u ovom opravlja rc model!
« Last Edit: August 26, 2012, 11:00:42 AM by nedbojsa »
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline carper

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 56
    • Borina Amaterska Svaštara
Re: InstaMorph - Poliesterka temoplastika
« Reply #1 on: August 26, 2012, 10:36:26 AM »
Dakle, i ovo je izvrstan i vrlo upotrebljiv materijal za rad.
Rođen sam u Srbiji... od toga ću i da umrem!

Imati prijatelje, to znači prihvatiti da ima lepših, pametnijih i sposobnijih od vas. Ko to
ne može da prihvati - nema prijatelja!