Author Topic: ASK 21 KOJI MOTOR  (Read 5785 times)

Offline Milosh

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 63
ASK 21 KOJI MOTOR
« on: August 31, 2012, 11:47:44 AM »
Zdravo, posto je vec doslo vreme za zamenu motora na ovom modelu ( tacnije sprzen je  ::)) a imam problema da nadjem onaj njegov DST-1200, interesuje me koji bih motor mogao da stavim umesto njega a da ne bude slabiji od ovog. ESC mi je od 20A Hobbykingov. Na hobbykingu sam  napravio porudzbinu ovog motora ali je vec neko vreme na backorder-u a kod nas ga nisam nasao. HVALA


U pitanju je ovaj model http://www.art-tech.cn/english/ArticleShow.asp?ArticleID=309

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
« Last Edit: August 31, 2012, 02:23:14 PM by miša2002 »
#FFCC00

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: ASK 21 KOJI MOTOR
« Reply #2 on: August 31, 2012, 02:21:40 PM »
Zdravo, posto je vec doslo vreme za zamenu motora na ovom modelu ( tacnije sprzen je  ::)) a imam problema da nadjem onaj njegov DST-1200, interesuje me koji bih motor mogao da stavim umesto njega a da ne bude slabiji od ovog. ESC mi je od 20A Hobbykingov. Na hobbykingu sam  napravio porudzbinu ovog motora ali je vec neko vreme na backorder-u a kod nas ga nisam nasao. HVALA


U pitanju je ovaj model http://www.art-tech.cn/english/ArticleShow.asp?ArticleID=309

Tvoje pitanje nije kompletno zato sto nisi naveo sa kojom baterijom i kojom elisom je do sada model leteo. Isto tako potrebna je tezina modela na poletanju, nacin kacenja motora (front mount ili back mount) i maksimalne dimenzije (precnik i duzina) motora koji moze da se montira.

Motore tipa tog kao sto ti je crkao (zvonasti) izbegavaj jer nisu OK.

poz
Veljko

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: ASK 21 KOJI MOTOR
« Reply #3 on: August 31, 2012, 02:58:14 PM »
I cekaj.... koga sad da poslusa?

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: ASK 21 KOJI MOTOR
« Reply #4 on: August 31, 2012, 03:19:52 PM »
I cekaj.... koga sad da poslusa?

Pa Mišu...  :_D
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: ASK 21 KOJI MOTOR
« Reply #5 on: August 31, 2012, 03:24:51 PM »
I cekaj.... koga sad da poslusa?

 :sljus :sljus :sljus :_D :_D :_D
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline Milosh

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 63
Re: ASK 21 KOJI MOTOR
« Reply #6 on: August 31, 2012, 04:59:47 PM »
A da nije bobina   4e

@miša2002 postavio bih isti motor kad bih ga nasao, ali nema ga nigde a slabiji ne bih stavljao zato sto mislim da bi bio preslab za ovaj model.

@magic ne znam sve podatke koje si mi naveo  mmmm ,
koliko znam ova elisa je 11 x 6 inca,  baterija LiPo 1300 mah 11.1v  3s a u planu mi je LiPo od 1800 mah 3s. Kacenje motora je prednje (Front mount).

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: ASK 21 KOJI MOTOR
« Reply #7 on: August 31, 2012, 07:10:19 PM »
I cekaj.... koga sad da poslusa?

I cekaj.... koga sad da poslusa?

Pa Mišu...  :_D

Da niste malo tendenciozni ??? mmmm


A da nije bobina   4e

@miša2002 postavio bih isti motor kad bih ga nasao, ali nema ga nigde a slabiji ne bih stavljao zato sto mislim da bi bio preslab za ovaj model.

@magic ne znam sve podatke koje si mi naveo  mmmm ,
koliko znam ova elisa je 11 x 6 inca,  baterija LiPo 1300 mah 11.1v  3s a u planu mi je LiPo od 1800 mah 3s. Kacenje motora je prednje (Front mount).

Po podacima, jedan je 160W a drugi 150W. Težina je manja od 800gr? - po podacima sa linka koji si dao.
Prvi je 1200kv a drugi 1230kv i daje 311gr potiska...
Za prvi navode 16A const. a za drugi 14A const.
Čisto matematički gledano, tu nešto ne štima...
Ja bih se složio s Veljkom i "zvonce" izbacio, ali tu nastaju drugi problemi - ostatak setupa a i dimenziono-montažni !
Navedi konkretnu težinu modela, pa nek Veljko vidi u njegovoj bazi šta ima. Ja sam izbrisao sve ispod 500W.

Pozdrav
Moša
#FFCC00

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: ASK 21 KOJI MOTOR
« Reply #8 on: August 31, 2012, 07:41:00 PM »
@magic ne znam sve podatke koje si mi naveo  mmmm ,
koliko znam ova elisa je 11 x 6 inca,  baterija LiPo 1300 mah 11.1v  3s a u planu mi je LiPo od 1800 mah 3s. Kacenje motora je prednje (Front mount).

Ja mogu da ti navedem mnogo razlicitih motora koji bi te zadovoljili ali sam te sve ovo pitao kako bi mogao da zadrzis vec postojecu opremu. Ako hoces da kupujes sve novo spakovacemo sve mnogo bolje, cene sa HK su stvarno smesne za te male snage.

Inace sa tom jedrilicom zaboravi na termalno jedrenje zato sto je profil RG15 jako brz i tanak profil i ovo bi bila lepa akrobatska jedrilica sa malo jacim motorom ili jedrlica za padinsko jedrenje ali sa nekim ojacanjima, narocito krila.

Isto tako vodi racuna o tezistu ako vec planiras tezu bateriju.

Sve ovo pisem da bi i ostali uvideli da se ne moze tek tako reci, e treba mi neki motor.

poz
Veljko

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 793
Re: ASK 21 KOJI MOTOR
« Reply #9 on: August 31, 2012, 09:08:30 PM »

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: ASK 21 KOJI MOTOR
« Reply #10 on: August 31, 2012, 09:39:29 PM »
Ne znam da li bi odgovarao ovaj motor http://www.rcsrbija.rs/index.php?route=product/product&path=68_94_274&product_id=670

Ovaj motor ne odgovara iz vise razloga, kao prvo zato sto koristi back mount nacin montiranja, kao drugo verovatno bi sa 11x6 elisom vukao oko 25A sto je preko specifikacije ESC-a.

Ako motor ide ispred firewall-a onda je to "backmount" nacin montiranja, a ako je sa zadnje strane onda je to "frontmount".

Ako moze da stane onda ovaj

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=18155

ili nesto sa domacih prostora

http://www.rcsrbija.rs/index.php?route=product/product&path=71_135_260&product_id=1938

uz opremu koju vec imas, sve je u granicama, mozda ce ti samo trebati novi spiner i adapter jer nam nisi rekao koja je osovina na starom motoru.

poz
« Last Edit: August 31, 2012, 09:56:37 PM by magic »
Veljko

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 793
Re: ASK 21 KOJI MOTOR
« Reply #11 on: August 31, 2012, 09:56:36 PM »
Veljko vidim da se razumes dosta oko modelarstva pa imam jedno pitanje ja imam ovaj motor Dst 1200 ostao mi je od jedrilice Diamond 1800 koju sam polupao da li ovaj motor moze da se iskoristi recimo za ovaj model raspon recimo 1600 mm da bude od stiropora,tezina oko 1000 gr. da li ma snage za ovaj model MARABU sa slovenackog foruma koji se meni bas svideo http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=29&t=72370

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: ASK 21 KOJI MOTOR
« Reply #12 on: August 31, 2012, 10:01:50 PM »
Veljko vidim da se razumes dosta oko modelarstva pa imam jedno pitanje ja imam ovaj motor Dst 1200 ostao mi je od jedrilice Diamond 1800 koju sam polupao da li ovaj motor moze da se iskoristi recimo za ovaj model raspon recimo 1600 mm da bude od stiropora,tezina oko 1000 gr. da li ma snage za ovaj model MARABU sa slovenackog foruma koji se meni bas svideo http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=29&t=72370

Nema sanse, za tako nesto treba nesto ovako

http://www.modelmotors.cz/index.php?page=61&product=2808&serie=24&line=GOLD

nadji sto slicniji njemu po dimenzijama i kV na HK a baterija i elisa kao sto preporucuje AXI znaci 3S i 9x5.

poz
Veljko

Offline Milosh

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 63
Re: ASK 21 KOJI MOTOR
« Reply #13 on: September 02, 2012, 05:19:42 PM »
Hvala @magic i ostalima na trudu i svim ovim informacija  (res) upravo to sam i hteo, da zadrzim postojecu opremu. Ove godine sam konacno dosao do prvog modela i poceo aktivnije da se bavim ovim hobijem. Mislio sam bar prvu sezonu da izguram sa ovom opremom a za sledecu vec da predjemo na tjuniranje  :big smile
Shaft diameter 3 mm