Author Topic: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.  (Read 9171 times)

Offline Alexa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« on: September 06, 2012, 12:56:54 PM »
Na aeromitingu u Batajnici 02.09.2012. i rc modelari su imali prilike da lete, zahvaljujući Goranu i Nikoli organizacija je bila dobra.












Offline Alexa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #1 on: September 06, 2012, 12:59:44 PM »











Offline Alexa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #2 on: September 06, 2012, 01:05:19 PM »

























Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #3 on: September 06, 2012, 02:13:05 PM »
Aleksa, najbolja je ova zadnja slika!!! Prikolica sa Orao, a u pozadini je i parkiran isti  :)aplauz

Offline Alexa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #4 on: September 06, 2012, 03:52:49 PM »
Poznati beogradski fotograf Dimitrije Ostojić poklonio mi je par fotografija kad sam radio prikolicu, imam i sliku celog orla, ali na kraju sam stavio ovu samo sa prednjim delom aviona ali sa pilotom. Kad sam odlazio sa aerodroma i video orla morao sam da slikam prikolicu i avion.
« Last Edit: September 06, 2012, 03:55:55 PM by Alexa »

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #5 on: September 09, 2012, 01:24:33 AM »
Nije mi jasno shto niko nije zvao mog sirotog galeba da dodje..

Ako je negde trebao da bude to je batajnica, makar za slikanje...
Galeb je stvarno zasluzio da bude vidjen, nebitan je vlasnik, vec sam model koji je unikat, eventualno i ljudi koji su ga pravili..
Prevazici sujetu ljubomoru i pakost, pa ipak nas sve vezuje ljubav prema avionima..

umesto galeba lete tirexi  protosi i F3A, na aeromitingu 100 god nasheg vazduhoplovstva...

Ja stvarno nikom nisam nishta nazhao uradio niti sam sa nekim posvadjan, da ja chujem od pacijenata da ste bili..

ruzhno, vrlo ruzhno...



Shot at 2012-09-08


Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #6 on: September 09, 2012, 04:47:24 PM »
Zubo uzecu na sebe deo krivice jer sam u jednom trenutku bio pitan koga sve zvati. Iskreno nisam se setio tebe i tvog GALEBA, sad citajuci ovo sto si napisao, sramota me je.
Ja ti se licno i javno izvinjavam i ako nisam bio konacni selektor vec samo upitan da nabrojim ko od modelara ima sta da izlozi ili letacki prikaze.
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #7 on: September 09, 2012, 07:31:33 PM »
Do-28  Dornier visi na plafonu. Originalni parkiran na Batajnici, verovatno nije intersantan i pored toga što je identična šara, a i pravljen je po tom originalu. Možda nekom drugom prilikom.  (spava)
Ne, ne ljutim se. Možda i nije prilika da se meša ozbiljna avijacija i mi meketari. Mislim da u svetu ovakvi mitinzi i ne pozivaju modelare.
Neznam tema je za razmišljanje, kako predstaviti ovo čime se bavimo i da li uopšte predstavljati. A ima se šta pokazati.
ex pseudonijum: licider

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #8 on: September 09, 2012, 09:51:38 PM »
sad je gotovo,
ako dozhivimo sledecu stogodishnjicu,
to jest 200 godina srpskog vojnog vazduhoplovsta,
donosim ga obavezno, ne'mojte samo opet da me zaboravite..       (fiu)

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2173
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #9 on: September 09, 2012, 11:08:18 PM »
Preuzimam potpunu odgovornost i glavni sam krivac!
Veljko i Savo, apsolutno se slazem sa vasim izjavama i veoma mi je zao sto se tako osecate. Vasi modeli sigruno zasluzuju i vise od ovog aeromitinga, verujte mi. Oba modela sam imao priliku da vidim kod Save i ostao sam bez reci. Ne samo s ova dva modela, vec sa svim modelima koje je Sava uradio. Prava modelarska riznica. S toga, licno i javno vam se izvinjavam.

S druge strane, cela prica oko aeromitinga je ispala malo komplikovana. Ovim ne opravdavam sebe niti to zelim. Da sam mogao, dovukao bih svih 1517 clanova/modelara ovog foruma, ali jbg vremenski i svakako smo bili ograniceni. Uostalom, Sova je lepo napisao sta treba da se radi povodom nas modelara, ali se niko toga nije prihvatio. Nisam ni ja imao zelju da se toga prihvatim, ali igrom slucaja preko mene je sve krenulo par dana pre aeromitinga. Ne bih dalje da sirim temu, jer smatram da nema potrebe.
 
« Last Edit: September 10, 2012, 12:05:24 AM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #10 on: September 10, 2012, 01:17:18 AM »

Nema ljutnje, prihvatam izvinjenje,

nadam se da ce avion ostati ceo do sledeceg aeromitinga,
ja do dushe nemam pertlu da ga poletim prvi put, razlog loshe iskustvo sa trimovanjem f-16 koji
ima isti princip dubine, hiperosetljivost dubine, potisak na granici, shta da kazhem, jedno sedam letova
od toga svaki put predinfarktno stanje i chudesna sretja da ga sletim..

Coka je obecao da ce da ga poleti prvi,  realno je najmanja verovatnoca
 da padne je u njegovim rukama..  inicijalno trimovanje, kritichan model, adrenalin...
posle toga svako mozhe lako da leti i bude shmeker.. 

 volovi se drzhe za rogove, ljudi za rech..      (pijemo)





Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #11 on: September 10, 2012, 10:55:41 AM »
 (pijanoo) Već sam rekao da se nimalo ne ljutim jer svestan sam da je vojska u pitanju i da oni imaju drugačije poglede. Strah da se ne desi nekakav nemio događaj je taj koji odlučuje  o svemu. Znamo kako padaju naši modeli, a takođe znamo da je tamo masa ljudi na malom prostoru. Možda samo razmisliti o tome da na nekim budućim skupovima učestvujemo više kao izlagači tamo negde na mestu pored velike avijacije, ograđeno trakom i vojnik čuvar. Pored svakog modela bi se napisalo kratko objašnjenje o čemu se radi i eventualno ko je autor. Ako postoji model, kopija originala da bude pored pravog aviona, naravno ako to domaćinu ne smeta.  Više je ovo u ideji, i naravno prvenstveno zavisi od volje vojnih vlasti. Mi možemo da pomognemo disciplinom i organizacijom nas samih.
Neznam, možda sve ovo nisam trebao ni pisati jer evo širim temu, a hteo sam samo da kažem da se ne ljutim, ama baš ni malo. Naravno da sam se mogao malo raspitati. 4e
ex pseudonijum: licider

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #12 on: September 10, 2012, 12:17:38 PM »
Saburo tako isto moze da se ljuti na mene, posto me je tebra pozvao da dodjem na miting na Bataju, a ja mu rekao da necu. (fiu)

M. (pijemo)
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #13 on: September 10, 2012, 09:37:06 PM »
chek chek, neljutim se ja sto nisam pozvan ili sam pozvan pa netju da dodjem.. promasili ste temu..

poenta je, da je bio vojni aeromiting povodom 100 godina nasheg vojnog vazduhoplovsta

ako je neki model trebao da bude to je scale nekog nasheg aviona, galeb orao itd...

nije bio fun fly, i pokazivanje ko bolje leti 3D i F3A i ko ima vishe helikoptera..  to mi vec svi znamo, ko je
najbolji u chemu i ko shta zna i ima..

sushtina je da se i mi pojavimo, al prvenstvo u tome su modeli nashih scale aviona, pa onda tek sve drugo,
ispalo je obrnuto da nash scale model i to lep i atraktivan, veliki galeb, koga josh ni vi niste videli uzhivo
dzudzi u garazhi, jer je slucajno zaboravljen, a ima o njemu na ovom forumu toliko toga napisanog, al forum ima 1400 chlanova, bla bla...

Ja lichno nisam ni hteo da dodjem na miting, niti sam bio, prashina, i sve ostalo vezano za nas, al da je trazeno od mene
da donesem galeba, ja bi ga doneo, i to ne zbog sebe, i da se ja vidim...

nama je ulaznica za ovakve manifestacije ovo shto vam pricham, stavite se u kozhu nekog pukovnika koji tu
vedri i oblachi, svakako bi se vishe odushevio nekom nashem scale modelu nego sve ovo ostalo shto ste doneli..
i trenutno jedini scale model nasheg aviona je ostao u grupi od 1400 chlanova nekog foruma...

Ja lichno se ne'ljutim na nikoga, i sve vas volim i poshtujem na svoj nachin, malo vishe kroz shalu, tema je o avionu
a ne o meni, taj avion je trebao da bude tamo, poshto nije nema veze, meni lichno nije ni bitno, samo bi se
maltretirao da ga nosim...

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: AEROMITING BATAJNICA 02.09.2012.
« Reply #14 on: September 10, 2012, 09:52:11 PM »
sujeta, ljubomora i pakost su tri reči koje se na forumu upotrebljavaju malo češće nego što bi ja to voleo, a u većini slučajeva bez razloga.

modelari/rc letači su saznali par dana pre mitinga da će imati pristup aerodromu i sve je organizovano na brzaka. mislim da je o mitingu bilo razgovora i ranije i svakako si se mogao raspitati i prijaviti svog galeba (koji koliko vidim jako lepo izgleda), i ne verujem da bi iko imao nešto protiv, naprotiv. ja sam razmišljao da se prijavim sa mojim avionom koji niti je scale, niti je tehnički savršen, nego je ljubičast pa bi privukao pažnju mlađih i možda nekoga zaintresovao za hobi. bilo, prošlo. biće ponovo šansi da se galeb pokaže.

pišem ovo zato jer me sve ovo pomalo podseća na priču o trnoružici. kraljica nije pozvana na venčanje ne zbog toga što je niko nije hteo tamo, već su zaboravili. ali su se stvari posle otele kontroli.

pozdrav,
atila