Author Topic: Спортски аеродром "13. мај" 30. 09. 2012.  (Read 4098 times)

Offline presko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1551
Спортски аеродром "13. мај" 30. 09. 2012.
« on: September 30, 2012, 11:09:37 PM »
Још један леп дан за летење, још једно окупљање.





Међутим данашњи дан је био мало другачији. Имали смо повратнике.

После дужег времена, на аеродрому се, са авионом, појавио Дуле.
И нормално, летео ...







... , а и уживао.



Такође, после дужег времена стигла је и породица Ђеоргиевски: деда,тата, мама и мали Никола.



Први се друштву прикључио Никола.



Потом деда Лазо (озбиљан као увек).





Мали помоћник (или, како се израбљују клинци).





Иван је “поцепао” хеликоптер, али, нажалост, немам ниједну успелу фотку. Лазо је снимао, па ће, можда он да окачи нешто.

Онда и ми остали.











И на крају елита на окупу.






Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Спортски аеродром "13. мај" 30. 09. 2012.
« Reply #1 on: September 30, 2012, 11:21:16 PM »
Danas je stvarno bilo pa skoro ko' nekad. Drustvo na aerodromu se polako ali sigurno ponovo okuplja u vecem broju. Falili su Gile i Kariklic (koji su doduse bili tu juce). Jesen je period kada se realno najvise i leti, trava niska a temperatura prijatna, barem bi tako trebalo jer je bogme danas bio pravi letnji dan.

U svakom slucaju raduje me ovaj podmladak na aerodromu, juce sam ja bio sa klincem, Kariklic doveo unuka i Aleksa doveo svog klinca tako da nam je buducnost osigurana  :)aplauz.

Juce nas je isto bilo dosta, samo neka tako i nastavi. Ja leteo Sickla, malo se miksovalo i radilo na tezistu i dao Nikoli da napravi jedan let. Sta reci sem, milina za gledanje.


poz
Veljko

Offline presko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1551
Re: Спортски аеродром "13. мај" 30. 09. 2012.
« Reply #2 on: October 01, 2012, 09:15:32 AM »
Значи били сте и у суботу. А нека фотка?

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Спортски аеродром "13. мај" 30. 09. 2012.
« Reply #3 on: October 01, 2012, 09:49:21 AM »
Sjajan dan juče beše. Malo nas temperatura ubi i, u jednom trenutku, vetar kada se i smrčilo i bilo je pitanje da li ćemo navrat-nanos ubacivati modele u kola. Ovim električarima to i ne bi teško palo ali mi SUS-ovci bi napravili svinjac. Primećuje se da se IMAC bliži, ljute F3A makine. Ako ne grešim, 5 komada je bilo plus 2 akrobatska koja isto mogu da izvedu program. Bio je i Mlađa sa Mustang PTS-om i stiče se utisak da bi i on mogao da ga izleti, samo kada bi ga spremio. Znači jedini na Livadi koji ne bi mogao da izvede program sam bio ja, što zbog Pipera a što zbog mene samog.  :big smile Vežbale su se figure, neki su program znali, neki nisu. Poredili su se Bravo i Sickle, onako subjektivno, od oka. Utisak je bio da je Branek u letu za nijansu nervozniji (poštar) od Magica koji je fino doterivao težište i komande pa je i on bio poprilično nervozan (poštar) a činio je nervoznima i nas koji smo gledali jer nam je na nož preletao preko glava. Onda se pojavio Lazo sa dve generacije podmlatka, podigao svoju prelepu jedrilicu i podesio alarm na stanici na 4. oktobar. Ivan, Lazov sin, je izvadio neko čudo od helikoptera koje je veće od mog Pipera. ") Valjda ti helikopteri jedino i mogu da se lete kao nervozni poštar pa mi je uspela jedna od pet fotografija.



Teška artiljerija.



Meni najlepša fotka.


Grupa "Nervozni poštar".


Slike sam ovako postavio jer sam ih malo sređivao u Photoshopu (nisam ništa montir'o i ako su ova trojica lepši na slikama nego uživo) pa sam hteo da sačuvam detalje i rezoluciju.
Ako nekoga mrzi da klikće... Jbg.

Pozdrav,
R.


EDIT: Sada sam tek, sasvim slučajno, primetio da se na "meni najlepšoj" fotografiji vide sve akrobate koje su juče bile na livadi. :)aplauz
« Last Edit: October 01, 2012, 09:55:30 AM by Anakin »
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Спортски аеродром "13. мај" 30. 09. 2012.
« Reply #4 on: October 01, 2012, 10:31:16 AM »
 :jaki: mali i veliki  :jaki:
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Спортски аеродром "13. мај" 30. 09. 2012.
« Reply #5 on: October 05, 2012, 11:33:00 AM »
4.10. aerodrom 13 Maj

Juce oko pola 3  bacim pogled  kroz prozor  kancelarije, napolju  mirno i suncano bez vetra. Ne zvone telefoni tisina. Moglo bi se.... 
Dignem sidro odmah, skinem sa zida  Ampmastera i pravac 13 maj. Stignem tamo oko 4, trava pokosena, velika avijacija se lagano priprema.

Poletim prvi krug i dobijem drustvo, neki momak sa aerodroma zaboravih mu ime, i on tu letucka na velikim avionima. Potrosim tako s njim u caskanju 3 baterije , taman kad su veliki poceli da lete. Kaze on meni oces da se vozis  u Pioniru . Kazem ja da mi ne postavlja takva pitanja. Za pravo letenje uvek spreman.

Odemo tamo platim nesto sitno i provozam se okolinom, malo ga i ja probam. Fantastican avion za obuku. Sletesmo nesto kasnije. Opet pridje decko, pita kako je bilo jesli li probao malo da vozis, ja kazem fenomenalno, a on opet , oces sad da letis  zmajem !!!

Kazem ja opet,  nemoj da mi postavljas takva  pitanja, pa to se podrazumeva. I tako sedoh sa imenjakom Draganom na Pipistrel i provozasmo se  posteno, gore dole , brisanjac, svasta.  U vazduhu jos 3-4 zmaja i Pionir,sunce lagano zalazi, kad odjedjednom ispod popreko na pistu prolece i novi Pionir 300 iz Vojke, sve sa ispustanjem dima.  Prizor  odozgo sa zmaja stvarno nesvakidasnji.

Na zalost aparat nisam nosio jer je sve bilo neplanirano.

Kasnije je covek napravio jos jedan prelet koji sam snimio mobilnim i koji cu okaciti ovde.

Kakvo jesenje popodne! (yay)
« Last Edit: October 05, 2012, 11:40:55 AM by drjack »

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Спортски аеродром "13. мај" 30. 09. 2012.
« Reply #6 on: October 05, 2012, 11:49:00 AM »

Poletim prvi krug i dobijem drustvo, neki momak sa aerodroma zaboravih mu ime, i on tu letucka na velikim avionima. Potrosim tako s njim u caskanju 3 baterije , taman kad su veliki poceli da lete. Kaze on meni oces da se vozis  u Pioniru . Kazem ja da mi ne postavlja takva pitanja. Za pravo letenje uvek spreman.


Vlada, moj rodjeni brat.  ;namig
Nikola | rcfly.in.rs