Author Topic: Phoenix 3D letenje  (Read 6063 times)

Offline gkljajic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Phoenix 3D letenje
« on: November 15, 2012, 10:09:25 AM »
Pozdrav svima,

Nedavno sam kupio Honey Bee CP3 helikopter sa stock stanicom e-sky et6 6ch.
Čekajući neko lepše vreme da poletim na livadi, dosta se "igram" u Phoenix 4 gde sam na nekom sličnom modelu "izučio" oko 30ak sati standardnog leta. Sve vreme pokušavam da podesim pomenutu stanicu za 3D letenje, međutim neuspešno.
Stanica je ispravno kalibrisana i mapirana što vidim po standardnim letnim karakteristikama. Međutim, čim uključim idle-up na stanici, helikopter se okrene naglavačke i poljubi zemlju. 100 puta mapirao, remapirao, podešavao, igrao se sa podešavanjima helikoptera itd ...
Dakle, jednostavno helikopter ne reaguje na promenu pitch-a kad je u stunt modu onako kako bi trebalo. Pokušao sam sa svim mogućim modelima koji su sposobni za 3D u Phoenix-u ...
Da li je možda neko imao sličan problem ili neko zna kako da rešim problem?
Stanica nema mogućnost programiranja ili promene podešavanja osim standardnih invertovanja kontrola tj. normal-inverted.

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: Phoenix 3D letenje
« Reply #1 on: November 15, 2012, 10:13:21 AM »
Pozdrav,

znam o cemu pricas, tu stanicu je jedino moguce podesiti kao 4ch simulator. Jedino resenje je drugacija kalibracija stanice u simulatoru.

Offline gkljajic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: Phoenix 3D letenje
« Reply #2 on: November 15, 2012, 10:30:37 AM »
Hmmm sad sam zbunjen ...
Ako se stanica prijavi u Phoenix sa 4 kanala, zar to ne znači da nema ništa od 3D letenja jer bi falilo ta 2 kanala za kontrolu akrobacija?

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Phoenix 3D letenje
« Reply #3 on: November 15, 2012, 11:51:22 AM »
Hmmm sad sam zbunjen ...
Ako se stanica prijavi u Phoenix sa 4 kanala, zar to ne znači da nema ništa od 3D letenja jer bi falilo ta 2 kanala za kontrolu akrobacija?

???
Kontrolu akrobacija????

Za 3D letenje ti je dovoljno 4 kanala (gas,eleroni,horizontalac i vertikalac).....
S tim da bi ja poseban akctenat dao na VERTIKALAC jer bez njega nema 3D letenja.....
Vise puta sam posmatrao ljude kako se trude da lete 3D a pri tome apsolutno ne koriste vertikalac (naravno mislim na kormilo) a to "nece da ide", zatim im suderisem da ga ukljuce u igru a neki prihvate a neki me oduvaju ali ti neki ni dan danas ne lete 3D....
Sa jedne strane ih razumem jer 3D zahteva konstantan rad sa svim komandama pa i sa gasom a ko leti mode2 tesko mu je da pored gasa kontrolise istovremeno i vertikalac.... Ali sve je stvar vezbe.....

Naravno to je moje misljenje ali ima ovde drasticno boljih od mene (narocito posto sam prakticno zabatalio avione i zaljubio se u helikoptere) pa mogu bolje da pomognu....
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Phoenix 3D letenje
« Reply #4 on: November 15, 2012, 12:09:53 PM »
Ivane imam utisak da ti pricas o avionima a ostali o helikopterima, izvini unapred ako sam te pogresno shvatio.

gkljajic
 
Da pomognem oko simulatora. Da, mozes da letis sa 4ch daljinskim 3D helikopter u simulaciji, tako sto preko tastature ukljucis motore, a ostale 4 komande su za letenje. Prakticno 3D let helikoptera obavljas sa 5 kanala a ne 6 (motor start, pitch, jaw, roll, nick). Nadam se da je ovo malo pomoglo.

Pozz

Offline gkljajic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: Phoenix 3D letenje
« Reply #5 on: November 15, 2012, 12:29:25 PM »
Prvo da se zahvalim svima u želji da mi pomognu.

Dakle ako sam dobro shvatio, stanica koju posedujem može da se podesi za 3D (neka to za početak bude samo inverted flight):
1. U Phoenix je podesim u custom profile kao 4ch stanicu (iako je 6ch).
2. Bind-ujem na tastaturi 100% throttle
3. Na throttle palici manipulišem samo sa pitch uglom
4. Ne diram idle-up switch

Pozdrav, Goran

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Phoenix 3D letenje
« Reply #6 on: November 15, 2012, 02:21:13 PM »
Ivane imam utisak da ti pricas o avionima a ostali o helikopterima, izvini unapred ako sam te pogresno shvatio.


Moja greska nisam procitao par postova iznad  (new) (kush)....
Izvinjavam se.....

 ()-()
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline gkljajic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: Phoenix 3D letenje
« Reply #7 on: November 16, 2012, 02:58:00 PM »
Uspeo sam da rešim problem.
Dakle, ako nekog interesuje kako se u Phoenix-u podešava stanica za 3D E-Sky ET6 koja dolazi u kompletu sa Honey Bee CP3:

1. Mora da se napravi custom profil samo za 3D letenje
2. Throttle -> Static 100%
3. Collective pitch -> Channel 3 (0-100%)
4. Ostali kanali su isti kao i za normal mode letenje
5. Idle Up switch na stanici ostaje u NORMAL modu!
6. Nije potrebno u Phoenix-u bindovati idle up na tastaturi
7. Menjanje profila za letenje CTRL+C

Ovim se ne dobija throttle curve onako kako bi trebalo (100-50-100), već je 100% sve vreme, ali je najpribližnije i omogućava 3D letenje sa ovom stanicom. Pitch curve je linearna 0-100.

Osnova problema sa ovom stanicom i Phoenix-om je u tome da kad se aktivira idle up, a bindovan je throttle + collective na kanal 3, Phoenix dobija curve 100%-50%-100% i za throttle i za collective pitch što znači da nikad ne možemo da dobijemo negativan pitch i samim tim ne može da se leti invertovano.

Nadam se da će ovo nekom da pomogne i smanji frustracije koje sam ja imao satima i danima pokušavajući da sve podesim kako treba.
Naravno, zahvaljujem se svima koji su dali svoje mišljenje za ovaj problem.
E sad ... zašto se stanica tako ponaša u idle up modu .. to je valjda već neka druga tema :)

Pozdrav svima i hvala na pomoći.

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Phoenix 3D letenje
« Reply #8 on: January 11, 2013, 07:35:29 AM »
Da se nadovezem, mojim pitanjem.

Komande u Phoenixu su mi sve na 100%, a  linija je linearna za sve pravce.
Probao sam da se igram sa expo, dir, HR, ali je uvek isto. Simulator je prepoznao DX6i stanicu.
Hteo sam da probam da stavim , npr expo 35% , dir 60%. Onako kako cu u prvim letovima , verovatno podesiti. Kako ?


Samo da dodam.
U samoj stanici nisam nista podesavao. zakacio sam je na PC startovao simulator i u njemu sam probao da se igram sa podesavanjima.

Mozda sam trebao da prvo podesim komande u samoj stanici ?
 
« Last Edit: January 11, 2013, 08:32:25 AM by bora61 »
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Phoenix 3D letenje
« Reply #9 on: January 11, 2013, 10:32:05 AM »
Ostavi u Phoenixu podesavanja kakva jesu, na stanici memorisi jedan profil kao Phoenix, simulator ili nesto sl. nebitno je, i sve miksove, expo itd. radi sa stanice. Ja sam tako radio kod sebe, sve radi besprekorno a i lakse naucis da setujes stanicu kada radis na necemu konkretnom nego kada na suvo setas kroz meni i uputstvo.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Phoenix 3D letenje
« Reply #10 on: January 11, 2013, 05:31:26 PM »
Hvala.
Podesio sam u kormila za sva 3 pravca na stanici sledece:
na prekidacima
pozicija 0=50%
pozicija 1=100%
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Phoenix 3D letenje
« Reply #11 on: January 11, 2013, 08:16:41 PM »
Koliko mogu da zakljucim, to je dual rate. Dodaj i malo expo-a.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline milomirts

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
Re: Phoenix 3D letenje
« Reply #12 on: January 12, 2013, 02:59:50 PM »
molim za savet kako namestiti gas da kad ga dajem da ne izbija odmax na 100% na phoenixu?
ostale komande su ok.hvala.
mess with the best,die like a rest