Author Topic: Balansiranje brushless outrunner motora  (Read 13658 times)

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: Balansiranje brushless outrunner motora
« Reply #15 on: November 04, 2014, 07:07:27 PM »
Mnogo hvala @Vaci,danas sam sredio moj motor,iako ima lose lezajeve neka bar bude dobro izbalansiran,koristio sam dve identicne staklene case,papir i oho lepak,radio kako si rekao,nije bas perfektno ali je dosta bolje  :)aplauz
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Balansiranje brushless outrunner motora
« Reply #16 on: November 04, 2014, 07:22:57 PM »
Mnogo hvala @Vaci,danas sam sredio moj motor,iako ima lose lezajeve neka bar bude dobro izbalansiran,koristio sam dve identicne staklene case,papir i oho lepak,radio kako si rekao,nije bas perfektno ali je dosta bolje  :)aplauz

Iz tvoje price sticem utisak da je to neki star mozda i udaran motor? Skrenuo bih ti paznju da, ako je neki jeftiniji motor sa jeftinijom mekanom osovinom, moze se desiti da ti se osovina iskrivi, makar i neprimetno za golo oko, i tada u stvari ovakvim balansiranjem mozes i da pogorsas stvari. Ako si imao pad i posle toga je poceo da se trese motor, ali radi glatko, onda je verovatno osovina malo kriva. U tom slucaju se mora zameniti, pa tek onda balansirati. Pozdrav.

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: Balansiranje brushless outrunner motora
« Reply #17 on: November 04, 2014, 07:43:20 PM »
Imao je 2 udarca,jednom se osovina iskrivila pa kad sam je ispravio pukla je (inace poprilicno je bila duga),posle sam isao do komsije da skine onaj deo gde je loza i gde se stavljaju matice,da ostavi 3cm duzine osovinu da mogu da kacim prop-saver-e i spinere,posle drugog pada lezajevi bas krce,nisam primetio da se motor trese ali ima vibracija na avionu,sada ih ima manje kada sam ovo odradio,kad budem mogao menjam osovinu i lezajeve,mislim da se vise tako isplati nego da kupujem ceo motor jer im lezajevi nisu bas nesto.
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline pilotrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 64
Re: Balansiranje brushless outrunner motora
« Reply #18 on: November 15, 2014, 10:41:35 PM »
eoma poučno - hvala