Author Topic: Max Ion od RFM/JP models  (Read 3365 times)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Max Ion od RFM/JP models
« on: December 07, 2012, 08:43:36 PM »
Vec iz samog imena se moze naslutiti o kom i kakvom modelu je rec, o velikom Ion-u, odatle i u nazivu ono Max! Vec duze vremena sam bio u potrazi za "univerzalnom" jedrilicom/hotlinerom i mislim da je ovo pun pogodak. Bio sam vrlo pozitivno iznenadjen svim karakteristikama Ion Pro + kojeg imam, ali koji uskoro treba da dobije novog vlasnika  :'(, tako da nije bilo jako tesko odluciti se za ovaj model. Mada da budem iskren dugo sam se dvoumio da li da uzmem cistog hotlinera od 1,7m ili ovako nesto i opredelio sam se za ovaj model.

Ima sigurno 2 godine od kako sam kupio Kontronik Kiru 500-26 sa namerom da je ubacim u Ion-a ali se ispostavilo da bi sve to zajedno sa 5S baterijom bilo vrlo nategnuto i tako da sam od toga odustao. Prava mera za Ion-a je upravo ono na cemu sam ga i terao, nekih 700W i 4S 2.200mAh.

No da se vratimo na Max Ion-a.  Proizvod je firme JP model a projekat je od firme RFM isto kao i Ion. Kvalitet izrade je na jako visokom nivou a narocito impresioniraju krila koja isto kao i kod Ion-a deluju kao da su kompozitna a u stvari su stiropor presvucen staklom pa plankirana balzom.

Osnovni podaci:
Raspon: 276cm
Duzina: 145cm
Profil krila: MH30
letna tezina: 2,5-2,7kg



Moj setup je sledeci:

Kontronik Kira 500-26 sa redukcijom 6,7:1
ESC Hacker x-70 SB-pro
Zippy Flightmax 5S 2650mAh 40C
Cam Carbon 16x13 elisa
u eleronima InoLab HGD 202 MG
u flapsovima InoLab HGD 260 MG
u repu MKS DS 450

I dva videa sa setup-om koji ima vrlo slicne karakteristike kao i onaj koji sam ja izabrao gde se lepo vidi kako model penje  :big smile





Model je otisao u laboratoriju kod Dr. Laze tako da ce sve biti kako treba.

poz
« Last Edit: December 07, 2012, 11:32:38 PM by magic »
Veljko

Offline jovule

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
Re: Max Ion od RFM/JP models
« Reply #1 on: December 07, 2012, 10:21:42 PM »
Pfffff...  (res)

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Max Ion od RFM/JP models
« Reply #2 on: April 02, 2013, 09:39:33 AM »
Veljko, zašto ovo čudo ne donosiš na livadu??

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Max Ion od RFM/JP models
« Reply #3 on: April 02, 2013, 05:33:08 PM »
Zato sto jos nije gotov :).

poz
Veljko