Author Topic: Scale takmičenja ili skupovi u okruženju...  (Read 3755 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Scale takmičenja ili skupovi u okruženju...
« on: January 07, 2013, 10:50:45 PM »
Zna li neko kada i gde će se održati neka scale takmičenja ili skupovi u susednim nam državama.

Najinteresantnije su mi manifestacije u Madjarskoj, pa bih zamolio moje drugare sa "severa Bačke" - iz Subotice, da mi vide šta ima interesantno na Madjarskom modelarskom kalendaru...

Takodje me interesuje šta će se održavati ove godine u Sloveniji i Austriji od skale manifestacija?

Ako neko ima informacije ili neke termine naka napiše ovde...

Hvala unapred...

Pozdrav

Mirče

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: Scale takmičenja ili skupovi u okruženju...
« Reply #1 on: January 08, 2013, 08:53:54 AM »
zasad nista nije objavljeno za 2013godinu sem aeromitinga u keckemetu za  3-4 august, e tamo vredi otici!!
http://airshowinfo.hu/en/2013kecskemet.html

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Scale takmičenja ili skupovi u okruženju...
« Reply #2 on: January 08, 2013, 09:39:47 AM »
U septembru je bilo održano takav skup pored Budimpešte. Možda se ne sećaš, ali pričali smo o tome. Ja sam hteo da idem, samo posle mi je upao putovanje u Italiju, pa nisam otišao na taj skup. Meni će javiti kolege iz Mađarske ako bude bilo nešto...

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Scale takmičenja ili skupovi u okruženju...
« Reply #3 on: January 08, 2013, 06:51:19 PM »
Mirče, gde god da se okrenete u okruženju, svugde su samo originali skala modela i to u sastavu NATO-a.  lol Tu činjenicu su razumeli i neki modelari u HU i napravili su Gripena u 1:5.5 između ostalog. Jedan od njih je napravio i turbinski džet motor.  I oni idu van HU na veće susrete, jer u ovoj large scale klasi ni kod njih se ne guraju za mesto na livadi. Mislim da bi bilo dobro da stupite u kontakt sa njima lično. Kada, gde i šta se organizuje, gde vredi otići, oni vam mogu najviše pomoći. Evo sajta njihovog džet tima sa potrebnim informacijama. Verovatno internacionalni kontakt zna engleski.



Na ovon sajtu kod Ein Highlights aus 2009 ima jedan deo o njihivom Gripenu Saab JAS 39 1:5.5

http://www.hq-modellflug.de/reportagen.htm

























« Last Edit: January 08, 2013, 10:03:05 PM by tibeteagle »

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Scale takmičenja ili skupovi u okruženju...
« Reply #4 on: January 08, 2013, 08:27:22 PM »
Hvala svima...