Author Topic: pomoć oko phoenix 3.0  (Read 11196 times)

Offline donkihote

  • Newbie
  • *
  • Posts: 33
pomoć oko phoenix 3.0
« on: January 09, 2013, 08:16:23 PM »
pozdrav svima,evo stigao mi željno očekivan heli,i naravno u naslovu pomenuti simulator,sve ja njega povežem, instaliram,calibriram prvo stanicu u windows-u posle uradim to i u programu sve ok onda počinju problemi,dok kalibriram komande sve on prepozna i prodje u redu i čim to sve izfinishiram onda mi izadje prozor za split screen  (:sok:) koji mi trenutno i ne treba kad zatvorim taj prozor piše mi da phoenix ne prepoznaje USB interface,kaže mi da ga reconectujem i ponovo priključim što sam i uradio ali ne pomaže,i tako sad već nakon tri sata "vežbanja" na simulatoru,psovanja i tri put sam već nanovo instalirao,kalibrirao sve,nikako da mi se pokrene sve kako treba,jel imao neko sličnu situaciju,očajan sam,verovatno je skroz neka glupa sitnica,ali ne znam dalje,sve sam probao šta mi je palo na pamet,ja uzgred stanica je spektrum DX6i ako nekome nešto znači da mi dalje pomogne

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: pomoć oko phoenix 3.0
« Reply #1 on: January 09, 2013, 09:47:03 PM »
probaj na neki drugi komp. pa ako radi onda treba da preinstaliras tvoj kompjuter(mozda imas neku "gresku" u komp.) ... ja sam imao slican problem i posle preinstalacije phenix je radio...
« Last Edit: January 09, 2013, 09:53:42 PM by sman »

Offline donkihote

  • Newbie
  • *
  • Posts: 33
Re: pomoć oko phoenix 3.0
« Reply #2 on: January 09, 2013, 10:20:20 PM »
..bem li ga nemam drugi računar da probam evo u medjuvremenu sam uradio i četvrtu reinstalaciju programa,kalibracije i sve to a opet mi se pojavi prozor za split screen kao da sam ubacio dva predajnika odnosno USB-a... i naravno kad taj prozor zatvorim opet ista poruka,kaže da nije utaknuta USB jedinica a pre toga sam izvršio sve potrebne kalibracije,pa kako ga je onda prepoznao tri sekunde ranije...,uuuuf,polako gubim strpljenje a nemam nameru da kupujem novu tastaturu,jedna je već stradala... (:sok:)
izgleda da ću za danas da ga ostavim pa ću videti sutra dalje,ovih pet sati mi je dušu vadilo...

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: pomoć oko phoenix 3.0
« Reply #3 on: January 09, 2013, 10:36:16 PM »
Meni se desavala slicno, ali sam ustanovio da se USB i program ne gadjaju ako je sa HK oce to da bude.. Imas neke USB za Aerofly a neke za Phoenix 3.0 ...
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline donkihote

  • Newbie
  • *
  • Posts: 33
Re: pomoć oko phoenix 3.0
« Reply #4 on: January 09, 2013, 11:31:04 PM »
pa stvarno nemam blage veze,što mi nije jasno kako ga onda prepoznaje dok go namestim to jest kalibriram komande,tu je još sve ok,sve reaguje kako treba,pomeram palice i pomeraju se oni narandžasti stubovi koji pokazuju da ti program prepoznaje imput od stanice i kad sve namestim posle mi kaže da nije priključen USB interface,kako onda dotle bio priključen...,na računaru imam 4 usb ulaza,na sve 4 sam probao i svuda ista priča
no svejedno prespavaću pa ću sutra da mozgam dalje u čemu je problem,danas nemam više snage idem da popijem rakiju da se smirim

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: pomoć oko phoenix 3.0
« Reply #5 on: January 10, 2013, 10:10:23 AM »
Poslao samo ti na PP link da pokupis Phoenix 3.0 Emulator. To je programce koje se pokrene umesto samog simulatora. IZ NJEGA se pokrece Phoenix (ima dugme Run Phoenix).

I ja kada pokrenem phoenix preko original shortcut-a, nema sanse da vidi USB stanicu. Kada pokrenem phoenix iz emulatora vidi je bez problema.
Opet kada drugu stanicu prikljucim preko HK adaptera, emulator/simulator ne vidi tu drugu stanicu. T9X ne vidi nikako.

Phoenix je zestoko bug-ovit po tom principu i taj njegov bug zna zestoko da iznervira !. Mislim da reinstaliranje citavog operativnog sistema (kompa) suvise radikalno resenje koje ponekome (kao @smanu) pomogne. Ja licno bih radio bacio u smece simulator nego da reinstaliram masinu. Cudi me to sto si uz heli dobio Phoenix koji se tako ponasa - bar bi ta tvoja kopija morala da bude legalna i proverena. Ocigledno nije. Moguce je i da ima veze sa USB "protokolom".

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: pomoć oko phoenix 3.0
« Reply #6 on: January 10, 2013, 10:24:17 AM »
Slikaj USB adapter da vidimo koji koristis. Da li je u pitanju onaj sa HK ili neki drugi npr. "9 in one" i sl.
USB sa HK radi samo na starim verzijama Phoenix-a cini mi se 2.x, a ako je "9 in one" kod njih imas visepolozajni prekidac sa strane koji moras postaviti u odgovarajuci polozaj za Phoenix.
Takodje desavalo se i da stignu neispravni USB donglovi koji nisu radili.
Meni je cak sa HK-a u kesi na kojoj je pisalo Phoenix stigao USB za Aeroflight simulator.
Ja koristim "9 in one" i sve je uvek radilo bez ikakvih problema ukljucujuci i update-ove.

Offline donkihote

  • Newbie
  • *
  • Posts: 33
Re: pomoć oko phoenix 3.0
« Reply #7 on: January 10, 2013, 12:48:17 PM »
@pnedić,nisam dobio PP nažalost,ali mislim da taj emulator imam i ja,medjutim tek iz njega neće uopšte da pokrene ceo simulator,pokrene ga sa same ikonice,kalibriranje je sve ok, ali kad dodje do toga da počnem simulaciju onda mi kaže da ga ne prepoznaje ali to sam već prethodno opisao,da se ne ponavljam
inače je sa HK ako se ne varam,no sve jedno probaću kod drugara na njegovom računaru,a možda i probam sa novim windowsom(ionako mu je došlo već vreme),možda je stvarno do mog računara u svakom slučaju hvala svima na odgovorima,ako uspem nešto daću vam na znanje  ()-()

Offline milomirts

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
Re: pomoć oko phoenix 3.0
« Reply #8 on: January 12, 2013, 02:33:07 PM »
ljudi imam isti problem sve instaliram ali kada povezem stanicu phoenix je nevidi
da bih proverio kabl instaliram drugi simulator i u njemu mi odmah prepozna stanicu i kalibracuja je perfektna
pitanje sad sta raditi?novi simulator ili sta posto na phoenixu neam sanse da ga povezem a treba mi simulator za vezbu
da li moze neko da pomogne?hvala.
mess with the best,die like a rest

Offline milomirts

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
Re: pomoć oko phoenix 3.0
« Reply #9 on: January 12, 2013, 03:04:19 PM »
ljudi namestio sam stanicu verovali ili ne iverujte mnogo je prosto.to je kad ljudi zaborave
mogucnosti na win 7
kad povezete kabl launcer pokrenuti kao administrator i tad izlazi malo prozorce gde pise run phoenix
i kliknite na njega i pali program ali nikako negasiti to prozorce jer odmah puca program i od igranja nista tako da
ostavite program u pozadini ali imam problem oko stelovanja gasa da odmah izbija na 100% tako da ako neko zna kako se steluje
bio bih mu zahvalan da napise.
mess with the best,die like a rest

Offline trijanglafly

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 63
Re: pomoć oko phoenix 3.0
« Reply #10 on: January 12, 2013, 04:41:17 PM »
Čekiraj revers na trotil kanalu. Ja po srpski a tti se snađi (:beer:)

Offline milomirts

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
Re: pomoć oko phoenix 3.0
« Reply #11 on: January 12, 2013, 05:26:17 PM »
hvala druze uradicu tako
mess with the best,die like a rest

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: pomoć oko phoenix 3.0
« Reply #12 on: January 13, 2013, 10:14:29 AM »
ljudi namestio sam stanicu verovali ili ne iverujte mnogo je prosto.to je kad ljudi zaborave
mogucnosti na win 7
kad povezete kabl launcer pokrenuti kao administrator i tad izlazi malo prozorce gde pise run phoenix
i kliknite na njega i pali program ali nikako negasiti to prozorce jer odmah puca program i od igranja nista tako da
ostavite program u pozadini ali imam problem oko stelovanja gasa da odmah izbija na 100% tako da ako neko zna kako se steluje
bio bih mu zahvalan da napise.

Moguce da je ovo vrlo vazna stavka ! Pokrenuti launcher kao administrator. Ja imam WinXP (i uvek sam administrator) tako da nemam iskustva sa sedmicom.

Offline Ljuba kv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 99
Re: pomoć oko phoenix 3.0
« Reply #13 on: January 13, 2013, 04:46:47 PM »
ljudi namestio sam stanicu verovali ili ne iverujte mnogo je prosto.to je kad ljudi zaborave
mogucnosti na win 7
kad povezete kabl launcer pokrenuti kao administrator i tad izlazi malo prozorce gde pise run phoenix
i kliknite na njega i pali program ali nikako negasiti to prozorce jer odmah puca program i od igranja nista tako da
ostavite program u pozadini ali imam problem oko stelovanja gasa da odmah izbija na 100%

I ja sam imao taj problem i ovako sam ga resio. Samo se pritisne run phoenix i normalno radi, nemam nikakav problem gas mi je na 0
« Last Edit: January 13, 2013, 05:08:27 PM by Ljubomir Kaludjerovic »

Offline mrburns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: pomoć oko phoenix 3.0
« Reply #14 on: January 13, 2013, 08:40:41 PM »
i ja imam problem sa gasom od pocetka...sve ostale kontrole normalno rade ali gas il je na 0% ili na 100%, zanci da postepeno dajes ili oduzimas nema sanse..probao sa dva razlicita usb simulatora i isti problem....jel ima neko resenje?