Author Topic: Pocetni radovi na FW190 Majster scala A8  (Read 7108 times)

Offline promat

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 58
Pocetni radovi na FW190 Majster scala A8
« on: January 17, 2013, 04:09:17 PM »
Nakon visegodisnje zelje da napravim semi skalu FW190,A8,koji je moj najomiljeniji avion iz vremena  Drugog svetskog rata,ta zelja mi se ostvaruje pocetkom radova na istom.Kod pripreme ovoga projekta pomogli su mi nesebicno moji prijateji drug Car-Mirce,drug Bojan,drug Jole,drug Golub i ostali modelari,koje postujem.Tehnologija je uobicajena,zahteva pazljiv rad na odabiru materijala,tehnologije,alata,kao i kolega ,cija pomoc je uvek dobrodosla.Pocetak je tu a zavrsetak ce mozda biti po jednoj floskuli moga prijatelja i odnosise samo na mene"za mesec godina".




Pozdrav svima

Cika Dusko

Offline promat

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 58
Re: Pocetni radovi na FW190 Majster scala A8
« Reply #1 on: March 06, 2013, 11:26:21 AM »
Lagano napreduju radovi na FW190A8.Kao sto se da videti sa fotografije u zahvatu je levo krilo,kao i plankiranje gornje povrsine .Sa mojim saradnikom Bojanom radim na konstrukciji i izradi pneumatskog stajnog trapa.Ustanovio sam da su dosadasnji radovi isli u vrlodobrom maniru sa gledista tacnosti izrade.Pripremljen je materijal za trup ove letilice.





Pozdrav od

Cika Duska

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: Pocetni radovi na FW190 Majster scala A8
« Reply #2 on: March 06, 2013, 06:58:42 PM »
mnogo lepo! drago mi je vas videti kako lepo gradite!samo napred  pozdrav ()-()

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Pocetni radovi na FW190 Majster scala A8
« Reply #3 on: March 07, 2013, 04:24:37 PM »
Samo napred Druze Care.

Offline Goran-Le

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 193
Re: Pocetni radovi na FW190 Majster scala A8
« Reply #4 on: March 07, 2013, 08:35:57 PM »
 :)aplauz Samo napred cika Dule  (work)!
Pravi avion i prava razmera i jedan od lepsih aviona uz SPITA i ZEROA iz WWII po meni (res)

Offline promat

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 58
Re: Pocetni radovi na FW190 Majster scala A8
« Reply #5 on: April 22, 2013, 08:00:07 PM »
Kao sto se moze videti,radovi na mom FW190 A8 polako napreduju.Do sada sam uradio strukturu oba krila,plankirao gornju povrsinu istih do 90% i u narednim danima ce biti gornji deo povrsine zavrsen.Ceka se na vodjice za zavrtnje za pricvrscivanje.Isto tako je zavrsen osnovni deo horizontalnog stabilizatora.Moj mladi kolega Bojan i ja radimo pripremu za secenje rebara za trup,kao i na definisanju ,konecnom,stajnog trapa na uvlacenje.Radovi su usporeni ,zbog toga sto ja istovremeno radim na jos dva projekta a to radi i moj kolega Bojan Cilj nam je da krila zavrsimo u narednih mesec dana kao i da pripremimo osnovne delove struktura trupa,koji su vec projektovani ali se vrse manje korekcije.





Pozdrav od Cika

Dusana

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Pocetni radovi na FW190 Majster scala A8
« Reply #6 on: April 22, 2013, 11:03:53 PM »
Au...

Ili je taj model velik ili je soba niska...  ;namig

Pozdrav mom Drugu Caru...


Offline promat

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 58
Re: Pocetni radovi na FW190 Majster scala A8
« Reply #7 on: June 19, 2015, 04:10:22 PM »
Nakon anlize crteza Maister scale za VW 190 A8 dosao sam do zakljucka da konstruktivno resenje za ovaj model ,sto se odnosi na trup modela nije sa gledista konstrukcije i primrnr u tehnologiji izrade najbolje resenje.Posle ove konstatacije i diskusije sa mojim prijateljem Bojanom Jovanovicem,krenuli smo da izprojektujemo novi trup,koji ce svakako imati spoljnu geometriju skoro istu ali ce unutrasnja arhitektura biti potpuno izmenjena sa ciljem da ista obezbedjuje tehnoloski smisao iste.Osim toga izmene ce se odnositi i na to da ce pod kapotaz moci da stane i bokser motor od 110ccm do 150ccm.Osnovna skica je vec napravljena u tri dimenzije a broj rebara za novi trup ja povecan sa 8 na 15.Nesto kasnije ce mo postaviti i osnovne crteze sa uporedjenjem prema Maister scala crtezima.

Pozdrav svim modelarima

Dusan Papic