Author Topic: Sport Scale Mustang by Great Planes  (Read 8838 times)

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Sport Scale Mustang by Great Planes
« on: January 24, 2013, 01:14:22 PM »
Nakon mnogo peripetija i premisljanja, model za sledecu sezonu je porucen. Iako sam resio da predjem na struju to se nije desilo. Piper je otisao bez motora, niko se za motor nije interesovao iako je prakticno nov i po finoj ceni. Ja nisam hteo da kupujem elektro setup dok motor ne prodam. Pocetak sezone se priblizava i resio sam da nastavim da teram na glow. Izbor je pao na model iz naslova. Napisacu par podataka o samom modelu a vise utisaka kada model stigne.

Razmah: 1420 mm
Tezina: 3.0-3.3 kg
Duzina: 1270 mm

Dimenzije su priblizno Hangarovom PTS-u ali, za razliku od njega, ovaj je i izgledom i letenjem vise skala. Stize kao ARF u okviru koga, pored svega standardnog, stize i pilot, kontrolna tabla i spiner. Krilo je stiropor/balsa, trup je konstruktivan. Komandne povrsine su vec zalepljene. Preporuceni motor je upravo onaj koji imam, OS Max 46AX, servoi Futaba 3003, koje cu uzeti. Ljudi pisu da leti jako lepo i predvidivo i da je jedina zamerka sto je malo brzi pa mu treba mesta na sletanju da iscedi brzinu. Sreca pa na 13. Maju imamo piste vise nego dovoljno.

Uskoro vise...


And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline Bandi73

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
  • nebo je granica
Re: Sport Scale Mustang by Great Planes
« Reply #1 on: January 25, 2013, 05:22:39 PM »
Pozdrav !
već izvesno vreme , gledam ovaj model i izuzetno mi se sviđa. Ja sam ga napravio od penastih materijala i sad čekam da mi pristignu el. delovi da ga opremim, no i pored toga razmišljam da kupim i neki fabrički model. Gabor mi je ukazao na ovaj, pa me interesuje gde može da se naruči ili kupi, i koja je cena istog.
unapred zahvalan .
Bandi

Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Re: Sport Scale Mustang by Great Planes
« Reply #2 on: January 25, 2013, 06:04:35 PM »
Anakin neka je sa srecom, da te dugo posluzi!  :)aplauz

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Sport Scale Mustang by Great Planes
« Reply #3 on: January 25, 2013, 10:45:52 PM »
Pozdrav !
već izvesno vreme , gledam ovaj model i izuzetno mi se sviđa. Ja sam ga napravio od penastih materijala i sad čekam da mi pristignu el. delovi da ga opremim, no i pored toga razmišljam da kupim i neki fabrički model. Gabor mi je ukazao na ovaj, pa me interesuje gde može da se naruči ili kupi, i koja je cena istog.
unapred zahvalan .
Bandi

Ja sam ovaj uzeo u DMT-u, Austrijska firma slična Lindingeru i Švaji. Cena mu je bila 210 evra, ja sam ga uzeo za 160 jer je u toku popust do 65%. Gde može da se naruči ne znam jer je ovaj bio poslednji. Danas sam dobio mail da su im legle pare i da su poslali model i momentalno su ga skinuli sa sajta.

Anakin neka je sa srecom, da te dugo posluzi!  :)aplauz

Hvala, druže.

 ()-()
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Sport Scale Mustang by Great Planes
« Reply #4 on: January 25, 2013, 10:57:09 PM »
Drago mi je da si presekao po pitanju modela za ovu sezonu, dobra odluka. Da te dugo sluzi!

poz
Veljko

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Sport Scale Mustang by Great Planes
« Reply #5 on: January 25, 2013, 11:03:56 PM »
Drago mi je da si presekao po pitanju modela za ovu sezonu, dobra odluka. Da te dugo sluzi!

poz

Hvala na ponudjenoj pomoći i željama.

poz
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline Bandi73

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
  • nebo je granica
Re: Sport Scale Mustang by Great Planes
« Reply #6 on: January 27, 2013, 02:02:24 PM »
Hvala Anakine na informacijama. Neka te lepo posluži model, uživaj u letenju sa njim.
Bandi

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Sport Scale Mustang by Great Planes
« Reply #7 on: April 23, 2013, 12:33:58 AM »
Posle putesestvija Mustang je stigao. Sklapanje modela se svodi na ubacivanje motora i elektronike jer je sve ostalo ulepljeno a rep se kaci sa tri srafa i kada legne sve je poravnato kako treba. Kvalitetom izrade sam zadovoljan i jedina stvar koja mi se nije svidela je sitnica. Nema laznih auspuha, kao na H9 PTS-u vec umesto toga stizu nalepnice. :sljus Necu ih staviti jer su bezveze.




Kao sto se vidi, model je robustan i  :jaki: i lepa stvar je sto mu ceo motor staje pod kapotaz. Da ne bi bilo nikakvog secenja, sem rupe za izduv, dobio sam od Coke dislocirani zarac za svecicu pa mu se ovde jos jednom zahvaljujem. Trebalo je malo truda i domisljatosti da se sve namesti a da kapotaz prakticno ostane ceo ali se isplatilo.




Kada NiMh bateriju zamenim sa LiFe, model ce sa sve gorivom na poletanju imati 3020 grama cime sam jako zadovoljan. Teziste je u milimetar dva razlike u odnosu na idealno preporuceno a posto moze da se pomera 6 mm napred i 11 nazad necu po pitanju istog nista raditi. Zahvalio bih se Nikoli na pomoci oko montaze servoa i motora. Sledeceg vikenda bi trebao da padne prvi let pa ce biti i neki video.

Jos malo fotki.






Umalo da zaboravim. Posto je model predvidjen i za elektro, otvor za menjanje baterija, koji ovde sluzi za rezervoar, sam iskoristio da unutra stavim sve sto bi, kod klasicnog glow modela, trebalo da bude prikaceno na trup. Prekidac, produzni za grejac, crevo za punjenje rezevoara i sl.



And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Sport Scale Mustang by Great Planes
« Reply #8 on: April 24, 2013, 11:05:35 AM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz lep izbor nema sta alal mu patka ko nebi voleo da ima ovaku masinu!
ex pseudonijum: sova

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Sport Scale Mustang by Great Planes
« Reply #9 on: June 13, 2013, 11:04:04 AM »
Posto novi vlasnik ne pise evo ja da kazem. Mustang je preleteo u Debeljacu kod novog vlasnika, Bandija. Zelim mu da ga dugo i dobro sluzi i da se naleti sa istim.

 ()-()
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline Bandi73

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
  • nebo je granica
Re: Sport Scale Mustang by Great Planes
« Reply #10 on: June 14, 2013, 09:16:12 AM »
Kraj je školske godine,( radim u prosveti ) pa sam malo više zauzet, tako da do sada nisam skoro ni pogledao forum, no, Anakin je sasvim u pravu što me je" prozvao ". Mustang je preleteo u moj hangar, polako se raspitujem i za set. No na  moju veliku žalost kako stvari stoje  Mustang neće leteti ove sezone (zbog finansija). U svakom slučaju veoma sam srećan i zadovoljan što sam došao u posed jedng ovako lepog modela.
Pozdrav za Anakina.


Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Sport Scale Mustang by Great Planes
« Reply #11 on: June 15, 2013, 02:22:05 AM »
Crni sine Anakine, ti ode u trgovce?

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Sport Scale Mustang by Great Planes
« Reply #12 on: June 16, 2013, 09:25:13 PM »
Crni sine Anakine, ti ode u trgovce?

 lol
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.