Author Topic: Kyosho Phantom GP 70 + Saito 1.00  (Read 3593 times)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Kyosho Phantom GP 70 + Saito 1.00
« on: March 09, 2013, 12:57:46 PM »
Veliki visak Saita 1.00, a njih sam vrlo malo leteo, divan zvuk, ali uvek mislim sad ce da se ugasi, takav mu je zvuk... Resih da ga ove sezone malo arcim... Razmisljajuci na sta da ga metnem a da bude brz avion, sto generalno volim, setim se da sam se palio na Phantom od Kyosha, dvokrilac Racer, tako kazu, malo ruznjikav, bar meni, da ne kazem neobican.. Otvorim kutiju kad ono trup lepo izliven od kompozita a krila, elevatori i rudder balsa.. Nocas sam lepio do 04 h, to sto se treba zalepiti, nekako je islo...
Sad cemo da zavrtimo motor na stolu jedno 2-3 rezervoara, da nabacimo servoe.. pa da vidimo kako ce to da ide.
Servoi ce biti DS821 Spektrum, elisa u konsultaciji sa Magic 13x10, za njega pise 14x8 da vrti na 11000 RPM, i da fabrika nema nista protiv da se sipa 30% nitra u gorivo... Ko zna kako je krenulo mozda sutra i poleti...



RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Kyosho Phantom GP 70 + Saito 1.00
« Reply #1 on: March 09, 2013, 01:16:03 PM »
Prve letove svakako sa 14x8 da se malo upoznate, posle toga probaj 13x10.

poz
Veljko

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Kyosho Phantom GP 70 + Saito 1.00
« Reply #2 on: March 09, 2013, 09:00:24 PM »
Zamalo da poleti danas prvi let... Nocas sam se zaigrao lepio sarkice, krila, ovo ono, do 04 h, kad ono pogresno ubacio osovine od glavnog trapa, pa kad sam skapirao, morao sam da secem i da prepravljam... ali sam razradio motor, potrosio preko 1 lit goriva na leru, sa 14x8,
a 13x8 i nemam kod sebe moram da porucim... na kraju  sam ispravio gresku, ali se nadam da cu u toku nedelje  da ga zavrsim i  (<--)
DObro izgleda da se skupi na gomilu !
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior