Author Topic: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu  (Read 103223 times)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #150 on: April 19, 2013, 04:21:02 PM »
Kinezi su toliko brzi, da lažnjak pre stigne na tržište nego original.  lol Mada se više ne zna šta je to original i kopija. Sve je to isto, a puno puta se proizvodi na istom mestu kao i ove pločice.

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #151 on: April 21, 2013, 11:13:17 AM »
:)


Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #152 on: April 21, 2013, 05:04:10 PM »
opaa konacno 3axis.. Nadam se da mu nece trebati previse vremena od prototipa do komercijalne proizvodnje.

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #153 on: April 21, 2013, 08:56:26 PM »
Napravio sam jedan snimak danas pri čemu je gimbal bio okačen na gumene amortizere M3x15mm koje prodaje Mikrokopter, očekivao sam baš izražen jello međutim nije ga bilo pošto je izgleda gimbal dovoljno težak.. Ali i dalje imam neke vibracije koje ne mogu da provalim odakle dolaze


Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #154 on: April 21, 2013, 09:42:52 PM »
Quote
Ali i dalje imam neke vibracije koje ne mogu da provalim odakle dolaze
Vobracje mogu da budu raznih pravaca. Horizontalne, vertikalne i sve između. Taj gumeni MK.de dampfer manje ublažava vertikalne dok horizontalne bolje. Ovaj radi u svim pravcima jer je šupalj.

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #155 on: April 21, 2013, 10:50:02 PM »
Vobracje mogu da budu raznih pravaca. Horizontalne, vertikalne i sve između. Taj gumeni MK.de dampfer manje ublažava vertikalne dok horizontalne bolje. Ovaj radi u svim pravcima jer je šupalj.
Jel ima to da se nabavi negde kod nas?

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #156 on: April 21, 2013, 10:57:25 PM »
Sumnjam, jer je ovaj oblik gume razvijen baš na osnovu dosadašnjih iskustava komune mikrokopteraša. Prodaju ga samo u toj kategoriji sajtova. Ovo je isto tako specijalno kao onaj sa sajlom. Idi kod nekih gumara ili prodavaca auto delova. Možda ima nešto slično.  :-\
Neki su rešili ovako.




« Last Edit: April 21, 2013, 11:01:20 PM by tibeteagle »

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #157 on: April 22, 2013, 10:32:36 AM »
Nisam kupio dok je bilo na stanju, pa se sad patim sa cinestar vib. damperom...

http://www.rcsrbija.rs/helikopteri/quatrocopter-i-rezervni-delovi/aerial-photographing-shock-absorption-balls-damping-balls

jednostavno a efikasno resenje...

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #158 on: April 22, 2013, 05:43:12 PM »
Nisam kupio dok je bilo na stanju, pa se sad patim sa cinestar vib. damperom...
Misliš na ovaj?



Ja baš sad krenuo da kupim manje oringove pa da probam sa tim kako će da se ponaša...

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #159 on: April 22, 2013, 06:53:05 PM »
Bas taj...stavih 10mm oringove ali mi jos trebaju oni metalni hex odstojnici, pa cu da probam...na prvi pogled mi sve to izgledalo komplikovano :) ...ali  :-X
A nesto sam poceo da pravim na temu dampera od celicnih sajli...izgleda jednostavno i napraviti, a kako radi-ne bih znao reci...videcemo.
Bilo kako bilo, ja nikako da se otarasim jello-a na AV200... :'(
 (<--)

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #160 on: April 22, 2013, 08:38:13 PM »
A koju stabilizaciju koristis?
Ja na AV200 sa cinestar vibration izolatorima nemam aposlutno nikakve vibracije niti jelio... jedino sto zbog glupavog skyline-a ne drzi horizont kako treba kada se panuje..

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #161 on: April 22, 2013, 08:57:57 PM »
A koju stabilizaciju koristis?

Nikakvu :D...u tome je i poenta...av200 je montiran na droidworx hexu preko onih O gumica...
hexa nije moja pa ne bih da se nesto previse upustam u modifikacije.
Ali, ako kod tebe to radi-onda necu da se pravim pametan pa cu da probam nekako to da odradim sa tim cinestar damperima-hvala na savetu i informaciji.
Planirao sam da na  mesto gde se srafi kamera napravim nesto sto bi islo izmedju mounta i kamere-nesto sto vec ima kopterworx u ponudi...

Ovaj cinestar damper mislim da stavim i  na SVOJU hexu-sa cinestar brushless gimbal varijantom by Danko mislim da ima bolje da radi od AV200...

Jedino sto na AV200 moz' staviti i svinjce umesto kamere  mmmm...no problem :jaki:

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #162 on: April 22, 2013, 09:01:54 PM »
Bas taj...stavih 10mm oringove ali mi jos trebaju oni metalni hex odstojnici, pa cu da probam...
Stavi plastične, nemaš potrebe za metalnima... Jedan običan nylon M3 šraf (odnosno kontra navoj na odstojniku) može da izdrži 30-41kg jednostranog opterećenja pre nego što pukne (opterećenje u jednom pravcu bez faktora G sile).

Cenim da sa 6 ili 8 takvih plastičnih-nylon odstojnika možeš bez problema da nosiš 5kg težak gimbal u svim uslovima letenja.

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #163 on: April 22, 2013, 09:05:26 PM »
S tim sto ja imam cinesta8, pa samim tim i 4 vibraciona izolatora a svaki ima po 6 oringova, tako da se sigurno ne ponasa isto kao i sa 3, koliko ih ima na hexi...
Sto se tice samog kamera plate-a, mislim da je ono kopterworx resenje preskupo i pretesko...
Ja koristim sendvic od 2 vrste sundjera sa hobbykinga i to zavrsava posao sa gh2 samo tako...
 ( http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__26456__Anti_Vibration_Foam_White_Latex_Foam_.html i http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__26457__Anti_Vibration_foam_Orange_Latex_190mm_x_140mm_x_6mm.html )

btw. csgshop.com su mi upravo poslali alexmos kontorler  :)aplauz

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #164 on: April 22, 2013, 09:34:50 PM »
Ja imam hexu, sa gimbalom koji je sve sa gopro kamerom lakši od običnog bodyja neke ozbiljnije kamere pa sam stavio 4 vibraciona izolatora... Samo što ja uzimam potpuno meke silikonske oringove, a probaću prvo sa po 4 komada na svakom isolatoru da vidim kako se ponaša pa ću po potrebi da skidam ili dodajem ako bude nekog jelloa.