Author Topic: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu  (Read 103266 times)

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #165 on: April 26, 2013, 09:52:09 PM »
Mozda malo off topic ali barem tema ima kontinuitet ;)a sve ce to ici na alex mos gimball...
A la cinestar damperi...


i ova verzija proistekla od cinestara


dosta velika verzija...70mmx20mm donji deo i 64x20 gornji deo...
Naravno sad sve treba to i ugraditi i namontirati nekako :)...

Ovaj AV200 me unisti nacisto (___)...golicam ga sa svim i svacim i nikako ne valja...moracu na kraju da porucim onu latex penu sa HK...nemam vise ideja (nene)



Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #166 on: April 27, 2013, 12:40:59 AM »
Evo još jedan test gimbala od danas :)



Interesantan deo počinje na 2:45

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #167 on: April 27, 2013, 11:57:51 AM »
Jaooooooooooooooooooooooo i mene je zabolelo  (:sok:)

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #168 on: April 27, 2013, 12:06:57 PM »
sta bi ??? gubitak orijentacije tj ljudski faktor ili neki kvar??
ex pseudonijum: sova

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #169 on: April 27, 2013, 12:09:14 PM »
Motor br.5 je prestao da radi. Da li zbog motora ili zbog ESC-a (BL-CTRL), još uvek ne znam.

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
ex pseudonijum: sova

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #171 on: April 27, 2013, 12:13:05 PM »
ili ovaj bez motora !!!
http://www.ebay.com/itm/FPV-Two-Axis-Carbon-Fiber-Brushless-Camera-Gimbal-PTZ-Kit-for-Gopro-3-/261205627105?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cd11190e1
ovo je pitanje za drugare koji prave-seku  gimbal jel jeftinije naruciti kod nas kod drugara koji seku ili naruciti od brace kineza??
ex pseudonijum: sova

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #172 on: April 27, 2013, 01:09:50 PM »
Ja ti nikako ne bi preporucio ove gimbale koji se oslanjaju samo na jednoj strani, pa makar i samo GoPro kačio na njega.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #173 on: April 27, 2013, 01:37:54 PM »
ovo je jos jedno od solidnih resenja, dosta dobro podesiv i lagan koliko mi se cini, ne verujem kinezima nista na rec, ali izgleda kao dobra kupovina, ja sam upravo platio pa cemo videti kad stigne

http://www.ebay.de/itm/271187097598

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #174 on: April 27, 2013, 01:38:06 PM »
Danko, ako sam dobro video, elisa u zadnjem kadru pre pada nije radila. Jesi ti ugasio motore pre pada ili taj motor uopšte nije radio? Ili je to taj motor 5, koji si spomenuo...

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #175 on: April 27, 2013, 02:01:37 PM »
Nazalost ja sam upravljao Dankovom hexom kad se to desilo.  :'(
Leteo je super do tog trenutka i kad je motor stao nije bilo sanse da ga iskontrolisem. Da li je zaustavljanje tog jednog motora blokiralo esc i I2C magistralu pa su prestali i ostali motori da rade ostaje nepoznato za sada.
Ovaj snimak pokazuje i koliko dobro radi Dankov gimbal  :)aplauz

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #176 on: April 27, 2013, 02:14:38 PM »
ajde onda da preformulisem pitanje!
danko koliko ce tvom gamblu biti cena sa motorima kad zavrsis sva testiranja i pocnes sa proizvidnjom (yay) (yay)???
znam da ti to pravis za sebe al mislim i na nas koji bi zeleli da kupe od tebe koja bi bila cifra za kom? mmmm (yay)
razmisljas li o tome??
ex pseudonijum: sova

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #177 on: April 27, 2013, 03:07:36 PM »
Auh ...taman mislis da si sve pozavrsavao i da sve radi kako treba-i onda ti se desi tako nesto... (:sok:)...multirotor klasika-nazalost.

Glede gimbala...i raznih pitanja na tu temu...posto sve uglavnom sam radim i mislim da sam kadar da sve to i odradim...
Gimbal za gopro ne sme da kosta mnogo jer je sam gopro maaaali...mislim da je ona rctimer alu varijanta sasvim ok po ceni i da se to NE MOZE ovde napraviti po toj ceni-nazalost...samo secenje aluminijuma+ motori ce da kostaju vise ili isto!
Mislim da je to i najbolja verzija pored ove Dankove...

Kod gimbala za vece aparate-malo se menja racunica..ali treba znati da su gotovo svi materijali kod nas mnogo skuplji nego u kini...pa cak i u EU i sl.
Ako hoces gimbal od carbona-zaboravi kucne varijante...i kupi iz kine gotov...jednostavno je karbon preskup kod nas da bi experimentisao sa njime...

Evo, ja bas isekao cinestar by danko, u rc srbija carbon cevka 20mm+ ptt oko 3300 din(dosta za jedan cinestar), polietilen od 8mm tabla 200x1000mm oko 800 din.(dosta za 3-5 cinestara), VITROPLAST a ne carbon 1000x500mm iz astaco-a oko 3100+ptt...motori iz rc timera oko 50usd...
plus naravno DANI rada i secenja, moljakanja da ti neko drugi nesto odradi...itd :)...
Ja se smorih nacisto...a jos nisam ni sve sastavio...jer fale motori :)...
Jako je tesko biti konkurentan kinezima...nazalost (res) a o agilnosti i brzini rada i smislu za biznis ne vredi ni govoriti.
Danas bas bio da kupim metalne odstojnike 15mm za cinestar vib damper  ...odem u prodavnicu elektronike i kupim -6 komada a treba mi 8...samo toliko imaju na lageru :hehe...prokletinja... :)

Sve se moze...ali
 (<--)

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #178 on: April 27, 2013, 03:26:38 PM »
Sova:
Dosta ljudi me pitalo za gimbal pa ću da napravim neki dogovor sa Vladom iz RC Srbija da ih ja sastavljam a on da prodaje... Samo cena neće biti ni približna kao kod Kineza, jer to jednostavno nije izvodljivo.

Mene je cinestar verzija bez servoa/motora koštala nekih 300 evra, a RC Timer prodaje sličan gimbal za 150 evra sa motorima, tako da ti to govori o nekom odnosu cena. Ja lično nemam predstavu kako oni to naprave za te pare i još da im ostane neki profit, ali čim to rade, sigurno da im uspeva.

Konkretno ovaj aluminijumski gimbal, sam materijal, usluge, motori, kontroler, sklapanje, cenim da bi morao da košta u rangu 350-400 evra da bi imao neku računicu da ga pravim ovde, uz eventualnu korekciju od par desetina evra uštede na uslugama sečenja/obrade ako se rade neke serije od 10-20 komada. Ali to onda znači da bi ja trebao iz svog džepa da istresem 3-4-5 hiljada evra da to napravim, pa da stoji ko zna koliko dok se ne rasproda (ako se uopšte proda), a to onda više nema veze sa hobijem već je to čist biznis.

Zato sam i stavio javno planove, pa ko hoće gimbal, najpoštenije je da sam sebi to napravi, da ne dođem u situaciju da mi neko prigovara kako ja tražim X eura za nešto, a to isto ima kod RC Timera za Y evra.
« Last Edit: April 27, 2013, 03:33:07 PM by danko »

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #179 on: April 27, 2013, 05:57:04 PM »
Danko, okani se ćorava posla i ne ulazi u priču proizvodnje ili već.
Čak i da imaš kompletnu proizvodnju, da je ubedljivo naj, naj proizvod i dalje važi ono staro, ljubomorno, zavistno ili već; mnogo para a naše - to ne valja...
Domaća pamet nije na ceni, mora prvo da se izveze pa da se uveze pod nekim "brand name", e onda je to OK i mnogo više vredi... Samo, he, he, ovoga puta, isto to je bar tri puta skuplje...
#FFCC00