Author Topic: Citabria 1700mm  (Read 5330 times)

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Citabria 1700mm
« on: April 01, 2013, 06:51:59 AM »
Evo i mog prvog SCALE modela sa Glow motorom

Duzina krila: 1700mm
Duzina trup-a: 1050mm
Motor: MDS 6.5ccm
Elisa: 10x6
Servo: 5x Robbe RS10
Rezervoar: 200ml
Materijal: Balza, AvioSper
Tezina: 3100grama

Evo i malo slika kako sve to izgleda :)













Bice dooosta letenja ove sezone  :)aplauz

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Citabria 1700mm
« Reply #1 on: April 01, 2013, 09:55:43 AM »
Fantastican model,zelim ti puno lepih trenutaka sa njim.Pozzzz



Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: Citabria 1700mm
« Reply #2 on: April 01, 2013, 04:50:07 PM »
Neka ti je sa srecom, lep  i dobar model.Kod mene je bio nekih godinu dana ali ga nikad nisam poleteo, na kraju sam ga menjao za manji model...!Lepa mu je kolor sema...Kako se motor ponasa, ja nisam mogao da ga ustelujem, nezgodno mu je to sto mu dovod goriva ide tako visoko, to treba drugacije da se resi...Pozz!

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: Citabria 1700mm
« Reply #3 on: April 01, 2013, 05:35:06 PM »
Čuj lep avion, gledao kaako leti  a leti kao pravi  ()-()

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: Citabria 1700mm
« Reply #4 on: April 01, 2013, 06:09:23 PM »
Hvala, Hvala na lepim zeljama :) nadam se da cu lepo da  (<--)

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: Citabria 1700mm
« Reply #5 on: April 01, 2013, 06:15:53 PM »
Neka ti je sa srecom, lep  i dobar model.Kod mene je bio nekih godinu dana ali ga nikad nisam poleteo, na kraju sam ga menjao za manji model...!Lepa mu je kolor sema...Kako se motor ponasa, ja nisam mogao da ga ustelujem, nezgodno mu je to sto mu dovod goriva ide tako visoko, to treba drugacije da se resi...Pozz!

Sobzirom da se prvi put srecem sa glow motorom nemogu da dam neko precizno misljenje o samom motoru. Pre preuzimanja modela motor smo upalili i lepo radi, prima gas bez problema, iako je testiran samo na zemlji po mojoj laickoj proceni ima dovoljno snage za let. Sobzirom da pali "na pola kruga elise" smatram da je to sasvim ok za glow motor.....no necu unapred nista da pricam sve dok ne poletim.Ako sve bude kako treba sutra cu napraviti jedan snimak rada motora na zemlji pa cu da okacim video.

Sto se tice kolor seme ja sam prezadovoljan, ovo je bila ljubav na prvi pogled hehehhe :)

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Citabria 1700mm
« Reply #6 on: April 01, 2013, 08:22:01 PM »
Neka je sa srecom model i da te dugo sluzi. Bio je kod mene jedno vreme i ni ja ga nisam leteo , ja sam ga presvukao samolepivom pvc folijom jer sam samo tu imao u tom trenutku sto i nije bilo najsrecnije resenje ali je izgledao dobro.

Ovde malo o avionu:
http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,2413.msg13683.html#msg13683

A ovde jos malo podataka o motoru i samom istorijatu aviona:
http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,2666.0.html

Pozdrav Ivan.
« Last Edit: April 01, 2013, 08:25:30 PM by ivanmagd »

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: Citabria 1700mm
« Reply #7 on: April 02, 2013, 07:32:35 AM »
Jako zanimljiva istorija modela :) videcemo kakve cu ja srece imati sa ovim modelom

Offline srpska posla

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 304
Re: Citabria 1700mm
« Reply #8 on: April 02, 2013, 02:51:59 PM »
 (<--) Taj model je imao živopisnu istoriju, bio je i kod mene i leteli smo ga,  pa je onda došao kod majstora V.
Nek je sa srećom  (pijemo)
Jednom Hobi, opet Hobi treci put...to su vec srpska posla

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: Citabria 1700mm
« Reply #9 on: April 03, 2013, 09:12:03 AM »
Nema kod koga nije bio ovaj model :)

E ovako. Juce sam upalio motor bez ikakvih problema (po prvi put). Kad model stoji vodoravno motor radi bez problema, kad je nos podignut na gore (uzletanje) motor radi isto bez problema, kad je nos modela oboren na dole (sletanje) pod uglom od 30 i vise stepeni motor pocinje sam da smanjuje gas i crevo za gorivo pojavi se vazdusni mehur koji za vrlo kratko vreme stigne do karburatora i ugasi motor.

Detaljnim studiranjem utvrdio sam sledece.
Vazdusni mehur krece iz rezervoara prema motoru, tu nema mnogo filozofije problem je u rezervoaru. Skinuo sam rezervoar i primetio da je ceo vlazan od goriva (ne mnogo). Poklopac rezervoara se razdihtovao pa nemoze da zadrzi pritisak u sebi. da neduzim pricu narucio sam nov rezervoar pa cim stigne videcu hoce li problem biti resen sa vazdusnim mehurom u instalaciji.

Toliko za sada od mene.