Author Topic: Brushless gimbal aus Deutchland  (Read 13678 times)

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Brushless gimbal aus Deutchland
« Reply #30 on: May 09, 2013, 01:25:06 PM »
Evo i prvog  test  flilght-a, sa prototipom gimbala homemade, sa improvizacijom anti-vibration skalamerije isl. Motori konačno stigli i posle kraće zezancije sa PID-ovima preko tuninga, sve na zemlji delovalo je ok. Horizont je nakrivo, jer sam kameru loše postavio, a trebalo bi i da se dodatno odradi fini tuning, da ne cimaju motori prilikom promene smera letelice (ovde se to primećuje, jer je test-let bio u agresivnim i brzim forsiranjima roll i pitch ose u mestu).

Ovako izgleda "nulti" let.


Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Brushless gimbal aus Deutchland
« Reply #31 on: May 09, 2013, 02:42:29 PM »
Fiksiraj neku letvicu na ruku koja ulazi u kadar da se može pratiti kretanje koptera u odnosu na snimak.. Isto tako ove vibracije su baš žestoke, a ako si i uz to radio neki anti vibration setup na ovom snimku, onda definitivno moraš da poradiš na propelerima i motorima jer su u haosu..

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Brushless gimbal aus Deutchland
« Reply #32 on: May 10, 2013, 04:16:48 PM »
Danko,
pokušavao sam nešto drugo, uspelo je, a rat sa vibracijama tek pretstoji. Evo novog test leta, treba da se obrati pažnja na 3min33sec, na naglo cimanje u letu, gimbal "Šlogirenzi", što bi rekao B.Živoinović u onom filmu. Doterujem još PIDove, mada sam jako blizu, gimbal se stalno dorađuje (trenutno mi se ne gađaju roll/pitch ose pod 90 stepeni), a za vibracije stižu sfere od ZenMuse-a, prema tome i za to će biti prijatno/doviđenja :)




Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Brushless gimbal aus Deutchland
« Reply #33 on: May 10, 2013, 04:57:35 PM »
Ovo je dosta bolje.. Izgleda je tebi gimbal unosio gomilu vibracija u prethodnom setupu.. Inače što se tiče toga, vidi prvo sredi propelere i motore, pa tek onda stavi te vibracione adaptere, jer ako odmah staviš njih onda će to samo da ti zabušuri vibracije i ništa nisi uradio..

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Brushless gimbal aus Deutchland
« Reply #34 on: May 12, 2013, 07:14:05 PM »
I uz malo mašte, testiranje i u vidu hanycam-a, sa sve quadom... Za nekoliko minuta zabave, vredelo je! Mogućnosti su naravno ogromne.


Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 323
  • Goran Nis
Re: Brushless gimbal aus Deutchland
« Reply #35 on: May 13, 2013, 09:21:43 AM »
Lepo kole!
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Brushless gimbal aus Deutchland
« Reply #36 on: May 13, 2013, 02:23:33 PM »
Bravo Kole, ovi snimci su 1000 svetlosnih godina ispred onih ranije!! Odlicno. Kako si snimao ispod vode? Na kojoj lokaciji je ovo? Nije valjda da na vikendici imas i bazen?

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Brushless gimbal aus Deutchland
« Reply #37 on: May 17, 2013, 11:41:24 PM »
Kao što Gizmo reče u nekim prethodnim postovima, još jedan od dosadnih snimaka...
Ali testiranje napreduje, gimbal ne radi više "Šlogirenzi" :), tuning još uvek pomalo treba da se prati, uglavnom, na većim brzinama možda je i do vibracija od letelice (V-Quad TBS like 3s Lipo@6aH 1100kV apm2.5 11x47 ~2.5kg...), ali još malo je i do PID tuninga... Sfere još nisam ni stavljao, da prvo izdiferenciramo šta od čega potiče. TibetEagle, misteriozni magični točkić još nisam stavljao, ali perfektno će se upasovati na celu priču oko roll ose, tj oko rasterećenja osovine motora. Hvala još jednom za preciznost!


Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Brushless gimbal aus Deutchland
« Reply #38 on: June 14, 2013, 10:49:04 PM »
V2  :mhm

Vaci testirao DLG, ja V2 i beta-verziju AC3 (release candidate 5). Interesantno da više Youtube ne sugeriše ono za stabilizaciju  :big smile
Ništa nije "peglano", samo seckano ...

« Last Edit: June 14, 2013, 11:05:30 PM by branek »

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Brushless gimbal aus Deutchland
« Reply #39 on: June 14, 2013, 11:00:45 PM »
Hehehe bilo je dobro danas :) kako sam skrshio DLG s'merak  :big smile Zakrpan, sutra ponovo (pijemo)