Author Topic: Red Bull Flugtag  (Read 17866 times)

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: Red Bull Flugtag
« Reply #15 on: June 12, 2013, 06:31:53 PM »
Bravo momci...samo napred,svaka vam se dala  :_D Da zivim u bg      sigurno bih se i ja zezao sa nekom letelicom  :mhm
pozdrav i navijamo za vas  :)aplauz
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Red Bull Flugtag
« Reply #16 on: June 12, 2013, 07:06:03 PM »
Navijamo za vas i majstori!!!   :)aplauz

Offline baboher

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Red Bull Flugtag
« Reply #17 on: June 12, 2013, 07:25:24 PM »
Hvala svima na pohvalama, ali ovo još nije gotovo.
Večeras slede nove slike o radovima.

 (<--)
Učenik Vazduhoplovne Akademije u Beogradu. Zaljubjen u avione od kad znam za sebe

Offline baboher

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Red Bull Flugtag
« Reply #18 on: June 13, 2013, 12:31:06 AM »
Bilo nam je mnogo dosadno, pa smo se igrali malo :)

« Last Edit: June 13, 2013, 12:47:05 AM by branek »
Učenik Vazduhoplovne Akademije u Beogradu. Zaljubjen u avione od kad znam za sebe

Offline baboher

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Red Bull Flugtag
« Reply #19 on: June 14, 2013, 08:44:33 AM »
Polako, polako i sastavi se avion ceo...  (pijemo) (pijemo) (pijemo) (pijemo)

Posle lepjenja oba polukrila ostalo nam je još samo da napravimo drvenu kutiju koji će sve to da drži na mestu, kao i moje "pilotsko" sedište. Prvo smo olakšali naše prečkice od OSB-a jer bi nam kutija bila preteška.


 A prečkice pre i posle sečenja su izgledali ovako:



MIslim da slika govori sama za sebe. Kako smo isekli ove rupe masu svake prečkice smo smanjili na polovinu.



Ovako se to sklopilo polako ali sigurno. Sad nam fali samo pilot i pista za poletanje :)

Posle sastavjanje drvene kutije nasledio je izrada horizontalnog repa. Horizontalni rep će nam biti ceo pokretan i okretaće se u dve kose račve 75 mm u koju smo stavili dve plastične karike, to jest kliznog ležaja. Sistem komandi repa biće uradjeno pomuću kanapa za baliranje.



Kada su radovi na repu bili gotovi, zahvaljujući našem članu koji je doneo foliju sa kojom ćemo da ga presvlačimo isprobali smo i to. A to je izgledalo ovako.



A Red Bull nije mogao da izostavi. :) :) :) :)  ;)

Kad se sve ovo osušilo pogledali smo kako će sve ovo izgledati kad se sastavi... I mi smo se malo iznenadili ali nam se sviđa konfiguracija.



A pored svih ovih stručnjaka i mašinaca neophodna je i technologija :)

Učenik Vazduhoplovne Akademije u Beogradu. Zaljubjen u avione od kad znam za sebe

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Red Bull Flugtag
« Reply #20 on: June 14, 2013, 12:43:54 PM »
Nisam uspio da provalim imas li komandu po uzduznoj osi?
Sta ako odmah po "poletanju" krenes da se naginjes u jednu stranu?
Uradili ste super posao, samo jos pazi da se ne povredis, ipak je to visina.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Red Bull Flugtag
« Reply #21 on: June 14, 2013, 02:43:36 PM »
 (:sok:)  iako sam znao dimenzije, tek se sad vidi realna, prava veličina sprave  (res)

Offline baboher

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Red Bull Flugtag
« Reply #22 on: June 14, 2013, 06:23:18 PM »
Nisam uspio da provalim imas li komandu po uzduznoj osi?
Sta ako odmah po "poletanju" krenes da se naginjes u jednu stranu?
Uradili ste super posao, samo jos pazi da se ne povredis, ipak je to visina.

Što se tiče upravljivosti imaćemo samo krmilo visine to jest elevator. Pretpostavljamo da upravljanje po uzdužnoj osi nam neće trebati jer let neće trajati tako dugo, a samim tim ne bi da otežavamo avion. :) Iako skačemo sa 10 metara visine a pre toga imamo pistu od 30 metara nećemo imati toliku veliku brzinu da bi nam bilo potrebno. MOžda grečim, ispravite me ako je tako ali naša zamisao je ovakva. :)  ;)

Hvala, i čuvaćemo se naravno da se ne bi povredili. :)
 (<--)
Učenik Vazduhoplovne Akademije u Beogradu. Zaljubjen u avione od kad znam za sebe

Offline baboher

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Red Bull Flugtag
« Reply #23 on: June 14, 2013, 06:24:47 PM »
(:sok:)  iako sam znao dimenzije, tek se sad vidi realna, prava veličina sprave  (res)

Vidiš???
U kad si gledao u kompjuteru mislio si da je manji, jel??? E pa nije. :P
A jeste bogami veliki je, a ako bi ga video uživo bilo bi još bolje :)

 (<--)
Učenik Vazduhoplovne Akademije u Beogradu. Zaljubjen u avione od kad znam za sebe

Offline baboher

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Red Bull Flugtag
« Reply #24 on: June 14, 2013, 07:49:36 PM »
Ni danas se nije odmaralo... Tim je i danas radio punom parom. Jeste da se sad već polako približavamo kraju pa je posla sve manje i manje ali se i ovako nadje šta da se radi. :)

Prvo smo izlepili napadne i izlazne ivice sa depronom od 3mm. To će da nam služi za to da nam folija ne upada izmedju dva aeroprofila, i da bi mogli bolje da ga zategnemo.



kad smo to uradili na celom avionu (krilo + rep) napravili smo držače preko kojeg ćemo da upregnemo avion. Pošto PVC cevi su se mnogo krivile bili smo primorani da sve to napregnemo kanapima.



I kad smo sve to uradili krilo u mojim rukama izgleda ovako... :)




Šta mislite???
Ovako celo krilo bez oplate ima 32 kg. a po proračunima oplata bi trebala da doda još 2 kg.

 (<--)
Učenik Vazduhoplovne Akademije u Beogradu. Zaljubjen u avione od kad znam za sebe

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Red Bull Flugtag
« Reply #25 on: June 15, 2013, 05:55:25 PM »

Što se tiče upravljivosti imaćemo samo krmilo visine to jest elevator. Pretpostavljamo da upravljanje po uzdužnoj osi nam neće trebati jer let neće trajati tako dugo, a samim tim ne bi da otežavamo avion.

Mozda vam se javi neko ko ima vise iskustva, ali posto ces ti pilotirati pokusaj makar tezinom tela da izbalansiras jedrilicu ako krene u stranu. Problem je u tome sto kada krene u valjak neces imati cime da je vratis i to moze da bude jako opasno sa 10 metara.
Moj savjet je da vam model bude malo nosat u startu, onda su vece sanse da ne ode u valjak, i imacete veci domet.

Puno srece!

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Red Bull Flugtag
« Reply #26 on: June 15, 2013, 08:23:48 PM »
Quote
Što se tiče upravljivosti imaćemo samo krmilo visine to jest elevator. Pretpostavljamo da upravljanje po uzdužnoj osi nam neće trebati jer let neće trajati tako dugo, a samim tim ne bi da otežavamo avion.
Podržao bih Saxpg-ov predlog. Ako bude bočnog vetra, a krilo je dosta veliko da to za čas uhvati, puno će da pomogne ako ima eleron funkcije, da se duže održi u letu a da ne krene odmah u neku ne željenu stranu. Može jednostavno i bez dodatne težine da se reši funkcija elerona, i to na principu kojeg su koristili pioniri avijacje.
Na klipu posle 1:00 minute se vidi kako to jednostavno funkcioniše.



S obzirom na veliku površinu krila dovoljno je i malo pomeranje za efekat, a koje će sigurno dozvoliti elastičnost materijala, bez obzira što je krilo deblje od onih pionirskih. mmmm

 ;namig

Offline raddde

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: Red Bull Flugtag
« Reply #27 on: June 22, 2013, 09:27:36 PM »

tko lijeti,
vredi

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
RED BULL FLUGTAG
« Reply #28 on: June 22, 2013, 10:00:41 PM »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Red Bull Flugtag
« Reply #29 on: June 23, 2013, 09:50:29 AM »
Učesnicima svaka čast  (res) posebno Robertu i njegovom timu! A što se tiče voditelja...  (___)  (kush)