RC MODELI AVIONA - SUS > MOTORI GENERALNO

pitanje u vezi motora Aeolianmotor C3548-KV790

(1/3) > >>

banga:
motor

regler


kupio sam ovaj motor hm treba uskoro mi stici i sad pitanje moze li mi netko nesta vise napisati o motoru koliki model moze nositi mislim ga terati s 3celije lipo baterijom


ovo pise o njemu
    * Rotational Speed :790 (kv) RPM/V
    * Continuous Current :40A
    * Max. Current :50A
    * Input Voltage :6 - 14.8V
    * Max. Efficiency :98%
    * No Load Current :0.6A
    * Internal Resistance : 30m(Omega)
    * Power : 920W
    * Motor Weight (Motor only) : 174g
    * Motor Dimensions (Diameter x Length) : 35* 48mm
    * Propeller Dimensions : 12" x 7"/ 13" x 7"/ 14" x 7"
    * Input Battery Types : NiCd/ Nimh/ Li-po Battery
    * Recommend Model : Airplane

 

    ESC Specifications

    * Size: 86* 47* 20 mm
    * Constant Current: 80A
    * Max Current: 90A
    * BEC output: 3A
    * Input Volt: 6V - 20V
    * Low-Voltage Cutoff: Auto detect and set

    Advantage of the Speed Controller
    -Low resistence
    -High rate PWM
    -Sixteen cells Max
    -Low torque start
    -Soft start ramp up
    -User programmable brake
    -Auto motor cutoff with reset
    -Throttle range self-adjusting
    -Auto shut down when signal is lost
    -Low voltage auto setting based on battery
    -Safe power arming program ensures motor will not run accidentally after turn on

 
    * 1 x 80A Speed Controller ESC
    * 1 x aeolian 790kv 3548 Outrunner Brushless Motor
    * 3 pair x Golden Connector
    * Prop Holder & Saver Set

Znaci koliko moze ponjeti napajan s 3celije lipo baterijom mislim ga koristit za jedan avion koji je u izradi i ako netko ima doticni motor ili se susretao snjim dali moze malo vise napisati misljenje o njemu

magic:
Radi se najverovatnije o ovom motoru:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4909&Product_Name=TR_35-48-C_800kv_Brushless_Outrunner_Eq:_AXi_2826

ovakav motor je sa 3S od cca 3000mAh i barem 20C sa 13x8 dobar za akro od oko 2kg  ili 14x7/15x8 za 3d model od 1,5kg ukupne mase na poletanju.

Ovo su sve pretpostavke zato sto cesto proizvodjac ili promeni karekteristike ili ti ne posalju ono sto pise. Zato obavezno moras proveriti barem napone kada sve spojis. Ja u svakom slucaju ne preporucujem prelazenje 50A sa ovim motorom na 3S zato sto sve preko toga su samo ogromni gubici.

Gde si planirao da ga stavis pa da probam jos da ti pomognem ovako na daljinu?

Pozdrav

banga:
ma u jedan model koji je u izradi prima u zavrsnoj je fazi krilo gotovo trup 80 posto gotov moram staviti tockove i zavrsiti poklopce na trupu te staviti rep i pripremiti mjesta za servoe pa na vagu ali mislim da nebi trebao biti tezak model vidjet cemo na kraju

koju elisu preporucujes i to sto si napisao do 50A a kako to da ogranicim  buni me to s elisama  12/7 13/7 14/7 dali manja elisa manje ce ga opteretit ili kako i dali bas mora biti 7 moze li ici 12/6 11/6 nije mi bas jasno to s elisama koju staviti da ide ne nesta extra jednostavno da ga penje laganao nemora ni ici okomito cisto s kojom elisim najmanje opteretit motor

mislim letitit s lipo baterijama 3c 2500-3000mah i cilj mi je da mogu sto vise letjeti vremenski
javim ti se kad vidim koliko ce model ispasti ukupno tezak kompletno sastavljen



a de mi reci kad bi ga ubacio u ovo http://www.philshobbyshop.com/tek9.asp?pg=products&specific=jmrpfmpng i lipo 3celije 2500 koju bi elisu preporuci cisto da ide solidno i da se moze sto dulje letjeti(naravno kad odem vise iskljucim motor, ali mislim s motor sto dulje)

n3mke:
Sta ti znaci to da nece biti tezak, to moze da bude 300 grama za neki mali avion, ili par kg za neki veci.

Nemam iskustva sa jedrilicama ali mislim da je ovo isuvise veliki motor za onaj model, a i baterija 3s 3000mah je slaba za ovaj motor..

saxpg:
Mislim da je magic bio u pravu kada je naveo o kom se motoru radi.
Ja isti takav motor (ne tvoj vec onaj sa linka) imam u Multiplex Mentoru .
Znaci taj model ima oko 2 kg, i koristim ga sa ESC od 40 ampera, tako da ce ti moji podaci vjrovatno biti od koristi.
Elisa koju koristim je 11x4.7, a probao sam i 12x6. Sa obe vuce odlicno ali posto meni treba sporiji let
koji ce duze da traje koristim ovu sa manjim korakom. Sto se baterija tice moze da leti na 3S ali let dosta kratko traje
sa 2200mAh koju sam probao tako da sam pokusao sa 2 varijante:

Prva varijanta je 5S 2200 mAh, tu sam dobio let od oko 15-20 minuta sa ogromnom rezervom snage.
Znaci duzina leta se dobija zato sto je cruising speed na nekih 15% gasa tako da se baterija malo trosi a pritom ima dosta snage.

Druga varijanta koja je po meni losija je 3S 4400mAh (2 spojene 2200) tu sam dobio mozda 3-4-5minuta duzi let ali sa
primjetno manjim performansama, posebno pred kraj kapaciteta sto za teze modele moze da bude pogubno.

To je moje iskustvo, motor je jako slican, mozda isti, pa ce ti vjerovatno biti od koristi, naravno, nista dok covjek sam sve to ne proba.


P.S.
Ova je board o glow motorima, trebalo bi ovo prebaciti u ELEKTRONIKA\POWER SYSTEM

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version