RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > TRENAŽNI MODELI

Multiplex Minimag vredi 200$ ?

(1/3) > >>

brainstorm:
Pozdrav svima!

Početnik bez iskustva, imam priliku da nabavim ovo:

http://www.rctoys.com/rc-toys-and-parts/MPX-MINIMAG-RTF/RC-AIRPLANES-MINIMAG.html

Koliko vidim iz postova, RTF varijante su ponekad problematične zbog delova lošieg kvaliteta.

Zanima me da li ima smisla davati $200+ na komplet ili možda nekako pametnije potrošiti iste pare na neku drugu varijantu istog modela, istog prozvođača ili ... ?

Pitanje br. 2

Gde se u Novom Sadu sastaju rc modelari i kada? 
Vidim da postoji grupa u okviru aero kluba G4-galeb na Čeneju. Da li su još uvek aktivni? Kako da se pridružim?

Hvana na informacijama unapred!

saxpg:
Dobro dosao na forum, i u ovaj hobi koji pruza mnogo zadovoljstva i kosta puno para.
Avion koji si u prilici da nabavis je odlican izbor za pocetak i za ucenje, ali na zalost
sve od opreme koja dodje sa njim mozes da bacis. To su daljinac, NiMh baterije, brushed motor,
punjac...
S druge strane dobro je sto za pocetak sve dobijas u kompletu i mozes da letis, za ne neke
velike pare. Ako ti se bude svidjelo ovo u sta kreces racunaj na to da ces jako brzo da
potrosis jos para ne sve one stvari koje sam gore naveo, dok je avion odlican i kvalitetan.
I prije svega, osnovna stvar: prije nego sto probas da poletis sa svojim novim ljubimcem
obavezno nabavi neki RC simulator i dooooosta vjezbaj na njemu, ali sa daljincem, nikako
sa dzojstikom jer je beskorisno.

SABURO:
Pozdrav i dobro nam došao...

 (poz)


--- Quote from: brainstorm on December 08, 2008, 02:06:54 AM ---
Pitanje br. 2

Gde se u Novom Sadu sastaju rc modelari i kada? 
Vidim da postoji grupa u okviru aero kluba G4-galeb na Čeneju. Da li su još uvek aktivni? Kako da se pridružim?

Hvana na informacijama unapred!

--- End quote ---

U suštini saxpg ti je sve rekao, mada slična pitanja i odgovore možeš naći na forumu...
 ;namig

, a što se pitanja br. 2 tiče, obrati se Mirčetu:

http://rcfly4um.org/index.php?topic=756.0

poz

englez:
Ja sam U Cenej svaki nedilje, oko 12 sati.
Ja uvek idem tamo sa jeden avion.
I vrati do kuci sa hiljadu sitni  :hehe

englez:

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version