Author Topic: Privezak kamera 808 #16  (Read 8936 times)

Offline Adde

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Privezak kamera 808 #16
« on: May 28, 2013, 10:47:11 PM »
Posle dosta guglanja i citanja po internetu narucio sam ovu mini kameru - privezak za kljuceve.



Ja sam dosta skeptican zbog velicine senzora ali narucio sam je iz radoznalosti. A takodje je laka i lako se moze staviti u neku letilicu. Kada dodje probacu je i napisacu svoje misljene i postaviti video snimke.

Ako neko razmislja o kupovini slicne igracke ovde ima korisnih informacija. Izasla je i full HD #26 ali kosta 100$ sto je po meni preskupo.

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Privezak kamera 808 #16
« Reply #1 on: May 28, 2013, 10:58:08 PM »
Ovakva ista kamera sa širokougaonim sočivom pravi mnogo lepše i stabilnije snimke , skuplja je za 3 dolara nego ova ali je i snimak 3x lepši.


Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Privezak kamera 808 #16
« Reply #2 on: May 29, 2013, 01:37:30 AM »
Ja je imam od jeseni, ubija kako radi, ima sliku za medalju  ;namig ,  samo moja nema video out kao ova, ali specifikacija je ista.

Offline Adde

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Privezak kamera 808 #16
« Reply #3 on: May 29, 2013, 07:28:11 AM »
Ovakva ista kamera sa širokougaonim sočivom pravi mnogo lepše i stabilnije snimke , skuplja je za 3 dolara nego ova ali je i snimak 3x lepši.

Dvoumio sam se izmedju sirokougaonog objektiva i ovoga B-objektiva. O ceni nisam razmisljao jer je skoro ista vec mi smeta sto sirokougaoni objektiv iskrivi objekte koji su sa strane, fisheye efekat. A-objektiv je najuzi i ima i najbolju sliku, ali je uzak a B mi se ucinio kao dobar kompromis iako vinjetira. Evo ovde paralelno poredjenje 3 objektiva:


Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Privezak kamera 808 #16
« Reply #4 on: June 01, 2013, 09:30:16 AM »
Ima softvera koji ispravljaju fish eye efekat,a fora je da on nekako ublazi brze pokrete i podrhtavanje na avionu.
Ja sam koristio #3 #7 #9  i onu sa hk sto ima ovo socivo. Kod ovih obicnih svaki mali pokret se odmah odrazi na snimak u vidu cimanja a tek neki manevri na avionu daju totalno vrtoglav i konfuzan snimak, ova sa sirokougaonim socivom je davala nekako mirniji snimak i mnogo lepsi panorama izgled.
 

Offline Adde

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Privezak kamera 808 #16
« Reply #5 on: June 01, 2013, 06:54:43 PM »
Pokusacu da pricvrstim kameru na neki nacin koji ublazuje vibracije. Imam model koji veoma mirno leti a i dobro jedri tako da drhtavi delovi mogu da se izbace. Hvala na informaciji.

Offline jarun75

  • Newbie
  • *
  • Posts: 27
  • MAK Zapad
Re: Privezak kamera 808 #16
« Reply #6 on: June 01, 2013, 08:44:25 PM »
Meni je na easystaru pricvrscena s čičak trakom
Na kameru je zaljepljen ženski čičak a na modelu muški
Vibracije su minimalne čak čičak absorbira malo tih vibracija
Za razliku kad sam ju fiksirao duxicom
Nadam se da sam vam pomogao
Inače za te novce je jako dobra
Batka mi drži cca jedan sat snimanja,
Ima i software za nju jer može slikati i snimat

Lp

Marjan
Futaba 7c, Mini Titan 325, Zagi, Easy Star II, FunJet, Raptor F22

Offline Adde

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Privezak kamera 808 #16
« Reply #7 on: June 25, 2013, 07:49:22 AM »
Kamera je stigla i nasao sam vremena da je probam. Slika je fantasticna kada je kamera mirna ali u letu se slika talasa. Stavicu video kasnije da vidite kako je.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Privezak kamera 808 #16
« Reply #8 on: June 25, 2013, 11:19:25 AM »
Quote
kada je kamera mirna ali u letu se slika talasa
Talasanje slike nastaje usled interferencije dveju frekvencija. Jedna je isčitavanja sadržaja video čipa, dok je druga fekvencija pomeranja tela kamere, odnosno dela modela koje pobuđuje motor. Treba da se stavi na mesto gde model ne vibrira toliko i da se uležišti u mekani sunđer. Treba probati razna mesta na modelu i videti gde je slika najbolja, kao i dimeziju sunđera. Najmanje vibracije ima u centralnim delovima avio modela i to u korenu krila. Sve periferije su menje dobre.


Offline Adde

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Privezak kamera 808 #16
« Reply #9 on: June 26, 2013, 07:29:37 AM »
Evo ga i video. Na Youtube je jos gori nego original. Uglavnom kamera je u manjem quadcopteru ST360, gimbal je SSG. Propeleri i motori su ugradjeni bez balansiranja,  P i I u regulatoru u KK2 su na brzaka podeseni i rezultat toga su vibracije. Kamerica lezi na Wincent Tonegel a pricvrscena je lastikom. Kada nadjem vremena izbalansiracu propelere i motore.


Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Privezak kamera 808 #16
« Reply #10 on: June 26, 2013, 10:29:47 AM »
Quote
kada je kamera mirna ali u letu se slika talasa
Talasanje slike nastaje usled interferencije dveju frekvencija. Jedna je isčitavanja sadržaja video čipa, dok je druga fekvencija pomeranja tela kamere, odnosno dela modela koje pobuđuje motor. Treba da se stavi na mesto gde model ne vibrira toliko i da se uležišti u mekani sunđer. Treba probati razna mesta na modelu i videti gde je slika najbolja, kao i dimeziju sunđera. Najmanje vibracije ima u centralnim delovima avio modela i to u korenu krila. Sve periferije su menje dobre.



Sve je to potpuno tacno i lepo objasnjeno. Ali ja bih dodao i to da ljudi obrate paznju dali je u pitanju CCD ili CMOS senzor na kameri



Jednostavno zbog nacina snimanja samog senzora CMOS ima taj zele efekat, i to mu je boljka od samog starta. Sve su bolji i bolji CMOS senzori, ali sto se tice snimanja u pokretu ipak je CCD neka "sigurica". Planiram uskoro i ja da nabavim neku za DLG pa cu videti sta moze da se nadje.

Offline Adde

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Privezak kamera 808 #16
« Reply #11 on: June 26, 2013, 03:15:20 PM »
E za ovo nisam znao, mislio sam da je CMOS bolji jer se danas ugradjuje u sve kamere i fotoaparate.

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Privezak kamera 808 #16
« Reply #12 on: June 26, 2013, 03:56:49 PM »
E za ovo nisam znao, mislio sam da je CMOS bolji jer se danas ugradjuje u sve kamere i fotoaparate.

Razlog za to je manja potrosnja i jeftinija proizvodnja. Imas jeftiniji senzor, i uredjaj koji moze da slika i snima vise fotografija i video zapisa. Ko ga ne bi kupio... Ja sam znao za tu foru, ali sam ipak kupio CMOS fotoaparat, jer mi toliko profi snimci nisu potrebni, a bitno mi je da je kompaktan i da drzi bateriju. Sve je stvar kompromisa i sta ti sve treba. Ako pravis snimke u pokretu i snimas brze scene, onda treba pogledati malo bolje. Ima sada vec i vrhunskih CMOS senzora koji imaju profi karakteristike, manje trose od CCD, ali imaju i profi cenu. Buducnost pripada CMOSu ali treba da stignemo dotle.

Offline jarun75

  • Newbie
  • *
  • Posts: 27
  • MAK Zapad
Re: Privezak kamera 808 #16
« Reply #13 on: June 26, 2013, 06:53:22 PM »
Futaba 7c, Mini Titan 325, Zagi, Easy Star II, FunJet, Raptor F22

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Privezak kamera 808 #16
« Reply #14 on: June 26, 2013, 08:03:15 PM »
Ako pomaže u izboru, onda evo mog iskustva. Ja sam zadovoljan sa gore pomenutom privezak kamerom sa ribljim okom sa ebay-a
http://www.ebay.com/itm/180937263580?redirect=mobile



Montirao sam ispred krila na tru Pink Stick modelal u mekano sunđer ležište sa velikim gumenim prstenom. Nisam koristio čičak traku i mislim da nije uvek dobro rešenje jer daje mogućnost za vibraviju kamere.