Author Topic: Space scooter  (Read 3647 times)

Offline boca55

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 233
Space scooter
« on: December 15, 2008, 09:40:36 PM »
Evo nekoliko reci o  modelu koga toplo preporucujem svim onima koji pocinju sa letenjem. Rec je o Multiplexovom Space scooteru. Izradjen je od elapora, dosta kompaktan i jak, ko porucen za pocetnike. Neko bi pomislio da je to brz akrobatski model, ali nije,  a moze da bude, zavisno od baterije. Ako stavimo LiPo 2s to je izvrstan pocetnicki model koji cak moze da leti iznenadjujuce sporo, dok je sa 3s pravo djavo. Veoma okretan i poslusan, sposoban i za lakse akrobacije.Od komandi ima 3, elerone, elevator i gas. vertikalac moze po zelji ali po meni to nije potrebno.  Motor mu je u fabrickoj varijanti speed 400 sa sklapajucom elisom 10x5 " i ja tu nebi nista menjao.
Bilo kako da ga udarite nemozete ga unistiti, ako nije beton. Svi lomovi se mogu popraviti bilo sa cyano akrilnim lepkom ili sa UHU poorom koga preporucujem za popravke.

Ovako je Space scooter izgledao u izvornoj varijanti.



Posle nove godine idem na zimovanje i razmisljao sam koji model da ponesem da letim na planini. Izbor je bas pao na Space scooter. Zasto?. malih je dimenzija lak za sastavljanje. Monogi ce se zacuditi da sa ovim modelom moze da se izvanredno leti na padini. Iako nije jedrilica ima solidnu povrsinu krila. Ja sam sa ovim modelom kod mene na padini u Velikoj Mostanici, znao po malo jacem vetru da letim i do 30 minuta bez upotrebe motora. Za zimovanje sam mu napravio novi imidz. Belo se prlja, pa sam ga ofarbao sa nitro bojama u spreju. Inace elopor mozete farbati kako hocete.
Sada model izgleda ovako:



Svako koga interesuje ovaj model toplo mu preporucujem da ga nabavi. Takodje onome ko ga nabavi dacui sva moguca upustva.

Boca
« Last Edit: December 15, 2008, 10:39:35 PM by boca55 »