Author Topic: Parkzone Wildcat F4F  (Read 7584 times)

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Parkzone Wildcat F4F
« on: June 26, 2013, 10:15:46 PM »
Pre oko 2 nedelje sam uzeo arf model i napunio ga sa esc-om od 20A, servoi od HK najobicniji standardni, motor isti kao sto sam stavio u parkzone mustang-a i fokke wulf-a iz ranijih postova, i danas je bio prvi let.
Mogu reci da ovaj avion naprosto odusevljava u svakom pogledu. Cena veoma pristupacna za arf, motor ima dovoljno snage (cak ga i ne vozim sa vise od 80% jer nije potrebno), akrobacije primerene warbird-u radi veoma lako, stabilan u letu i po vetrovitom danu,,
Potrosnja: u bateriji od 2200 mAh 3S, posle 6 i po minuta leta ostalo je 39% kapaciteta.
Sve u svemu, mislim da je ovo najbolji parkzone-ov model u pogledu cena/kvalitet.
U vazduhu izgleda dosta realno, jedino sto je kao neka karikatura sa onim njegovim sirokim trupom, ali to je vec do ukusa...
S obzirom da mi je ovo treci model od ove firme, mogu reci da sam postao njihov fan :)
Snimak je opet izostao jer sam bio sam, ali cim budem u mogucnosti, okacicu...
Pozz!! :)))

http://www.parkzone.com/Products/Default.aspx?ProdID=PKZ1975
« Last Edit: June 26, 2013, 11:13:51 PM by dovlasmith »

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Re: Parkzone Wildcat F4F
« Reply #1 on: June 28, 2013, 09:54:25 PM »
Danas sam imao neobicno iskustvo sa ovim modelom. Poleteo je i u startu se ponasao kao jako repat. Sta god da sam radio sa kontrolama nije reagovao kako treba i ja nemam pojma kako sam ga uspeo spustiti bez ostecenja.
Nisam uopste mogao da provalim u prvih par minuta sta se desava, proverio CG i sve je bilo u redu.
Slucajno sam pogledao i skontao da sam prilikom povezivanja zamenio ruder i elevator...  :big smile
Svaki put prekontrolisem pre starta, ali jedini put kad nisam i eto sta se desilo.
Jos kad sam pogledao bolje, rudder je stojao prilicno udesno, a elevator prilicno na gore.
Ni sad mi nije jasno kako sam uopste mogao da ga spustim...

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Re: Parkzone Wildcat F4F
« Reply #2 on: July 03, 2013, 10:45:39 PM »
Evo jedan snimak, nisam podesio boje na mobilnom tako da nije nesto ali posluzice (ukljuciti vecu rezoluciju)
Pozz!!! :)))

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Parkzone Wildcat F4F
« Reply #3 on: January 03, 2015, 11:58:19 PM »
Pre par dana i do mene je stigao jedan Wildcat



Trenutno sam ga ponudio u oglasima, ali ako ne naiđe neki ozbiljan kupac...



...onda ću ga kompletirati i poleteti



Još slika o modelu imate ovde: http://gabor-rchobi.blogspot.com/2014/12/grumman-f4f-wildcat-horizon-hobby-384.html

Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: Parkzone Wildcat F4F
« Reply #4 on: January 07, 2015, 11:05:38 AM »
Parkzone modeli su malo skuplji od kineskih, ali su zato puno kvalitetniji i izdržljiviji.
Osobno ganjam Hawker Hurricane-a već 3 godine i svaki puta uživam u letu s njim.

Mana Parkzone modela je šro se boja s vremenom guli (pogotovo oko poklopca trupa/canopy-a) i što su uistinu preskupi dodaci, kao recimo retrakti, scale svjetla i slično.

No izbacili su novog Mustanga, koji u sebi ima sve, za nekih 160€ pa se nadam da ću upotpuniti svoju kolekciju  ;)

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: Parkzone Wildcat F4F
« Reply #5 on: January 30, 2015, 10:18:30 AM »
Bas super masina bas bih voleo da imam u mom hangaru ovakav model ,mozda jednog dana , (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--) (<--)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Parkzone Wildcat F4F
« Reply #6 on: May 28, 2015, 01:35:33 PM »
Nakon par meseci prodaje nije mi stiglo nijedne ozbiljne ponude, pa sam rešio da završim model



Pošto je model stigao do mene kao ARF, moraću malo da prekrojim držač motora. Da ne bih oštetio postojeće, napravio sam kao mali dodatak, tako da ako jednom ja, ili neko reši da ugradi motor što preporučuje proizvođač, sa lakoćom to može učiniti



Nastavak, sledi...


Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Parkzone Wildcat F4F
« Reply #7 on: May 28, 2015, 02:17:33 PM »
Gabore, ja sam taj distancer odradio sa 4 komada M3 zavrtnja. Popodne ću ići do Vuleta( kod njega se nalazi model i to baš ovaj od dovlasmith) pa ću slikati da vidiš kako to izgleda.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Parkzone Wildcat F4F
« Reply #8 on: June 11, 2015, 01:00:39 PM »
Znači nije normalno koliko sam zauzet i ne mogu naći par sati da završim model  :sljus

Juče sam našrafio motor na trup,  ugradio sam i servoe, elisa je izbalansirana, danas bi trebalo da nastavim sa radom







http://gabor-rchobi.blogspot.com/2014/12/grumman-f4f-wildcat-horizon-hobby-384.html

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Parkzone Wildcat F4F
« Reply #9 on: September 16, 2015, 10:40:09 PM »
Nakon nameštanja servo hodova sve sam lepo upakovao u trup



Unutar trupa ima sasvim dovoljno mesta da se smeste ESC i prijemnik




Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Parkzone Wildcat F4F
« Reply #10 on: September 16, 2015, 10:42:15 PM »
Nakon provere jačine motora, namestio sam težište i izmerio sam model.



Što se tiče jačine motora, ona je na granici, znači model neće biti jako brz. Težina od 770g. nije loša, pogotovo ako uzmemo u obzir da umesto baterije 3S 1000mAh, stavio sam 3S 1800mAh ali čak i ovako sam morao staviti malo olova unutar kapotaža da bih dobio CG na mestu označenom po uputstvu



Ostalo je da sačekam prvu priliku da idem na letenje, pa da ga poletim...


Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Parkzone Wildcat F4F
« Reply #11 on: September 16, 2015, 10:47:28 PM »
Dana 21.06.2015. išli smo do Čeneja, pa sam odneo i ovaj model, da vidim kako se ponaša u vazduhu. Radovan ga je prvi put bacio iz ruke, da bih ja mogao da odreagujem ako krene model gde ne treba



Iako sam sve namestio kako treba, i ovaj put sam imao malo straha u sebi prilikom prvih krugova sa njim.



Pozitivno sam se iznenadio kako ovaj model leti. Kako sam i mislio, motor je na granici, ali može lepo da nosi model. Inače kako se vidi i na snimku, model se baca iz ruke, a sleće na stomak dakle ne zahteva poseban teren, dovoljno je par metara trave a da ga bezbedno sletite. Ovaj put sam ispraznio samo jednu bateriju, ali sledećom prilikom opet nosim sa sobom pa će biti malo dužeg snimka, i još više utisaka




Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Parkzone Wildcat F4F
« Reply #12 on: September 17, 2015, 12:31:10 PM »
Od 1'40'' videa, letenja je bilo 17 sekundi!!!  :sljus

Drago mi je da si zadovoljan, zna se da naš Kombinat prodaje samo kvalitetne stvari...

Nego, mani se tih igračaka i radi onu Štuku...

Veliki pozdrav iz Sente

 (pijemo)


Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Parkzone Wildcat F4F
« Reply #13 on: September 17, 2015, 12:47:07 PM »
Ma da Mirče, ali Fantomu se napunila kartica, pa nije stalo više  :sljus

Nisam to ja sad završio, već pre dva meseca. Tek sad sam imao vremena da napišem tekst  ;namig a Stuka se šmirgla polako....

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Parkzone Wildcat F4F
« Reply #14 on: September 17, 2015, 01:01:04 PM »
Šmirglaj, šmirglaj... I ja sam juče počeo...

 (fiu)