Author Topic: Jednoruki gimbal za nex5n  (Read 4000 times)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Jednoruki gimbal za nex5n
« on: June 28, 2013, 08:54:23 AM »
Jes' ruzan, ali radi posao  :)aplauz

a hdmi konverter je fantazija, ima flat kabal koji ima jako mali otpor, tako da ne pravi nikakve probleme u letu








Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Jednoruki gimbal za nex5n
« Reply #1 on: June 28, 2013, 11:49:36 AM »
Vazno da radi ;)...a da je ruzan-jeste :)
hvala za ideju...

skoro kao ovaj novi rctimer-ov... :)


Obesmislili su homebrew...mada se ja ne dam :'(
 (<--)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Jednoruki gimbal za nex5n
« Reply #2 on: June 28, 2013, 01:31:54 PM »
Dravo Bojene!  :)aplauz Naravno da ne treba nikakav ce-en-ce da se napravi dobar BL nosač, samo dobar materijal, malo volje i umeća.  (thumb)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Jednoruki gimbal za nex5n
« Reply #3 on: June 28, 2013, 04:15:55 PM »
Ja sam ovo napravio na brzaka za dva sata, poludeo sam jer mi sa goodluckbuy nije stigao nosac koji sam platio pre 46 dana.

 Ali imam problem sa vibracijama pomalo, doduse to su vise ljuljuškanja, ponekad se zatrese ceo aparat, jer je materijal elastican, probacu da nadjem danas aluminijum od 4mm pa da isecem i iskrivim te elemente koji su sad od vitroplasta 3mm

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Jednoruki gimbal za nex5n
« Reply #4 on: June 28, 2013, 06:46:04 PM »
Bojene evo ti jedan predlog. Slobodno možeš duplirati ovaj materijal i za toliko suziti. Ovako će biti 4 puta krući sa isto količinom materijala. Dakle ako imaš još od ovog materijala, napravi tako. Garantujem da će biti mnogo bolje. Ploče treba slepiti sa epoksi lepkom posle isecanja i zajedno se mogu bušiti rupe. Mnogo če biti lakše od aluminijuma.
Na slici se vidi presek. Dakle duplo deblje i upola šire.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Jednoruki gimbal za nex5n
« Reply #5 on: June 28, 2013, 09:16:45 PM »
Da znate Laslo da cu pokusati nocas, nadam se da cu uspeti a da ne otezam mnogo letelicu  ;namig


 a ako nekog zanima hdmi konverter evo ga

http://www.goodluckbuy.com/hdmi-to-av-convert-board-for-sony-nex-5n-w-15cm-cable.html

stigao mi je on i neke anti vibration gumice a od gimbala nema ni traga  oo))

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Jednoruki gimbal za nex5n
« Reply #6 on: June 29, 2013, 11:22:39 AM »
Dravo Bojene!  :)aplauz Naravno da ne treba nikakav ce-en-ce da se napravi dobar BL nosač, samo dobar materijal, malo volje i umeća.  (thumb)
Sve to radi super ispred ogledala na WC-u, ali kad ga montiraš na nešto konkretno, tu su onda udari vetra, vibracije, turbulencija od same letelice... Tako da ta klimava rešenja ne mogu nikako da daju pristojne rezultate...

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Jednoruki gimbal za nex5n
« Reply #7 on: June 29, 2013, 11:24:31 AM »
Dodji na livadu da ti pokazem Danko :)  Radi ovo super, uz neke manje ispravke, radiće perfektno!  (yay) :mhm ()-()

Offline Ivan Milenkovic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 91
Re: Jednoruki gimbal za nex5n
« Reply #8 on: September 03, 2013, 04:32:16 PM »
Meni je ovaj gymbal moćan skroz, zainteresovan sam da ga napravim, imam dovoljno pločica i anti-vibracionih gumica pride. Kako te služi Bojane, jesi li uspeo da stabilizuješ?

Koji kontroler koristiš za gymbal, neki određen ili Naza?