Author Topic: Slipso 400 - pylon racer  (Read 2877 times)

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Slipso 400 - pylon racer
« on: August 26, 2013, 06:49:15 PM »
Kada sediš kući sa temperaturom svakakve ideje padaju na pamet. Od kada sam prvi put video Adamove i Veljkove pylon racere, razmišljao sam o kupovini istog, ali bi se uvek desilo da novac mora da ode na bitnije stvari. Koliko se sećam, Adam je čak prodavao svog ION-a, za pristojne novce, ali sam se srećom uzdržao.
Poenta ove teme je da želim da najavim da ću po uputama sa rc groups-a http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=418625&highlight=slipso400 , početi da pravim ovaj avion. Takođe, tema bi trebalo da me tera da ne odustajem od ideje :)

Moji jedini kontakti sa balzom su bili u OŠ-u, kada sam pravio viline konjice i one modele sa raketom na prednjem delu. Sa ovim platnom koje se koristi za ojačavanje sam imao kontakta u JK Zemunu prilikom popravki oštećenja na jedrilicama, što je isto bilo jako davno. Ali, smatram da ovo nisu španska sela.

Kod ovog modela mi se sviđa što bi trebalo da je pre svega jeftin, jednostavan i ne traži neke egzotične materijale za izradu, a čini mi se da može da bude dosta brz.

Nisam još ulazio u tematiku motora, kontrolera i servoa, ali o tom potom.


Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Slipso 400 - pylon racer
« Reply #1 on: August 26, 2013, 08:58:57 PM »
Gati, Ion i Ion Pro, koje si mogao da vidis kod Adama i Veljka su hotlineri, ne piloni. Plasim se da ne napravis tog Slipsa pa se razocaras jer bas ne leti slicno Ionu. Drugo, Slipso je pilon klase 400, koliko vidim, sto znaci da ima razmah oko 750 cm. To je malo. Moj savet ti je da za prvog pilona uzmes nesto od 1 m. Nije ni to veliko ali je prilicno vece od klase 400. Ako te zanima, ja imam sjajne planove za Super Horneta kog planiram uskoro da radim, pa mogu da ti ih posaljem kad se vratim sa mora.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline raddde

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: Slipso 400 - pylon racer
« Reply #2 on: August 27, 2013, 09:05:17 PM »
veoma brzo i veoma nestabilno na manjoj brzini......treba ce ti neko sa dobrim izbacajem.. ;namig    ako TO volis OK   ....javljaj kako napredujes  (work)
poz raddde

tko lijeti,
vredi

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Slipso 400 - pylon racer
« Reply #3 on: August 27, 2013, 09:25:04 PM »
da, napravio sam terminološku zbrku. :)  inače, ta odrednica "veoma brzo", je ono što mi se svidelo kod gore pomenutih aviona.