Author Topic: Detaljina modelima - nitne  (Read 25560 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Detaljina modelima - nitne
« Reply #15 on: January 03, 2009, 12:39:22 PM »
Na Internetu nema... Snimke nekih letova imam kuci na DVD-u

Mirce

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Detaljina modelima - nitne
« Reply #16 on: January 05, 2009, 01:26:23 PM »
Thunderbolt je gotov, nitne uderene, farbanje odradjeno... Evo rezultata...





































Mislim da je mnogo bolje nego sto je bilo...

Pozdrav

Mirce

Offline srpska posla

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 304
Re: Detaljina modelima - nitne
« Reply #17 on: January 05, 2009, 02:40:34 PM »
Svaka čast!
Sad je pravi! (<--)
« Last Edit: January 11, 2009, 02:43:24 PM by SABURO »
Jednom Hobi, opet Hobi treci put...to su vec srpska posla

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Detaljina modelima - nitne
« Reply #18 on: January 05, 2009, 03:05:10 PM »
 (thumb)

Al si ga opravio.....
Skoro steta da se leti sa njim.

Bravo  :)aplauz
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Detaljina modelima - nitne
« Reply #19 on: January 05, 2009, 11:41:25 PM »
.................One fore, kupis model, caskom ga sastavis, stavis u njega tako nesto sta imas u kuci od delova, kupujes polovne stvari, to je, ne put, nego autoput u havariju...

Prilaz modelima koje sad pravim, veliki Thunderbolt, Hellcat, mora biti jos ozbiljniji...

Jos jednom svima zelim Srecnu Novu Godinu i da se bavite modelarstvom kako sam Vam gore napisao...
Samo tako ce uzitak biti potpun...

Pozdrav

Mirce




Придружујем се коментару који је дао saxpg на твој пост о томе како се треба бавити моделарством. Пратим твоје постове о градњи scale модела са великим уживањем и што не рећи, дивљењем.

Овде бих у кратким цртама дао свој доживљај овог хобија, више као питање и подстицај на коментаре искусних моделара.

Као што рекох, одушевљен сам моделима које тренутно радиш - дакле један део мене има тенденција према тој врсти авио моделарства. Ипак, с друге стране, други део мене се јако противи тако захтевним пројектима и тражи ангажовање на моделима који су једноставни, јефтини и не траже превише времена - другим речима који ће ми омогућити што безбрижније уживање у летењу, без много стреса, ако се и деси крш - идемо даље.

Да ли је то ствар индивидуалних афинитета или само уобичајен почетнички начин размишљања?!

Јоше једном све похвале за пројекте које нам овде презентираш на сјајан начин и наравно, желим ти остварење свих жеља и планова у Новој години а нарочито ових наших, моделарских!

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Detaljina modelima - nitne
« Reply #20 on: January 06, 2009, 12:09:11 AM »
Svaka reč bi na sve ove pohvale bila suvišna...
 :)aplauz

Svaka čast Mirče.
« Last Edit: January 11, 2009, 02:43:49 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Detaljina modelima - nitne
« Reply #21 on: January 06, 2009, 12:33:03 AM »
Ako ste mislili da je to kraj - e pa nije. Smislice Mirce jos neke zezalice sigurno. Nece ga on ostaviti tek tako da stoji. :big smile

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Detaljina modelima - nitne
« Reply #22 on: January 06, 2009, 12:20:04 PM »
Hvala jos jednom na lepim recima,

Mephisto, samo da kazem, da slucajno ne bude zabune, nemam ja nista protiv ARF-ova, jer mnogi danasnji ARF modeli su veoma dobri, kako po izradi, tako i po letnim karakteristikama.
 
Ono sto sam napisao se odnosi na prilaz izradi, modelari cesto stvari "zbrzaju" u zelji da se sto pre ide na letenje. Cesto se ne proveravaju ni elementarne stvari, teziste, otkloni, da li ima lufta u komandnim povrsinama...
Cesto se stavljaju ne adekvatni servoi na komandne povrsine, oprema koja je stara, koja je sto puta padala, "matore" baterije malog kapaciteta...

Ja sam mislio na tu vrstu prilaza modelarstvu. Ni slucajno nemam nista protiv ARF-a...
Pa, moj Zero je iz ARF price (CMP firma) i veoma sam zadovoljan sa njim...

Ovo sta sad pravim je nesto sasvim drugo i cinjenica je da ovakvu vrstu modela ne prave "mladi" modelari... Ljudi koji se ovim bave su sve "matorci" kako po godinama tako i po modelarskom stazu.
Nadam se da ces videti i sam, vremenom, da li si za tu vrstu modelarstva... Izgustiraces neke stvari (ARF-ove) i tezices da ides dalje...Naravno u mnogome zavisi od afiniteta...

ARF se brzo pravi, u zavisnosti od velicine zavisi i cena, ali stres ne zavisi od modela vec od "znanja" modelara. I ARF kad se "omasti" jos kako si u stresu...


Moj Zero ili ovaj Thunderbolt a, da ne spominjem F3A model, Cenej star (Montana) meni pruzaju veliko zadovoljstvo u letenju, sa vrlo malo stresa, jer lete tako dobro da samo neka ne ispravnost ili neverovatna greska moze da dovede do pada modela.
Da se to ne bi desilo pridrzavam se ranije napisanih stvari...

Cinjenica je da modeli kao Thunderbolt ili Hellcat bolje lete, tj. mnogo realisticnije lete, nego ARF-ovi, a, o kvalitety izrade necu da trosim reci. Zato se takvi modeli lete godinama...
Prija i da covek ima neku ekskluzivnu stvar koja se ne vidja svaki dan...
Prijaju i ove lepe reci upucene od svih Vas koji citate ove clanke...

Sve su to ona sitna zadovoljstva koja pruza ovaj hobi i u kojima veoma uzivam...

Danas sam dobio mail od Tiana (poslao sam mu link na nas forum) u kome veoma hvali kako sam doradio Thunderbolta...

Pa, ko ne bi bio zadovoljan i ponosan....

Cujemo se

Mirce

PS  Miso u pravu si imam jos par detalja, hocu da "doteram" tockove, da izgledaju vise scale, moram da skratim hornove na repu, a promenio sam led diode na krajevima krila i sad se bolje vide po danu u vazduhu...

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Detaljina modelima - nitne
« Reply #23 on: January 06, 2009, 01:45:40 PM »
Pitali nekog krojaca kako to da on sije najbolja odela, a on im odgovori " ja se prema svom poslu odnosim kao prema ljubavnici".

Mirce mislim da si prevazisao i krojaca iz price.Svaka cast. Steta sto nema vise modelara na ovim prostorima koji su zaljubljenici svog hobija.

Pozdrav     Sava iz Mitrovice.
ex pseudonijum: licider

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: Detaljina modelima - nitne
« Reply #24 on: January 26, 2009, 03:17:57 PM »
Lepo je citati redove koje pisete,i dobro je za upucivanje u tajne modelarsva ,pogotovo za pocetnike u ovom hobiju i pozdravljam sve koji hoce da podele svoje znanje i da pomognu novajlijama jer to je jedininacin da se poveca broj letaca.
Ja sam imao srece da naletim na  modelare koji su imali dovoljno strpljenja da me upute u tajne letenja i modeliranja,za razliku od nekih koji su hteli svoje znanje debelo da naplate,da ne koristim grublju rec, a u isto vreme se zalazu za afirmaciju ovog hobija.
Iskreni i pravi zaljubljenici letenja ne sebicno svoje znanje prenose na nove clanove(hvala bogu veliki je broj takvih).

pozdrav Nebojsa

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Detaljina modelima - nitne
« Reply #25 on: January 26, 2009, 08:26:26 PM »
Thunderbolt je prelep.
Gledao sam svaku sliku po nekoliko puta.
 mmmm
Sada po meni se jedino te cevke na krilima nekako ne uklapaju sa ostatkom (bodu oci).
Izgledaju mi mnogo jednostavne na tako savrsenom avionu.
To je moje licno misljenje, nisam mislio nista lose.

 

Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 392
    • AEROPOXY
Re: Detaljina modelima - nitne
« Reply #26 on: January 26, 2009, 08:45:30 PM »
Sada po meni se jedino te cevke na krilima nekako ne uklapaju sa ostatkom (bodu oci).
Izgledaju mi mnogo jednostavne na tako savrsenom avionu.
To je moje licno misljenje, nisam mislio nista lose.

Silno, mislim SILNO gresis sinko, .50 cal (12.7 mm) M2 Browning na F47D izgledaju upravo tako, sa hromiranom limenom oplatom i grejacem cevi ispod nje (da ne zamrzne na velikim visinama).

Evo su Browninzi na Thudu iz Muzeja u Beogradu, pa uporedi.



Mirce, iako vise nije na forumu,pa ne moze (ili nece) da reaguje,  poznati je modelarski perfekcionista, tesko da bi mu takav detalj promakao.

« Last Edit: January 26, 2009, 08:50:46 PM by Nenad Miklusev »

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Detaljina modelima - nitne
« Reply #27 on: January 26, 2009, 10:35:24 PM »
Yu-man, preduhitrio me Nesa i stavio sliku da vidis kako na pravom avionu taj detalj izgleda...

Duzine mitraljeza, pozicija na krilu i razmak izmedju njih je tacno kao na krilu pravog aviona.

Ima jedan mali detalj koji i meni smeta, ali ispravicu ga, a to je sto su mitraljezi suvise "cisti" u odnosu na ceo avion. Malo garezi ce morati da "padne"...

Pozdrav

Mirce

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Detaljina modelima - nitne
« Reply #28 on: January 27, 2009, 12:32:10 AM »
Mirče,
Znaš da ne trošim reči bez veze, čak i kada se šalim (a to u glavnom i praktikujem, kada god mogu). Hoću da ti kažem da mi je veoma drago da si onakav kakav ja mislim da jesi. Zbog toga i nisam hteo da se uključujem u raspre kjoje mi nisu uopšte bliske mom načinu razmišljanja i pojmanja ovog predivnog hobija kojim se zajedno bavimo. Bio sam potpuno siguran da ćeš preći preko svega, kao preko plitkog potoka, i da ćemo nastaviti druženje "ka vladike, a ne ka neke jade". Stvarno bih bio razočaran da sam omanuo u proceni. Tio bi mi bila prvina. Sretne ti rane junače i - idemo dalje.
Aj sad živeli. Upravo sam proslavio 51. rođendan i za svakog od vas sam popio (barem) po jednu. Osim za onog Gileta. Za njega sam popio dve (za svaki slučaj). Malko mi je muka od svog tog "napora". Mnogo vas brate ima.

Daklem, idemo dalje!

Smrt fašizmu - sloboda na aerodromu!
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Detaljina modelima - nitne
« Reply #29 on: January 27, 2009, 01:46:27 AM »
Lazo, srecan ti rodjendan, zelim ti, od srca, sve najbolje...

Na sve ono sta si napisao ne bih da se nadovezujem da ne bude ovako ili onako....

I meni ovaj hobi neobicno mnogo znaci... Zato, kako rece, idemo dalje...

Jos jedared sve najbolje

Mirce