Author Topic: Arduplane FPV EG Pro  (Read 3969 times)

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Arduplane FPV EG Pro
« on: October 13, 2013, 03:21:31 PM »
Pozdrav!
Probali smo malo APM2.5 i na EasyGliderPro platformi, pa da podelimo iskustva, možda se nekom svidi.

Setup:
Motor: 1100kv
ESC: Plush30A
Lipo: 3s@2200
Data-link: 433mhz
Video-link: 5.8Ghz
RC: 2.4Ghz Tgy9x
Težina: ~1.5kg
Vreme leta: 25-30min

Uz malo improvizacije, zbog opreme, model je poleteo, a prvi test-letovi pokazali se uspešno. Čak smo ga i gubili u prostoru, Return to Home odradio svoje.





Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 323
  • Goran Nis
Re: Arduplane FPV EG Pro
« Reply #1 on: October 14, 2013, 01:17:00 AM »
Ivco super se vidi sa gopro!!! Kakav je video link? Kako se vidi?
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Arduplane FPV EG Pro
« Reply #2 on: October 15, 2013, 03:18:47 PM »
Lepo izgleda, super! Dobar snimak!
APM, ko kanda, lepo radi?! Koristeci ga, imas li kakvu zamerku?
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Arduplane FPV EG Pro
« Reply #3 on: October 15, 2013, 03:25:23 PM »
Lepo lepo, odlicna platforma EG Pro samo malo teze da se napakuje toliko opreme u njega.

Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Arduplane FPV EG Pro
« Reply #4 on: October 15, 2013, 04:59:14 PM »
Uf, u pravu si, Ak, mada sam stavio ovaj cock-pit za FPV, pa me to vadi, inače ništa od svega. Gorane, AV out sa Gopro-a radi bez problema, vidi se super, samo što sam morao da stavim stock kablić za AV out (onaj sa 4 zareza), pošto nema nigde da se kupi kod nas, dok se ne snađem. Inače, kamera malo više trese, pokušaću nešto bolje, možda i proradi sve kako treba.  Još uvek sve to izgleda malo glomazno, još uvek se dorađuje, planiran je i test let na 4s, sa istim setup-om, pa ćemo videti nakon merenja šta kaže.

Pozz

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Arduplane FPV EG Pro
« Reply #5 on: October 21, 2013, 12:56:12 PM »
Juce nacinjeno nekoliko testnih letova sa Arduplane- om, APM super radi, vrlo stabilno, lepo i lako.
Imam par pitanja, pa ako neko zna:
Kad iz Auto moda (zadate misije), predjes u neki drugi mod (Manual, RTL, WBWA i sl), a zatim vratis u Auto mod, da li nastavlja misiju ili ne?
Prilikom definisanja Land opcije za neku tacku (krajnju u misiji), da li visinu sa predhodne tacke postepeno smanjuje ili odmah smanji pa na toj visini prilazi tacki za sletanje?
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Arduplane FPV EG Pro
« Reply #6 on: October 21, 2013, 03:01:44 PM »
Juce nacinjeno nekoliko testnih letova sa Arduplane- om, APM super radi, vrlo stabilno, lepo i lako.
Imam par pitanja, pa ako neko zna:
Kad iz Auto moda (zadate misije), predjes u neki drugi mod (Manual, RTL, WBWA i sl), a zatim vratis u Auto mod, da li nastavlja misiju ili ne?
Prilikom definisanja Land opcije za neku tacku (krajnju u misiji), da li visinu sa predhodne tacke postepeno smanjuje ili odmah smanji pa na toj visini prilazi tacki za sletanje?

Poztdrav!
Kad izađeš iz Auto-moda, pa ga ponovo pokreneš, krene sa misijom od početka, sem ako nisi stavio da nastavi misiju, a to bi trebalo dodatno da se podešava. Za autolanding, trebalo bi spiralno da smanjuje visinu za po 20m u krugovima koje si mu zadao u okviru osnovnog podešavanja.

Sve ovo zavisi i od FW koji se koristi, još uvek i ja ispitujem sve opcije i kako to radi.

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Arduplane FPV EG Pro
« Reply #7 on: October 26, 2013, 08:39:04 AM »
MODE CRUISE