Author Topic: Izoflor  (Read 15516 times)

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Izoflor
« Reply #15 on: October 27, 2013, 09:06:58 AM »
Iz mog iskustva predlazem trake u boji, dobice se na cvrstoci.

Offline bane

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
    • Premier Сasual Dating - Real Women
Re: Izoflor
« Reply #16 on: October 27, 2013, 05:51:10 PM »
Pre par godina sam ga uzimao u Beogradu u Pevecu

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Izoflor
« Reply #17 on: October 27, 2013, 09:42:24 PM »
Pre par godina sam ga uzimao u Beogradu u Pevecu

Meni se čini da Pevec već par godina ne radi.

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Izoflor
« Reply #18 on: October 27, 2013, 10:08:57 PM »
ja sam to nekad kupovao u grmecovu prodavnicu, pogledajte tamo... (pijemo)

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Izoflor
« Reply #19 on: October 28, 2013, 09:12:46 AM »
U Uradi sam na N.Beogradu ga nema, provereno. Možda u  nekom drugom prodajnom objektu, voleo bih znati kojem. Crni se sigurno može farbati, ali bez efekta. Možda uraditi model trakama za pakovanje u različitim bojama.

Pa pre neki dan sam ga video. Pogledacu sutra ponovo.

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Izoflor
« Reply #20 on: October 29, 2013, 10:50:15 AM »
U Uradi sam na N.Beogradu ga nema, provereno. Možda u  nekom drugom prodajnom objektu, voleo bih znati kojem. Crni se sigurno može farbati, ali bez efekta. Možda uraditi model trakama za pakovanje u različitim bojama.

Pa pre neki dan sam ga video. Pogledacu sutra ponovo.

Ipak nema glatkog izoflora. Dobili su novu turu ali samo rebrasti. Pakovanje je 1100 din.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Izoflor
« Reply #21 on: October 29, 2013, 11:00:17 AM »
Ja ponovo sa BASF-om. Ovaj model je od BASF stirodura isecen na listove od 7mm. Izuzetno krut i lagan materijal.
Ako ga jos uvek ima u prodaji odlicna opcija za izradu laganih modela.


Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Izoflor
« Reply #22 on: October 29, 2013, 11:02:59 AM »
Ja ponovo sa BASF-om. Ovaj model je od BASF stirodura isecen na listove od 7mm. Izuzetno krut i lagan materijal.
Ako ga jos uvek ima u prodaji odlicna opcija za izradu laganih modela.

Gde moze da se nadje taj BASF stirodur ? Imas li neku sliku table ? Kako si ofarbao ovo cedo ili si nesto lepio ?

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Izoflor
« Reply #23 on: October 29, 2013, 11:45:56 AM »
Sto se BASF stirodura tice, davno sam ga kupio na stovaristu koje se nalazi na skretanju za Kaludjericu sa Smederevskog puta. Mislim da ga nemaju vec dugo. Radio sam sa dosta vrsta penastih materijala, ali ovaj je daleko ispred svih. Slican po strukturi je neki domaci koji ima neku kajsija boju.

Model je farban bezbojnim lakom za drvo na vodenoj bazi (akrilni) koji je bojan tonerima za fasadu.


Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Izoflor
« Reply #24 on: October 29, 2013, 02:03:13 PM »
OK, hvala. Nedavno sam u Merkuru kupio neki penasti materijal (nemam pojma kako ga zovu) koji je nesto izmedju stirodura i stiropor(l)a. Mislim da je 25 ili 30 gramski i jeste kajsija boje. Uspeo sam da izvucem lepo krilo (dva komada po 73 cm) vrucom zicom. Dobar je jer je manje gustine (i laksi) od stirodura a cvrst gotovo kao stirodur.
Prodaje se u tablama 0.5 x 1m i nadjoh ga samo u Merkuru, i nije bas jeftin (table 3cm debljine je otprilike 500 din po m2 - ili gresim  ;D). Ima raznih debljina: 2, 3, 5, 8 i 10 cm.

CA lepak ga jede, tako da nemoze sa njim. Lepak za drvo radi bez problema. Tek planiram da ga farbam, pa cu da probam ovako kao sto si ti (folije se ne lepe).
« Last Edit: October 29, 2013, 02:04:45 PM by pnedic »

Offline J Green

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Re: Izoflor
« Reply #25 on: December 24, 2013, 01:45:41 PM »

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Izoflor
« Reply #26 on: February 25, 2014, 09:58:42 AM »
Kod mene u Arilju (ako iko zna gde je to) na lokalnom stovaristu sam trazio izoflor i covek mi je pokazao crnu tablu debljine(kako on kaze) 3mm i 5mm ali ono mi deluje jako mekano(kao neki tvrdji sundjer) i mogu reci savitljivo, tabla je po slobodnoj proceni 50X70cm, a gledajuci slike i citajuci postove izoflor mi deluje kao dosta cvrci materija. Pa me interesuje da li je to na sta sam naleteo stvarno izoflor ili nesto drugo?
Ja jos za takav izoflor nisam cuo sam za ovakve  http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,12039.msg82917.html#msg82917  ali to ne mora da znaci da nema u nekoj drugoj boji ili drugoj meri.Ovo sto sam ja kupio postojao u verziji od 3mm i od 6mm a table su bile 120*50cm.Nazalost odavno nema vise (bar tu u okolini mene) takve da su obe strane glatke.Recimo pre par nedelja sam se iznenadio,u gradu video izoflor,medjutim kad sam usao u radnju video da je i ovome jedna strana rebrasta  :'(
Nije sramota učiti !!!

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: Izoflor
« Reply #27 on: June 17, 2015, 08:13:08 PM »
Da ne bi otvarao novu temu postovacu ovde. Danas sam naleto na ovo
http://www.floorhouse.rs/sr/prateci-materijal/podloge/izo-podloga-xps-5mm/1089
Ima li neko iskustva sa ovim materijalom posto su mu dimenzije malo neobicne a i cena...pozvao sam i prodaju table na komad

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Izoflor
« Reply #28 on: June 17, 2015, 09:36:02 PM »
Quote
Ima li neko iskustva sa ovim materijalom posto su mu dimenzije malo neobicne a i cena...pozvao sam i prodaju table na komad
Treba da je dobar materijal taj od 5mm debljine. XPS znači da je expandirani polistiren odnsno stirodur ili depron gustoće. Ako su obe strane glatke, odna je još bolje.

Ima i od 10mm debljine, onaj plavi falcovani. Postoje planovi za veće 3D modele preko 100cm raspona krila koji su pravljeni baš od 10mm. Ako se planovi manjih modela sa pločama od 5-6mm i raspona krila od 500-600mm povećaju za duplo u rasponu (200%), onda će trebati baš ova debljina od 10mm.
Ovaj.

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: Izoflor
« Reply #29 on: June 17, 2015, 09:56:49 PM »
Hvala,otici cu sutra da pogledam i da uzmem jednu tablu cisto da probam kako je raditi sa izoflorom, do sada sam koristio karton penu i
stirodur  (work)