Author Topic: savet i pomoc oko cnc-a  (Read 13564 times)

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: savet i pomoc oko cnc-a
« Reply #15 on: December 16, 2013, 09:04:49 PM »
Au, a ti bas zapeo za MiL24.
Vidi nemam ja nekog iskustva, ali da ga ja radim radio bi ga malo drugacije. Deo repa i deo trupa bi isao zajedno ; rep do mesta prelamanja zbog lakse ugradnje drugog dela repa, a trup do kabine zbog otvaranja za zamenu baterija...

Jbg, mozda si trebao da izaberes laksi model za izradu ma koliko ti se svidja mi24. Za mi24 moras da izmenjas mnogo delova na samom helikopteru pa cak i da pravis posebne. Mislim na rep i sam ram helikoptera. Pogledaj sta se sve menja za spusteni rep kod trex 500  ") :
http://shop.align.com.tw/product_info.php?products_id=3770 pri tom mora da bude TT

MD 500 ?

Inace mi se jako svidja sta si zamislio  (res)


za izmene sam nasao na raznim sajtovima od pre i to bi trebalo samo da se ubaci krivina i rep premesti za malu cevcicu kao produzetak e sad ne znam jel kais ide isti ili duzi to cu videti kad budem sastavljao (dal je duzina ista samo savijena ili je produzena) .JA bih da napravim kalup i da ga izlakiram a posle u vakumirku jer mi se cini laksi  nego tvoja augusta,a i nju cu da zavrsim ove zime i jos da pocnem gazellu sa 342
ex pseudonijum: sova

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: savet i pomoc oko cnc-a
« Reply #16 on: December 16, 2013, 09:09:11 PM »
i projekat augusta ce se nastaviti a na ovome je stalo


Uploaded with ImageShack.us

samo sto cu sad da ga namazem necim da mi opet gip ne upije smolu pa opet nista da ne bude


Uploaded with ImageShack.us
ex pseudonijum: sova

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: savet i pomoc oko cnc-a
« Reply #17 on: December 16, 2013, 09:20:52 PM »
u ovom projektu sam pogresio i nisam odlio kabinu pa sad nju treba dodati pa bude ceo kalup!
ex pseudonijum: sova

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: savet i pomoc oko cnc-a
« Reply #18 on: December 16, 2013, 09:29:59 PM »
to bi trebalo ovako da izgleda kad bude gotovo


Uploaded with ImageShack.us
ex pseudonijum: sova

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: savet i pomoc oko cnc-a
« Reply #19 on: December 17, 2013, 11:48:36 AM »
Mozes da je izlakiras lakom na vodenoj bazi, dva tri puta, ali posle svakog lakiranja ostavi je da se osusi. Prvi put ce malo popiti lak, ali drugi i treci nece. 

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: savet i pomoc oko cnc-a
« Reply #20 on: December 17, 2013, 05:51:53 PM »
mislis na gips kad kazes da ga prelakiram lakom na vodenoj bazi??
trup od mil 24 sa sto bolje ismirglao da nema riseva od zice sto se bolje  moglo !! cime sad da popunim rupe izmedju stiropora i letvica jel moze gitom za drvo pa onda da idem sa platnom i smolom! ili da idem odmah sa platnom ??/
ex pseudonijum: sova

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: savet i pomoc oko cnc-a
« Reply #21 on: December 17, 2013, 06:48:12 PM »
Da na gips mislim, u ne nekom debelom sloju, ali ako imas neke neravnine prvo ga sredi gitom pa onda lak. E kad ga sredis do imbecilnosti, to sto imas ce ti biti muski kalup! I iz njega napravi zenski kalup. Bolji nacin rada je sa zenskim kalupima jer ako ga dobro uradis neces imati neravnine na spoljnjoj oplati sto se zapravo I vidi; jer smola oblikuje prema kalupu. Sa muskim moze da se uradi isto ali jako tesko da ce da  bude ravno, a smola se jako jako tesko smirgla. Neka me neko ispravi ako gresim.
Mozes sa  gitom za drvo da popunis supljine ali iz nekoliko puta I svaki put ostavi da se dobro osusi git.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: savet i pomoc oko cnc-a
« Reply #22 on: December 18, 2013, 08:18:03 AM »
Posto ne pratim detaljno zrakomlat teme (sa jednim ili vise rotora) mozda je ovo vec bilo a mozda i nije, u svakom slucaju ne moze da skodi a ako ne skodi  ;namig ...

http://www.scaleflying.com/500-Size-Fuselages_c_25.html

poz
Veljko

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: savet i pomoc oko cnc-a
« Reply #23 on: December 18, 2013, 10:32:30 AM »
nije bilo magic al ima cari i u samogradnji,fiberglas je cvrsci nema sta al jedna konstrrukcija od njega tezi 700-800 grama a za velicinu 450 mislim da je to i previse pa se zato i pravi pretezno za velicinu 500 i vece!a oji heliji su velicine 450 pa nema druge nego praviti sam!

ex pseudonijum: sova

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: savet i pomoc oko cnc-a
« Reply #24 on: December 18, 2013, 11:46:56 AM »
Vidi,

Za 500 a109 maska je teska 710g a duzine 1240mm (ima i kracih ali nisu nesto)
za 450 od 250 do 350g sve opet zavisi od modela.

Svi ti helikopteri trex 450, 500, 550... su pravljeni za "3d" letenje pa cak i sa osrednjim setup-om; tako da sa dodatnih 350g 450ka ce lepo leteti naravno ne 3d ali lagano osmice krugove prelete, odnosno sve kako i treba da leti jedan skala heli.
U svakom slucaju mislim da ti se za 450 ne isplati praviti masku jer samo smolu da kupis dolazis skoro do pola vrednosti maske; a gde je ostatak. http://www.robbe.de/rc-modelle/rc-hubschrauber/rumpfbausaetze.html
Na sajtu sto je Magic postavio ima maske i za 450 ali to su maske koje mozes dosta jevtinije pronaci, pri tom maske ne salju za Srbiju, i cini mi se da su to maske od heliartista. Na njihovom sajtu imas njihove skala proizvode:http://www.scaleflying.com/NEW-ITEM-Bell-407-Red-and-Gold-SuperScale-Helicopter-Kit_p_2660.html

A vidi i ovo: http://www.heliguy.com/Electric-RC-Helicopters/Trex-450/HeliArtist-450-AS350-Yellow-Fiber-Glass-Fuselage/