Author Topic: jak  (Read 3107 times)

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
jak
« on: December 18, 2013, 12:35:19 PM »
dobih slomljenog jak-a,slomljen rep,trup i naravno krilo(namerno kazem krilo jer je bio iz jednog dela),povrede sam sanirao kako sam znao






krilo sam stavio od jedrilice sad dal ce to leteti videcu  :sljus
e sad  na njemu je motor sa cetkicama a kontroler sam opet stavio od drugog aviona i on (mislim na kontroler) na sebi ima dva prekidaca,jedan na preklop a drugi trenutni,
 kad prikopcam bateriju prebacim preklopnik na ON pritisnem trenutni ne desava se nista nece da pali motor a servoi normano rade! mmmm mmmm





moje pitanje je jel ja negde gresim ili ovaj kontroler crko??
« Last Edit: December 18, 2013, 01:04:32 PM by sova »
ex pseudonijum: sova

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: jak
« Reply #1 on: December 19, 2013, 11:00:53 AM »
mora da sam pitao nesto jako glupo   :_D :_D :_D :_D kad niko nema komentar ni savet!!!  :hehe :hehe :hehe :hehe
ex pseudonijum: sova

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: jak
« Reply #2 on: December 19, 2013, 11:11:20 AM »
Hehe … pa eto odgovora… ili ESC ili motor, a posto je staro zameni oba  :hehe
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: jak
« Reply #3 on: December 19, 2013, 12:47:44 PM »
Pa ako sumnjas na motor onda ga probaj tako sto ces direktno da ga zakacis na bateriju od 6V, ali pre toga raskaci ga sa esc i skini propeler.
Ako je on ok, pazljivo pregledaj esc da se nije razlemio fet  ili neka druga komponenta od elektronike na plocici i proveri isto tako kablic od prijemnika do kontrolera. Oce da zeza i ovaj prvi prekidac, ispitaj ga unimerom a i ovaj kontaktni isto ispitaj.
Ako opet nista onda je verovatno crko taj esc.


Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: jak
« Reply #4 on: December 19, 2013, 08:37:10 PM »
posto su moje popravke malo otezale celu masinu a ona je duzine 59 cm a raspon krila 56 koji novi motor i esc  da stavim planiram bateriju 7,4v 2s da to ide ki zmaj!?
ex pseudonijum: sova