Author Topic: CNC ili nesto slicno  (Read 2119 times)

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
CNC ili nesto slicno
« on: April 22, 2014, 09:17:10 PM »
Slucajno naleteh na ove teme u vezi ovih CNC naprava pa reko ajd i ja da pokazem neke svoje radove na slicnu temu samo sto ce moja skalamerija sluziti kao ranžirna rampa na HO maketi vozova.

Poseban kuriozitet je to sto sve delove mozete kupiti instant sto bi se reklo fabricki i sa vrlo malo alata(bonsek i dva okasta ključa)napraviti razne mehanizme a da nemorate ici kod strugara i kupovati kokakole i cokolade.To ce vam ustedeti podosta novca.

Ovo sve sam kupio u par radnji,srafovskoj robi a neke komponente sam kupovao u uradi sam(plocice sa rupama)zato sto su one bile ko skrojene za uklapanje.Razmak rupa 1,5cm a profili 1,5 i tako nisam ni rupe busio sem sto sam samo neke morao prosiriti sa 5mm na 6mm.To su ove gde lageri idu.

Sad ovo nije jos zavrseno jer cekam da mi drugar donese iz kine CNC kontroler i step motorce Nema 23.

Jeste da ovo nije nikakva CNC masina jer ima samo jednu osu ali sa malo mozganja se slicno moze napraviti vodjenje za CNC rezac stiropora i dodati jos dve ose kao sto je to genijalno odradio gospodin Johann u temi CNC sekac stiropora.

Ja bih samo savetovao da se umesto ovih alu profila koristi neki mozda prohromski profil,jer ih ovi lageri sto kližu po njima vremeno mogu pojesti pa onda dodje do lufta.Ja ove necu menjati dok se ne izedu.

Evo slika





























Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: CNC ili nesto slicno
« Reply #1 on: April 22, 2014, 09:19:52 PM »