Author Topic: Savaria Cup F3A - Szombathey  (Read 5881 times)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Savaria Cup F3A - Szombathey
« Reply #15 on: June 30, 2014, 09:55:59 AM »
Čestitam Nikola!!!   (res)

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Savaria Cup F3A - Szombathey
« Reply #16 on: June 30, 2014, 02:18:59 PM »
Samo uz jaku konkurenciju se moze napredovati.Ovaj rezultat je odlican i siguran sam da ce nas Nidza biti mnogo bolji na sledecem takmicenju.Sve cestitke (res)

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Savaria Cup F3A - Szombathey
« Reply #17 on: July 02, 2014, 10:25:15 PM »
Hvala  (pijemo)

Gatoza, tako je P-15 program se leteo  (pijemo)

Za Savaria Cup smo se prijavaili po preporuci slovenackih f3a modelara tokom proslogodisnjeg takmicenja u Novom Mestu. Rekose da je ovo takmicenje kvalitetnije jer sude austrijske sudije. Na kraju je bio jedan austrijski sudija i dvoje madjarskih...da li su bili pristrasni, jbg da.
 
Ekipa pred polazak.


Obzirom da je Szombathley u zapadnom delu madjarske, odlucili smo da odemo preko jezera Balaton i da usput svratimo na rucak i odmorimo od puta.


Brifing pred pocetak takmicenja



Markeri za takmicenje



Pred start Mile i magic


"Slucajnim odabirom" cast mi je pripala da zapocnem takmicenje  lol


Sensation od Gernot Brukmann-a sa Hacker Q-80 14XS motorom i Hacker c50-14xl i contradrive systemom


Ralph Schweiser sa novim Beside modelom i conradrive systemom




Kompletan horizontalac je pokretan


magic resava misteriju zvana Amethyst i saznaje da je prethodni vlasnik bio upravo ovaj decko koji se zove Werner Kohlberger




magic merka prosirenje F3A flote










Aerodrom je ogroman i veoma aktivan. Tog dana su letele jedrilice i mogle su se videti motorne, na vitlo, Pilatus B4 i sl... zao mi je sto nismo imali malo vise vremena da svratimo do njih










Vremenski uslovi nam i nisu bili naklonjeni obzirom da je duvao vetar jacine oko 5-6m/s...ok svima je duvao tako da se to ne racuna...
Prvo mesto je zauzeo Werner, decko kojeg sponzorise Hitec, Multiplex itd.. leti na EXFC takmicenju i veoma je zapazen u svetu takmicara. Drugo mesto je bio organizator, trece mlada nada madjarskog f3a letenja. Decko leti odlicno i siguran sam da ga ceka lepa buducnost u f3a. 4 mesto je pripalo Zolt-u drugaru organizatora koji s njim gura f3a pricu u madjarskoj, 5-to slovaku peter-u, 6-to mesto sinu organizatora, 7-mo Ralph Schweiser-u, 8-mo nama, 9, 10 i 11 slovacima...

Rezultat nije neki, mada za mene je pozitivan i to veoma, zato sto sam iz turnusa u turnus povecavao rezultate, tj leteo sam bolje i bolje "dok sam uvatio sta oni ocenjuju pravilno", treci turnus je po meni bio najbolji i tu sam trebao da briljiram, medjutim treci let su me ocenili losije nego drugi, tu mi je sve jasno bilo...Jbg takav sport :D

Sve u svemu, jako lepo iskustvo, jako puno zezanja i smeha sto je osnova svega... Drago mi je da smo izasli malo dalje van nasih granica i da su drugi ljudi culi za nas obzirom da odavno nismo imali ekipu koja leti F3A...
Puno nam je znacilo kada je Werner prisao i pohvalio nas tim i kako letimo...i to se desilo posle drugog turnusa. Svakako smo konkurentni i siguran sam da ce oni uskoro nas da jure. Smatram da za sledecu godinu treba da merkamo neko daleko ozbiljnije takmicenje i da se pokazemo u pravom svetlu.

Rezultati po turnusima je u attachmentu
« Last Edit: July 02, 2014, 10:48:16 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Savaria Cup F3A - Szombathey
« Reply #18 on: July 03, 2014, 12:26:45 AM »
Svaka vam čast  (res) (res) (res)

Bolji rezultat je kada si ti Džoni u pitanju samo pitanje vremena i u to sam ubeđen.
A bitno je i da nisi sam već je tu odma uvek Veljko koji igra veliku ulogu u svemu ovome a tvoje iskustvo će i njemu mnogo značiti kad i on bude ušao u ta ozbiljnija takmičenja.
Naravno tu su i drugi naši F3A letači  (res).

Ovim sa sebe lagano skidaš višak treme koje će uvek biti ali što manje to bolje (govorim iz mog takmičarskog iskustva).

A da budem iskren jako mi se dopada taj prkos kojim najavljuješ rezultate jer je to znak da veruješ u sebe a sudije nek sude kako sude ti samo teraj svoje ;-).
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Savaria Cup F3A - Szombathey
« Reply #19 on: July 03, 2014, 08:39:49 PM »
Ivane, slazem se. magic od starta gura F3A i to radi i danas i koliko znam ima zelju da unapredi svoje letenje i siguran sam da moze samo da se dogovori sam sa sobom  ;namig . Svi ( da ne nabrajam sve) smo u toj prici jednako i svi se trudimo da poguramo ovo kod nas (F3A ili IMAC). Voleo bih da se i ostali modelari koji imaju F3A modele prikljuce aktivnije letenju f3a programa, samo da imaju vise zelje i volje jer nije ovo nista tesko.
Generalno, vec smo iskusili dva lepa F3A takmicenja i dosta toga videli i naucili, sve sto mogu je da nesebicno prenesem sto znam drustvu i to cu vrlo rado uciniti.

Govorim toliko uvereno, jer znam koliko mogu da pruzim i leteli smo protiv ljudi koji su leteli na EP 2010 i 2012... generalno gledano, konkurentni smo i to je najbitnije.

 (pijemo)
 
Nikola | rcfly.in.rs