Author Topic: MIG-3  (Read 28896 times)

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: MIG-3
« Reply #30 on: May 18, 2015, 08:35:06 PM »
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: MIG-3
« Reply #31 on: May 18, 2015, 08:35:33 PM »
JA bih rekao da je ovo to
The ground is the limit (or a water)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: MIG-3
« Reply #32 on: May 18, 2015, 11:10:32 PM »
A evo i planova u A3 formatu ako ti je lakše da štampaš i jeftinije
Gornji format ti je A0 ako imaš gde da ga štampaš jeftino jer cepaju dosta za velike formate.
A i reper za delove koje sam morao da sečem na pola da vidiš koji sa kojim ide.
Uglavnom sem krila su sečeni delovi trupa na dva dela na istom papiru.
« Last Edit: May 18, 2015, 11:13:07 PM by marko.jovanovic »
The ground is the limit (or a water)

Offline mariomdw

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
Re: MIG-3
« Reply #33 on: May 19, 2015, 09:07:42 PM »
Hvala svima,gradnja ce biti popracena u ovoj temi cim se zapocne :)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: MIG-3
« Reply #34 on: October 24, 2015, 08:34:29 PM »
Danas mi je čika Sava dao šablone od MIG-3 modela očekujem brzu izradu samo neće biti propraćeno slikama osim finalne jer je beskorisno kada je on to već sasvim detaljno uradio već pa da se ne ponavljamo.
Setup 3s 850 mAh ili 2s 1000 mAh, 25A esc, motor 2204 2300 kv ostalo od nekog quada od ranije sunnysky i propela 6x45.
Trebalo bi da bude savim dovoljno. Hvala čika Savi za materijal i šablone a gledaću da ne izneverim što se tiče izrade.
Kolor šema će biti malo drugačija.
« Last Edit: October 24, 2015, 08:45:37 PM by marko.jovanovic »
The ground is the limit (or a water)

Offline Komodo016

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
  • devdev.rs
    • HireMe-Here
Re: MIG-3
« Reply #35 on: October 30, 2022, 02:42:45 AM »
 (<--) (<--) (<--) Bravo, bravo, bravo... bata Sava je opravdao svoje skilove  i nadam se da su ovi sabloni ili bar planovi jos uvek tu negde pa se ujemo na Viber da izickam bilo sta od ovoga za zimus. Hteo sam da ga izradim ja ali od Foamboard-a austrijskog 5mm debljine koji sam nabavio ali mi je ostalo svega 2-ipo ploce 124cm x 84cm od kojih je na jednoj vec iscrtan plan za Mustanga P51D pa neznam koji je ovo razmah u pitanju ali na slici gde ga Sava drzi imam neki dojam da nije duzi razmah od metra a mozda i kraci pa se nadam da ce biti materijala za oba kada sakupim jos koje parcice skartirane za elevator, rudder i sitnijhe delove pa cemo videti. Uglavnom Savo zvacu te sutra vece oko onog dogovorenog, samo da mi gosti zapale nazad za englesku i nastavim da seckam i lepim kao ranije punom parom u vecernjim posle-raboptnim varijantama :)
 (:beer:)  (res)
PS> Nisam jos otisao do aerodroma u leskovcu ni da isprobam Racing Wing onaj koji sam zavrsio pre nego su gosti stigli hehehehh pa ako samo vreme posluzi eto meni radosti od ponedeljka pa nadalje, samo ako vreme posluzi kao sto je sada bilo dok nisam bio u jmogucnosti da se bavim svojim Hobby-em uopste. Bitno da sam pazario baterije i jos masu elektronike od dosade pa ocekuj jos koji paketic uskoro, samo da kompletiram sve :) heheheheeh  (pijemo)

Veliki pozdrav, Mig-3 je beton stvarno i jos cemo pricati o njemu kada se cujemo, da mi preneses sto vise toga gde bi moglo bolje i na sta da obratim paznju ukoliko su sabloni u opticajuili bar planovi pa cu ih sam nastancati od Musli vs. Double Plazma kartona :)  (work) 4e

Miki (LE)
Senior Website developer, eCommerce Solutions - Web-Shops

Offline varadero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 217
Re: MIG-3
« Reply #36 on: December 02, 2022, 11:38:38 AM »
Pravio sam te SEMFF modele, i MIG3 i F4F, i Mustanga i Zero.... ne znam ni sam koliko sam ih napravio, odlični su uz jednu napomenu.
Obavezno DIHEDRAL na krilima kod MIG-a (i svim SEMFF niskokrilcima), inače neće biti za letenje, ne treba ništa puno dihedrala, samo da ga ima, makar malo.

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: MIG-3
« Reply #37 on: December 03, 2022, 10:11:51 AM »
Nije nikada ni poleteo, mada je bio RTF, drugar koji ga je uzeo drži ga i danas kao ukras.
Za letni model se slažem da treba da ima dihedral i malo veća verzija, bar 100 cm. razmaha krila. Možda bih i pravio veću verziju da nisam prestao praviti modele.  :notworking
ex pseudonijum: licider

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: MIG-3
« Reply #38 on: December 03, 2022, 09:27:37 PM »
da nisam prestao praviti modele.  :notworking


Zasto Kume  mmmm

BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK