Author Topic: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU  (Read 33016 times)

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #15 on: September 17, 2014, 06:08:46 PM »
Naravno,nece to biti samo 2h,mozda potraje nedelju dana pa cak i mesec.Ovo je stvarno savrseno odradjeno,sam izgled aviona je uhhhhh  (:sok:)

Evo nekoliko slika kako izgleda.HVALA JOS JEDNOM ZAJKO  !!!

[/url]

[/url]

[/url]

Lepo cu zastiti kablove,a prijemnik kako kazete sto dalje od ESC-a,vec sam imao lose iskustvo i naucio puno toga sa MIG29 avionom.

Pozdrav svima!!!  ()-()




They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #16 on: September 17, 2014, 06:26:35 PM »
Nemam mnogo iskustva sa takvim modelima, ali ako menjaš mesto prijemniku postoji mogućnost da pomeriš težište jer radi se o malom modelu gde se sve meri u mm. Možda nebi bilo loše da kontaktiraš Zajka ili ako si dobio uputstvo, proveriš težište pre prvog leta. Zapamti, nosat avion još i leti, ali repat samo jednput. Mnnogo lepih trenutaka sa novim modelom, još kada se upoznate biće pravo uživanje.   ;namig
ex pseudonijum: licider

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #17 on: September 17, 2014, 06:32:30 PM »
Hvala cika Savo na savetu.
Gde je ojacanje na krilima tu je verovatno teziste jer jer na 1/3 krila,tako da je problem sa CG resen,ali ako bude bilo problema kontaktiracu Zajka,prvo kako kazu kolege da se lepo izvezbam na simulatoru pa kasnije da poletim pticu.  ()-()
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #18 on: September 17, 2014, 09:42:56 PM »
Svaka cast gazda  (pijemo)
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #19 on: September 17, 2014, 10:28:56 PM »
Zdravo Lazare, OK zahvalio si se i sad udri… Bilo bi mi jako drago da uspes lepo da ga poletis i da ga letis… dugo koliko zelis…
Dobio si vec dosta saveta od forumasa i cika Save… pridrzavaj se njih… Udri po tom simulatoru ne samo dok ne poletis vec bi nekako trebalo stalno…
Samo jedan mali savet, ja to obicno tako radim sa Park Flayerima a taj radio system je upravo to… Smesti prijemnik gde mu je mesto, ali bih izvukao tu crvenu antenu napolje na trup i zalepio selotejpom, probusis rupu u stiroporu tankim srafcigerom, provuces i zalepis, malo daje bolju sigurnost prijema…
Ja sam takav avion samo jednom davno proleteo na kratko i ostao mi je lep utisak, lagan je za letenje, spor i poslusan, iako je niskokrilac warbird…

Sine, uzivaj u ucenju i letenju, tek treba da naucis sve to sto si zapoceo… kako budes napredovao, tako ces sve vise uzivati i zeleti jos… sto nije tako lose
 ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #20 on: September 17, 2014, 11:10:55 PM »
Zajko jel to voje kuce na avataru ili ti je samo bila simpaticna slika :) Uvek mi je to kuce bilo simpaticno.

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #21 on: September 17, 2014, 11:27:53 PM »
Dacu sve od sebe da uspem,avion je sklopljen.
Oko antene sam imao problema jer mi je prethodni avion odsekao crveni deo,sve je sada popravljeno i provereno sa 270m i sve radi.Da li mozda imas manual za ESC,mislim da kalibracija gasa nije potpuna jer krece od 15% povucene palice?Ja sam nasao jedan ali beep ovi se ne uklapaju
Danas sam vezbao na simulatoru,na Phoneixu ima isti model,fino vozim,slecem i polecem.
Model je fantasticac,od samog izgleda pa sve do odabrane elektronike,bez glavobolje oko sklapanja.
Da se malo osvestim od uzbudjenja pa da postavim koji video...
« Last Edit: September 17, 2014, 11:40:11 PM by lilhomie »
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #22 on: September 17, 2014, 11:46:36 PM »
To bas i nije dobra vest sa isecenom antenom, ali sta da radimo ako je kazes sve OK…
Za sada bih ostavio sve to kako jeste fabricki i tu kalibraciju ESC ne bih radio… ne diraj nista dok sve radi… nije to neki super i skup ESC, ko zna i da li moze i  kako se podesava… Nemam nista od instrukcija osim toga sto si dobio uz avion
Udri simulator, pa opet simulator.. poletis lepo pravilno, napravis krug sletis i tako zilion puta… Vitlanje po nebu ces lako, kad ovo savladas… dok ne savladas ne idi na druge avione (ako izdrzis), nije dobar nacin iako izaziva...
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #23 on: September 18, 2014, 12:04:58 AM »
Odlicno,ako je sve podeseno,glavobolja manje hehe
Deca iz komsiluka se vec raduju,i cekaju let,i ja se radujem sto se oni raduju,
tako da znas da ima jos srecnika ovde.  ()-()
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #24 on: September 18, 2014, 12:11:05 AM »
Zajko jel to voje kuce na avataru ili ti je samo bila simpaticna slika :) Uvek mi je to kuce bilo simpaticno.
Da, to je bio moj pas, sladak ko bombona, najveca maza, pametan i lenj… tu ima 2/3 meseca, tek sto sam ga uzeo iz legla.. Bordoska doga, zvao se Tasa, proslog leta je uginuo u 15 min, kad su bile one vrucine 40+ stepeni… imao je nekih 18 meseci i 60kg u to vreme… ali i problem sa srcem iako je mlad…
Tek sam kasnije,  cuo od mog veterinara da imaju problem sa srcem, slabo srce ogromnu masu…
od malena sam imao do sad uvek psa, znaci mnogooooo godina…
Posle Tase sam uzeo Belgijskog Malinoa, stene 2 meseca iz dobrog legla, to je onaj K9… prelep, malo manji od nemackog vucka, ali zut sa kracom dlakom, lud ko struja a prepametan, kao da je ukljucen u struju, trazi paznju 24/7, samo bi da nesto radi, uci, igra… i maza.. voli da bude u centru paznje non/stop.. Sa 8 meseci je isao na policijski koledz… ali je na volseban nacin nestao 29.jula.14… i pored dresure, posto je bio mlad 11 meseci, znao je svasta nesto ali je voleo da se igra sa decom i prilazio je svakome bez straha ili zadrske… Nestao je iz Male Ivance u pola sata, jednog jutra.. sumnjam da ga je neko pokupio iz sela,  sigurno ne…






Sad cekam Crnog Belgijskog ovcara, devojcicu, tek ima 30 dana, nadam se da ce biti kod mene za mesec dana.. imao sam takvog psa i to zenku… neverovatno dobri Crnu smo morali posle 12 godina, prosle zime da uspavamo, imala je neki tumor i dve operacije, treca nije bila moguca…
Verovatno cu uzeti i muzjaka, iz drugog legla...
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #25 on: September 18, 2014, 10:14:50 AM »
Prelepi psi! Ja sam pre 3 godina krenuo da zivim u kuci sam sa suprugom, i sve mi se cinilo da cu nabaviti psa, al kad sam poceo da se bavim ovim hobijem, i jos dobio dete, pored svega ostalog jednostavno se nema vremena za to. Glupo je uzeti psa i ne posvetiti mu paznju... Nadam se da ces imati vise srece sa Crnim Belgijskim  :)

PS: Izvinjavam se Lazaru za mali offtopic!

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #26 on: September 18, 2014, 11:45:04 AM »
Uzivajte ljudi,ova tema je vezana za sve  :) evo mog psa,zivi na selu i redovno ga obilazim,ne znam koja je rasa,zenka je i zove se Cizmica,sada je puno veca.


They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #27 on: September 18, 2014, 09:07:32 PM »
Deda mraz dolazi zimi (kao meni kad sam dobi poklon avion od Zajka) A BOGAMI OVO JE NEKI LETNJI DEDA MRAZ!!!
Zivio nam Zajko 100 godina!
ex pseudonijum: sova

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #28 on: September 18, 2014, 09:32:44 PM »
 (res)
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline Daky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 555
    • FaceBook
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #29 on: September 19, 2014, 05:27:40 PM »
 (pijemo) (pijemo) (pijemo) (pijemo) ()-() ()-()
Dalibor Daky Ilić

________________
ex Smeker