Author Topic: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU  (Read 33141 times)

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #30 on: September 20, 2014, 12:43:49 PM »
Evo vracam se sa prvog lete,ima malo vetra ali nije bilo opasno,poleteo sam model uz vetar okrenuo ga i sta se desilo,okrenuo se i zakacio levim tockicem za zemlju,steta nije veika  (yay),samo treba zalepiti plasticni deo za krilo u kojem se zasrafljuje tocak i zameniti elisu.
Definitvno menjam mesto za letenje,do sada sam leteo na igralistu,previse ljudi i previse ,,saveta" i dobacivanja od onih koji veze namaju sa letenjem,tipa ,,baci model niz vetar nemoj da si glup,kada covek trci logicno je da duva u ledja",nije ovo razlog zasto sam pao ali verovatno cu sutra otici na nekoj poljani gde nece biti nikoga i sam vezbati.

Da li da probam sa elisom 7x4 koju imam?
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #31 on: September 20, 2014, 01:12:59 PM »
I definitivno neces da slusas  (nono) Pa SVI so ti rekli da prvo vezbas na simulatoru, pa tek onda da letis. Za svo ovo vreme nisi verovatno ni 10 sat simulacije imao i otisao si na livadu. Sta ti je danasnja mladez. I prvo probaj sa simulatorom ali ne na pocetnickom nivou vec ukljuc na srednjem nivou i sa sa razlicitim jacinama i ponasanjima vetra, pa kad naucis nesto onda se igraj sa elisama.
« Last Edit: September 20, 2014, 01:14:36 PM by banbo »
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #32 on: September 20, 2014, 01:16:32 PM »
@Banbo,od kako sam dobio avion vezbao sam,sve mi je islo lepo na simulatoru,poletanje i sletanje jednostavno trema je odradila svoje  :-[
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #33 on: September 20, 2014, 01:18:18 PM »
Podesavao sam da ima vetra,hvala Bogu da steta nije velika,vezbacu jos pa kako bude.
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #34 on: September 20, 2014, 01:27:30 PM »
Quote
Sta ti je danasnja mladez.
Da.  ??? Svi bi sve i odmah, ako ne može brže.  (kush) Modelarstvo uči strpljenju i istrajnosti, a ko ne shvati, nikada neće postati dobar modelar, pa ni strpljiv i uravnoteženi čovak.
Možda je kriv i ova verzija instant modela, koji ne treba duže sa strpljenjem graditi, već samo sklopiti na patent, plug and play i leti  :(

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #35 on: September 20, 2014, 01:35:52 PM »
Ja sam kriv i to je to,ali ne odustajem.
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #36 on: September 20, 2014, 01:42:28 PM »
Ako su ti svi lepo rekli da ne zuris i da vezbas na simulatoru dok ti ne dosadi, zasto si poletao model posle par dana? Mada, na srecu, dobro si prosao.

Zasto ne bi seo sa nekim u auto i dosao sutra na skup u Trstenik? Da vidis sve iz pravog ugla. A ima ljudi koji ce ti i poleteti model, utrimovati.... dati da upravljas na vecoj visini...
A ako ne mozes da dodjes, mislim da bi najpametnije bilo da ti neko zakljuca model na tavan, na 15-20 dana, za tvoje dobro, dok ne savladas simulator. Ovako ces to slupati i opet si na pocetku. Mozes da kupis jos 15 modela i sve da slupas cim izdjes na livadu, i da se ne pomeris od *nule*. A mozes i da naucis da letis i uzivas sa tim sto imas. Na tebi je da odaberes

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #37 on: September 20, 2014, 01:56:42 PM »
Nisam u mogucnosti da dodjem,vezbacu simulator.
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #38 on: September 20, 2014, 03:21:17 PM »
E sad kad bi hteo da poslusas jos jednu stvar.... bilo bi dobro da kupis ovakvu jednu spravu koja ce ti u startu olaksati zivot modelara pocetnika:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__38543__OrangeRX_RX3S_3_Axis_Flight_Stabilizer_V2_V2_1_firmware_V_tail_Delta_AUX_.html

ili jos bolje samo ako mozes da pronadjes negde jer ga HK ne prodaje vise:

http://diydrones.com/profiles/blogs/new-product-i86ap-flight-stabilization-control-board

Mozda ima ovde kod nas neko ko bi ovo prodao....

Koristim i jedan i drugi i rezultati su sjajni, da sam ovo imao od pocetka spasao bi sebi jako puno novca, cak sam i par puta pisao o tome kako i sta rade.

Nije skupo a spasava model kad ima vetra, a pogotovu tako mali avion koji je jako brz za svoju velicinu i veoma veoma nervozan, cak i da si uspeo da ga poletis pitanje kako bi ga sleteo.

Sve ovo govorim da bi shvatio da smo svi prosli fazu lupanja i kupovine i davanja para za dzabe...

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #39 on: September 20, 2014, 03:40:50 PM »
Znam,ali jednostavno sam znao da vozim na simulatoru,vezbao sam i sletanje i poletanje sve je islo dobro,cak sam i neke manevre uspeo da radim.Jednostavno sam mislio da sam sposoban da podignem avion,ali verovatno je zbog nekog straha,sutra idem na jednoj poljani gde ima visoke trave posluzice kao airbag,gde nema nikoga da na miru mogu voziti.
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline tutko

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 74
  • I live for fly,l fly for live
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #40 on: September 20, 2014, 03:43:01 PM »
Za pocetak to je prava stvar..  :mhm

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #41 on: September 20, 2014, 04:05:47 PM »
Da ne preterujete malo, digli ste kuku i motiku na dečka samo zato što je grublje sleteo. Koliko ste vi svi modela porazbijali u čačkalice? Lomovi su deo hobija, to se mora prihvatiti. Pogotovo ako morate da se oslanjate na svoje sopstvene snage, bez dovoljno sredstava samo sa velikom željom i strašću da letite. Morate da sagledate situaciju iz njegovog ugla, nažalost empatija je danas postala jako retka pojava. Znam da su svi vaši komentari dobronamerni, ali stvarno prelaze granicu dobrog ukusa.
@lilhomie
Danas si se drugi put malo opekao. Nije to ništa strašno, dešava se. Naučio si možda prvu važno lekciju, a to je da se ne leti van obezbeđenog prostora, na kom nema ljudi! Samo polako, najvažnije je da si siguran u sebe. Ako imaš problem sa tremom to moraš da rešiš, mnogima se tresu prsti na prvim letovima, prestaće.
Najpametnije bi bilo da zamoliš nekog iskusnijeg modelara da ti poleti model, utrimuje i onda preda u ruke. Tako smo svi mi "stariji" modelari naučili. Ako ne možeš da dođeš do nekoga, onda ti ne preostaje ništa drugo nego da se osloniš na sebe i na sistem pokušaja i promašaja. Srećno!
« Last Edit: September 20, 2014, 04:14:00 PM by Daki »
Life is easy eat,sleep, fly!

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #42 on: September 20, 2014, 04:12:07 PM »
Znam,ali jednostavno sam znao da vozim na simulatoru,vezbao sam i sletanje i poletanje sve je islo dobro,cak sam i neke manevre uspeo da radim.Jednostavno sam mislio da sam sposoban da podignem avion,ali verovatno je zbog nekog straha,sutra idem na jednoj poljani gde ima visoke trave posluzice kao airbag,gde nema nikoga da na miru mogu voziti.

Moras da shvatis da simulator i livada nemaju veze sa vezom, simulator sluzi samo da tvoj mozak poveze delovanje palica na ponasanje modela pogotovo kad model leti ka tebi, bilo bi dobro da ako imas starijeg modelara u blizini da ide sa tobom za taj prvi leti da on model poleti i sleti a ti da letis kad je model ne nekoj sigurnoj visini.

I ja sam bio u pocetku ubedjen da mozes se bavis ovim hobijem a da ne dajes novac, sto pre shvatis da je to nemoguce bice ti lakse, neke stvari moras da kupis.

Moraces da naucis da budes strpljiv i ona nasa Strpljen Spasen treba da ti definitivno bude zvezda vodilja u ovom hobiju,

Koliko vidim ti si iz Doljevca a ako se ne varam to je blizu Nisa, tamo imas modelara koji su sigurno voljni da ti pomognu i savetima i delanjem...

Sacuvaj novac, model i zivce i kupi stabilizaciju, kontaktiraj nekog od modelara da ti pomogne ( vecina modelara hoce da pomogne jer je i njima trebala pomoc kad su pocinjali i secaju se koliko im je ta pomoc znacila, mada imas i baksuza...) kod prvog leta, leti ISKLJUCIVO KAD NEMA NIMALO VETRA i dok sve to ne sacekas i organizujes, leti simulator.


I da, model se i slece i polece U VETAR nikako niz...

Pozdrav i samo lagano!
Ivan.

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #43 on: September 20, 2014, 04:14:34 PM »
U pravu si Daki, pisemo slicne tekstove ali poenta je ista.

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #44 on: September 20, 2014, 04:49:11 PM »
Da ne preterujete malo, digli ste kuku i motiku na dečka samo zato što je grublje sleteo. Koliko ste vi svi modela porazbijali u čačkalice? Lomovi su deo hobija, to se mora prihvatiti. Pogotovo ako morate da se oslanjate na svoje sopstvene snage, bez dovoljno sredstava samo sa velikom željom i strašću da letite. Morate da sagledate situaciju iz njegovog ugla, nažalost empatija je danas postala jako retka pojava. Znam da su svi vaši komentari dobronamerni, ali stvarno prelaze granicu dobrog ukusa.
@lilhomie
Danas si se drugi put malo opekao. Nije to ništa strašno, dešava se. Naučio si možda prvu važno lekciju, a to je da se ne leti van obezbeđenog prostora, na kom nema ljudi! Samo polako, najvažnije je da si siguran u sebe. Ako imaš problem sa tremom to moraš da rešiš, mnogima se tresu prsti na prvim letovima, prestaće.
Najpametnije bi bilo da zamoliš nekog iskusnijeg modelara da ti poleti model, utrimuje i onda preda u ruke. Tako smo svi mi "stariji" modelari naučili. Ako ne možeš da dođeš do nekoga, onda ti ne preostaje ništa drugo nego da se osloniš na sebe i na sistem pokušaja i promašaja. Srećno!

@Daki,hvala puno na ovoj poruci,sada imam vise samopouzdanja,svi su predlagali simulator sto je ok,ali se to stvarno ne moze uporediti sa livadom kao sto kaze @ivanmagd,ja na simulatoru avion vozim naopacke i radim razne manvre,kao sto kaze
@ivanmagd on sluzi samo da bi znali kada i kako da pomerimo palicu.Cilj mi je da naucim da vozim ovaj model,jer kasnije mogu praviti razne modele.Ne bih da opterecujem modelare iz Nisa,jednostavno cu sutra otici do livade i pokusavati,problem je dok se avion podigne posle stvari idu same.
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/