Author Topic: Blade 200 sr x rtf  (Read 8990 times)

Offline Renault Terminator

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
  • U nizu pa po gasu
Blade 200 sr x rtf
« on: October 20, 2014, 04:20:42 AM »
Dobro vece/dobro jutru.Veliki sam ljubitelj RC helikoptera, bavim se ovim hobijem 4- 5 mjeseci, poceo sam prvo sa malim kineskim modelima dok nis malo provalio kako ro sve stima I funkcionise...brzo sam savladao te djecije modele I pazario Blade 200 sr x rtf.To mi je prvi ozbiljnijI helikopter I prezadovoljan sam sa njim.Izabrao sam njega jer ima tu kako zovu SAFE tehnologiju prvi put ugradjenu I primjenjenu u Blade helikopterima.Na daljinskom upravljacu imate 3 moda za letenje, prvi je pocetnicki mod, limitirane mogucnosti serva za kretanje napred I u stranu I sporije okretanje helikoptera oko svoje ose.Servo naginje elise 15 stepeni napred I bocno da se tako izrazim.Na srednjem nivou elise se naginju 30 stepeni napred I nazad, bar je tako meni objasnjeno kad sam kupovao helikopter.Uglavnom helikopter  ide brze, brze skrece, brze se okrece oko svoje ose itd..na zadnjem profesionalnom niovu helilopeter nema nikakva ogranicenja jednostavno Vase umjece I znanje je granica heheh
Ja koristim ovaj srednji nivo za letenje jer nisam vjest za 3d letenje mada me to I ne privlaci I ne impresionira, volim da letim normalno da simuliram let normalnih helikoptera.Jako sam brzo savladao Blade 200 sr x I pravo je uzivanje letjeti sa njim.Znam dnevno po 5 puta da letim.Baterija drzi 10 a nekad I koji minut duze.Otporan je na vjetar, neke normalne jacine, motor bez problema goni helikopter uz vijetar.Eto to je nesto ukratko, izvinjavam se ako sam preskocio kakav redoslijed posto sam novi.
Okren, obrni iz naseg sela nije.

Offline Renault Terminator

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
  • U nizu pa po gasu
Re: Blade 200 sr x rtf
« Reply #1 on: October 20, 2014, 04:38:14 AM »
Zaboravio sam napisati....na daljinskom upravljacu imate "komandu" kad izgubite kontrolu nad helicopterom ili se uspanicite I vidite da ce helikopter neplanirano zavrsiti na zemlji..samo pomjerite taj "prekidac" na gore I zadrzite 1-2s I helikopter se automatski vraca u normalan polozaj I fakticki Vam se vraca pod kontrolu. Meni taj SAFE prekidac funkcionise samo u srednjem I profesionalnom modu letenja.
Okren, obrni iz naseg sela nije.

Offline Renault Terminator

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
  • U nizu pa po gasu
Re: Blade 200 sr x rtf
« Reply #2 on: October 20, 2014, 04:58:04 AM »
Okren, obrni iz naseg sela nije.

Offline Renault Terminator

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
  • U nizu pa po gasu
Re: Blade 200 sr x rtf
« Reply #3 on: October 20, 2014, 05:01:53 AM »
Mijenjao sam frame, poslije obrusavanja punim gasom u zemlju hehehe. ..intetesantno samo je on i maska stradali ostalo sve ok ali je morao biti raskomadan totalno.
Okren, obrni iz naseg sela nije.

Offline Renault Terminator

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
  • U nizu pa po gasu
Re: Blade 200 sr x rtf
« Reply #4 on: October 20, 2014, 05:13:20 AM »
Poslije nekoliko manjih udesa maltene ako slucajno malo se nasloni na ovu zadnju sipku koja je inace plasticna odmah se iskrivi I tesko da se poslije moze letjeti jer koliko god ispravljao uvijek ostane kriva I kvari let..Da ona mene vise nebi zezala ja lijepo od aluminijuma napravim potpuno indeticnu I rijesim se namjerno loseg napravljenog fabrickog plasticnog djubreta.Nikakvih smetnji ni poteskoca u letu nema a sacuvao sam svoj dzep.
Okren, obrni iz naseg sela nije.

Offline Renault Terminator

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
  • U nizu pa po gasu
Re: Blade 200 sr x rtf
« Reply #5 on: October 20, 2014, 05:15:07 AM »
Okren, obrni iz naseg sela nije.

Offline Renault Terminator

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
  • U nizu pa po gasu
Re: Blade 200 sr x rtf
« Reply #6 on: October 20, 2014, 05:16:35 AM »
Okren, obrni iz naseg sela nije.

Offline Renault Terminator

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
  • U nizu pa po gasu
Re: Blade 200 sr x rtf
« Reply #7 on: October 20, 2014, 05:20:10 AM »
Daljinac koji dobijete u rtf paketu.
Okren, obrni iz naseg sela nije.

Offline Renault Terminator

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
  • U nizu pa po gasu
Re: Blade 200 sr x rtf
« Reply #8 on: October 20, 2014, 05:25:27 AM »
Rezervni djelovi su tu...da se nadju heheh.Srecom rijetko ih moram ugradjivati.
Okren, obrni iz naseg sela nije.

Offline Saka

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
  • Leteti leteti i samo leteti
Re: Blade 200 sr x rtf
« Reply #9 on: November 01, 2014, 07:11:59 PM »
Svaka cast :-)
Ali da te ne privlači 3d letenje... nemoj zezati :-)

Offline Renault Terminator

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
  • U nizu pa po gasu
Re: Blade 200 sr x rtf
« Reply #10 on: November 22, 2014, 02:20:57 AM »
MenI je bezveze.Al skidam kapu onima kojI znaju tako da lete.
Okren, obrni iz naseg sela nije.

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Blade 200 sr x rtf
« Reply #11 on: December 04, 2014, 07:40:22 PM »
mozda nije adekvatno pitanje ali zanima me  mmmm da li taj receiver sa tog helija sa AS3X tehnologijom moze da se stavi naprimer na drugi heli ...npr na 450 т рех  :jaki:

Offline Renault Terminator

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
  • U nizu pa po gasu
Re: Blade 200 sr x rtf
« Reply #12 on: December 08, 2014, 05:43:02 AM »
Nebi znao odgovoriti na to pitanje.
Okren, obrni iz naseg sela nije.