Author Topic: Pomoc pri odluci  (Read 10395 times)

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: Pomoc pri odluci
« Reply #30 on: December 03, 2014, 10:33:37 PM »
Ja cu sada kao pocetnik sa 30min u vazduhu napisati jedan savet pa bar nekome izgledao glupo.Moja preporuka je da napravite sami avion sa elektronikom iz tog modela,zasto?
Zato jer vecina modela dolazi sa potiskom potrebnim za let,sve na granici,ja sam poleteo sa mojom konstrukcijom i simulatorom oko nedelju dana,avion laksi,daje vise uzgona,ide sporo a motor jaci nego sto treba,odlicno da se ubije trema...Rekao sam,moj savet,ima puno prostih aviona za napraviti od  stiropora. Srecno!  (pijemo) (<--)
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Pomoc pri odluci
« Reply #31 on: December 04, 2014, 08:02:31 AM »
Pa kod trener modela zna da bude upravo to što si ti rekao ali kod akrobatskih, 3d i scale aviona nema neku logiku jer takvi modeli vrlo malo rebaju piste da polete što znači da im je potisak sasvim korektan a i na sletanju vrlo često trebaju falpsovi  ili duža pista jer idu većom brzinom. Sve u svemu fabrički model ima sasvim dovoljno potiska za to što je napravljen a prevelik potisak kod pravljenih modela zna da usled slabih ojačanja dovede do sklapanja krila u vazduhu prilikom nekih figura i sličnih varijanti. Ali se slažem da je za početnike bolje napraviti nešto jer treba malo umazatii ruke lepkom a i sreća je kada poletiš nešto svoje nemerljiva.
Joj što volem što sam PRIMITIVAN