Author Topic: Su-31 3d by mirce  (Read 67627 times)

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #45 on: November 18, 2011, 10:24:51 PM »
Danas sam narucio foliju iz Mibo Modela. Prije nego sto je postavim, skinucu ojacanja za sarkice koja sam stavio , posto sam odustao od njih, stavicu samo selotejp traku. Sto se setupa tice ja jos o tome nisam razmisljao, imam nekih motora pa cu tek da vidim, a baterija ce najverovatnije biti 1300mAh 3S, ne bih isao na vecu tezinu, greota je.

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #46 on: November 19, 2011, 01:28:59 AM »
Samo vodite računa da težina modela ne predje 500 gr...

Pozdrav

Mirče

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #47 on: November 19, 2011, 01:34:43 AM »
Nikakva ojacanja za sarkice nisu potrebna, nista ne treba da se dodaje niti ojacava, osim dela gde se kaci trap za trup modela.. Obicne papirne sarkice su odlicne i nece biti problema.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #48 on: November 23, 2011, 09:34:33 PM »
Slovenci su carevi!
Ja narucio u petak foliju, oni je poslali u subotu i juce je stigla, znaci express!
Danas sam obukao SU-a:





Ovih par dana cu da vidim sta imam od motorcica i servoa, mozda padne i prvi let  :)

BTW, za informaciju onima koji rade, 2 metra monokota je dosta za model, ostane nesto malo viska.

Znaci specifikacija za ovaj model bi bila:

1.5mm * 3kom   (širine 10mm, dužine 1000mm)
2mm * 1kom
5mm * 2kom
8mm * 1kom
2 lipove letvice ili slično za ramenjače, dimenzija 2mm*5mm

« Last Edit: November 23, 2011, 09:39:19 PM by saxpg »

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #49 on: November 24, 2011, 12:13:04 AM »
citat...
Slovenci su carevi!
Ja narucio u petak foliju, oni je poslali u subotu i juce je stigla, znaci express!

daj njihov sajt  (plz)
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #50 on: November 24, 2011, 12:26:41 AM »
www.mibomodeli.si

Da napomenem da je uz to postarina jeftinija nego iz Austrije, oko 8-10 eura je za bilo sta.
« Last Edit: November 24, 2011, 12:30:10 AM by saxpg »

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #51 on: November 24, 2011, 12:28:02 AM »
 3aa
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #52 on: November 24, 2011, 07:30:56 PM »
Sale, al' si ga utegao,obukao,ushushkao (:sok:) lijepo, lijepo.E sa ovim Su izgleda nece biti problema sa tezistem  (fiu)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #53 on: November 27, 2011, 03:21:52 PM »
Dođe red da se i ja pohvalim svojim delom, tj. presvlačenje modela folijom. U pitanju je oracover, neprovidni. Mislio sam da izgled neće biti prvlačan sa ovom neprovidnom folijom, ali sam se prevario. Mislim da je izbor boja bio odličan, koje su se lepo uklopile. Malo sam se zadržao oko uški krila, kao i oko ukrašavanja, ali sam i to završio. Doduše imao sam dva peha da sam već zategnutu foliju na uški krila probušio lenjirom, tako da sam je malo zakrpio, a to mi se isto desilo i na donjoj strani krila. nema veze, nije strašno, leteće i tako. Mislio sam da skidam kabinu i ove trake bele boje i da ih naručim ali ne mogu sada to da radim, kad je model već skoro gotov. Skoro, jer predstoji ugradnja elektronike, stajnog trapa, ali to neće promeniti izgled modela.

Donju stranu krila presvukao sam sa belom folijom i po dve plave trake sa svake strane, da bi u letu mogao da prepoznam orjentaciju modela.

Prvo sam mislio da koristim najlo šarke od Multiplexa (dimenzije 11mm*30mm) ali sam se odlučio za rendgenski snimak, sa kojeg sam isekao parčiće i ulepio ih moment wood lepkom. Time sam izbegao da mi u pregib kod najlon šarki, upadne epoxi lepak ili super lepak.

















Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #54 on: November 27, 2011, 04:23:27 PM »
Upravu si kad kazes da je izbor boja odlican, stvarno si lepo to uklopio. Sad ostaje onaj laksi deo posla a to je ubacivanje elektronike. Odlican model.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #55 on: November 27, 2011, 05:37:48 PM »
Ivane, model super izgleda  (thumb) skoro kao da smo se dogovarali za boje.
Na mom je jos ostalo da se ugrade servoi elerona i motor.
Stajni trap sam uradio od zice, umesto sarki sam stavio providni selotejp.
Do sastavljanja uopste nisam provalio da model ima uradjen kanal za zice od repa do prijemnika  :sljus

@disljenko,
meni je ubacivanje elektronike oduzelo najvise vremena, toliko je kit dobro uradjen  :jaki:

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #56 on: November 27, 2011, 06:32:32 PM »

Do sastavljanja uopste nisam provalio da model ima uradjen kanal za zice od repa do prijemnika  :sljus


Molim te pojasni mi malo ovo. Kakav kanal?? Vidim da sam nešto propustio.

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #57 on: November 27, 2011, 06:59:10 PM »

Do sastavljanja uopste nisam provalio da model ima uradjen kanal za zice od repa do prijemnika  :sljus


Molim te pojasni mi malo ovo. Kakav kanal?? Vidim da sam nešto propustio.

Pogledaj kod saxa na modelu.. Dve najmanje rupice na trupu su za provlacenje kablova od servoa ruddera i elevatora do prijemnika.

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #58 on: November 27, 2011, 07:13:41 PM »

Do sastavljanja uopste nisam provalio da model ima uradjen kanal za zice od repa do prijemnika  :sljus


Molim te pojasni mi malo ovo. Kakav kanal?? Vidim da sam nešto propustio.

Pogledaj kod saxa na modelu.. Dve najmanje rupice na trupu su za provlacenje kablova od servoa ruddera i elevatora do prijemnika.

Da,da, videpo sam te rupice. Jedna se nalazi kor servoa za ruder i elevator, sa koje nisam isekao oracover, a druga se nalazi ispod krila, sa koje sam skinuo oracover.

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #59 on: November 27, 2011, 08:05:48 PM »
Odlicno odradjeno,jedva cekam da cujem iskustva sa probnog leta.Zelim vam da ga sto pre odradite i pravac na livadu.Svaka cast svima .



Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)