Author Topic: Su-31 3d by mirce  (Read 67634 times)

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #75 on: December 25, 2011, 05:53:08 PM »
Neverovatno, bas sam iznenadjen brzinom reagovanja profesionalnim drvoseca.  mmmm
Sigurno je da si bio vidjen, a ovde se niko nebavi takvim sportom.
Predpostavljam da pocinioc(i), misle da je to skupa naprava i da vredi mnogo €.
Pogledaj petak - subota buvljak mozda prepoznas nesto svoje.

Čini mi se da je sutra pijačni dan. Planirao sam da sutra obiđem pijacu.

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #76 on: December 25, 2011, 07:14:40 PM »
po meni mora da ti je to neko video na forumu , ako je kako ti kazes da se ne vidi sa puta onda nema logike da je neko slucajno video model na drvetu i jos da je i imao motorku....

Offline vihor522

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
  • zelja za letenjem starija je od svake letilice
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #77 on: December 25, 2011, 07:21:41 PM »
otkako sam stekao iskustvo sa jednim "Rc drvcetom" na nasipu(pre dosta godina) na mojim jedrilicama nosim "pisamce" sa mojim telefonom, ali ovo vazi samo za poshtene malazache. Na svu srecu nisam ih dosada koristio.

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #78 on: December 25, 2011, 07:46:01 PM »
Ja mislim da ne bi smeo bilo ko tek tako u blizini puta da obara drvo i to u sred dana... mmmm...pre ce biti de te je neki seljak snimio u celoj akciji i cekao da odes pa pomislio da mnogo vredi takva sprava, jos ako te je video da pokusavas da se popnes i dohvatis.... :sljus...ili su te obliznji klinci videli pa brze bolje pozvali dedu da im dohvati novu igracku....mada mala verovatnoca da je ostao ceo ako je oboren zajedno sa drvetom.U najgorem slucaju ce da ga baci kad ga vidi izlomljenog...tebi steta a on ima drvo za ogrev...

Predlog: Napisi jedno papirce sa br.tel i okaci ga na prvo drvo pored ili stavi na taj panj,kazi kako ces da das nagradu nalazacu....(lit rakije ili slicno..)...a da ti je model uspomena od majke,oca,strica...seljani reaguju na to...kad se javi (ako se javi) ti mu trazi da ti vrati ili ces da ga prijavis za kradju,jos ako nije njegovo drvo njbo je....

mozda treba za ovakve situacije da se ima jedan quad sa nekom kukom i proba sa njim ako je bas visoko....

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #79 on: December 26, 2011, 04:13:30 PM »
Evo fotografija





Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #80 on: December 26, 2011, 08:12:19 PM »
Ovo me potseti na vic kad u avionu lete Tadić, Medvedev i Obama...
U jednom momentu na 10000 metara Obama otvori vrata i kaže: - Sad smo iznad Amerike...
- Kako znaš? - pitaju ova dvojica
- Pa, vidim svetlost Njujorka.. - kaže Obama

Lete oni tako dalje, kad evo i Medvadev otvara vrata i kaže: - Sad svo iznad Rusije...
- Ajde molim te, kako znaš? - pitaju sad Tadić i Obama
- Lako, osećam hladnoću Sibira...

Još malo lete i evo ga i ovaj naš otvori vrata i oglasi se: - Sad smo iznad Srbije...
- Idi molim te, kako ti to znaš... - javiše se Medvedev i Obama
- Pa, neko mi "mazno" sat...


Žao mi je što si ostao bez modela...

Pozdrav

Mirče

P.S. I tu nije radila sekira, nego motorna testera, vidi rez...
« Last Edit: December 26, 2011, 08:14:30 PM by mirce »

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #81 on: December 26, 2011, 09:26:33 PM »

Još malo lete i evo ga i ovaj naš otvori vrata i oglasi se: - Sad smo iznad Srbije...
- Idi molim te, kako ti to znaš... - javiše se Medvedev i Obama
- Pa, neko mi "mazno" sat...



 lol lol :big smile lol :big smile :hehe :hehe :hehe



Biće još modela.

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #82 on: December 26, 2011, 09:54:08 PM »
Samo da mu poželiš da se igra sa sve baterijom (:sok:)

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #83 on: December 27, 2011, 02:40:56 AM »
pre ce biti de te je neki seljak snimio u celoj akciji i cekao da odes pa pomislio da mnogo vredi takva sprava...

Pazi, ako onaj Gizmov heli sto ima HD kameru za direktne TV prenose i sto se upravlja daljinskim sa zemlje, kako kaze Kurir, kosta 100.000 evra, i ovaj SU-31 by Mirce vredi bar par desetina 'iljadarki'.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #84 on: December 27, 2011, 10:14:30 AM »
Mislim da bi mu tom motorkom odsekao i ono malo muskosti sto ima, kakav kreten,

zamisli doneo testeru i oborio drvo da mazne model,  pa jeee.....  kud ide ovaj svet.  :pop:

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #85 on: December 27, 2011, 03:46:44 PM »
Šteta za model... Uzećeš ti opet balzu i alat u ruke, i napravićeš još jedan... Ili napravi samo trup, ja imam krilo i rep gotov  :big smile

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #86 on: January 16, 2012, 08:34:17 PM »
Evo u nastavku cele price dolazi polako ali sigurno jos jedan model iz ove porodice.
















To je bilo za sad a ovih dana nastavljam kad ugrabim vreme.




Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #87 on: January 16, 2012, 11:35:06 PM »
Brate aj nek je sa srecom, nego cinimi se da smo se dogovorili da ga zajedno pravimo :D Salim se samo ti cepaj, ja cu krilo od supera !!!!

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #88 on: January 18, 2012, 10:56:22 PM »
Jeste da smo se dogovorili ali ja nisam imao strpljenja da cekam,pa sam morao malo da vidim kako ce sta da se uklopi pa kad sam to ustanovio ajde malo nesto da zalepim kad ono ode ja daleko.

Evo nastavljaju radovi...





Krenuo sam od toga da sam prvo postavio izlaznu ivicu krila,sa plana sam ocrtao mesta na kojima sam kasnije napravio proreze u koje upadaju provili.
Imao sam kompletan plan da odradim na laseru ali posto je kod nas konkurencija mala sto se tice lasera,takodje je i cena prevelika pa sam zato isekao samo profile i plank za trup a resto cu sve rucno da secem jer volim tako da radim.





Ovde mozemo da vidimo da u korenu krila treba ostaviti mesta gde ce kasnije da se plankira pa se na slici vide podupiraci od 1mm koji odbijaju profil od podloge za tu meru.Sve profile sam lepio super lepkom,a vinklu sam odradio sa ovim parcicima od medijapana koji cu cuper odradili posao.

Za svaki profil sam odradio isti postupak koji je jako efikasan.





Leva strana krila









Isto tako i desna strana





kad su profili zalepljeni po izlaznoj ivici, krenuo sam da odradim lepljenje na napadnoj ivici.





Moram da kazem da je sve tako lepo leglo da sam ja kao graditelj prezadovoljan.





Kad sam zalepio napadnu ivicu,na red je dosla ramenjaca sa gornje stane.Posto je sve bilo na svom mestu a i sve je bilo fiksirano na radnoj povrsini,bilo je lako zalepiti ramenjacu.

Ramenjace je tvrdo drvo 2x5mm,koji sam ja malo smirglao pre lepljenja kako bi sve lepo leglo bez viskova.

Ramenjaca je lepljena belim lepkom pa cekam sad da se to lepo osusi da vidim kako ce to sve da drzi posto su to nekako male povrsine mislim da je bilo bolje sa dvokomponentnim lepilom ali zbog neke tezine koju taj lepak ima odlucio sam se za beli lepak.


Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: Su-31 3d by mirce
« Reply #89 on: January 18, 2012, 11:37:40 PM »
Brate lepo nema sta, nego mislim da si trebao odmah da ulepis i ona polu-rebra pre nego sto si ulepio gornju ramenjacu jer ces sad malo teze da ih ubacis na njihovo mesto.