Author Topic: Potreban sekač  (Read 7172 times)

Offline Ved

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Potreban sekač
« on: January 15, 2015, 03:21:45 AM »
Srdačan pozdrav članovima foruma i odmah izvinjenje adminima ako temu pokrećem na neodgovarajućem mestu (hteo sam u livadi ali nemam pristup kao novi član).

Ono što me dovodi na ovaj prezanimljiv forum jeste potreba za uslugama vlasnika odgovarajućeg sekača za stiropor u cilju pravljenja Predator drona u prirodnoj veličini. Dron mi je potreban kao maketa koja ne leti već će samo stajati. Svrha mu je da bude rekvizit u sportskom događaju.

Video sam da nekoliko članova foruma poseduje svoje sekače stiropora pa bih bio zahvalan ako bi sa nekim mogao da porazgovaram o ovom poslu pravljenja Predatora. Spreman sam da uslugu sečenja platim, naravno.

Ja sam izradu drona zamislio u dve opcije. Prva je da se naprave segmenti stiropora kao riblja kost na plastičnim cevima koje će formirati konstrukciju a preko da se obloži nekim materijalom. Druga opcija je da se ceo dron iseče u stiroporu ako je to izvodljivo. Naravno, u obe opcije treba biti iz delova koji se sastavljaju-rastavljaju (zbog lakšeg transporta) i da je cena sečenja prihvatljiva.

Ako niko od članova foruma ne može da mi izađe u susret možda možete da me uputite na neke proverene firme koje mogu da mi ovaj posao završe.

Unapred hvala. :)

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Potreban sekač
« Reply #1 on: January 15, 2015, 09:44:21 AM »
Ako je to rekvizit koji će koristiti za provokaciju na nekom sportskom događaju zaboravi onda!
Ako nije sam napravi sekač.
TReba ti kineski fen za kosu, univerzalni ispravljač imaš na pijaci koliko god hoćeš, ram od testerice za tehničko i par spojnica za kablove pošto se žica koja je u grejaču kineskog fena ne može lemiti pa je preko spojnica za kablove spojiš na + i - sa ispravljača.
Ram za tehničko ti služi da zategneš žicu umesto testerice. Napon prvo kreneš od najmanjeg tj 3V a vidiš jel seče, pa onda povećavaš.
Kada bude zadovoljavajuće onda praviš i sečeš šta hoćeš.....
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Potreban sekač
« Reply #2 on: January 15, 2015, 10:50:08 AM »
Ved,
trebalo bi da kazes u kom gradu ti treba sekac, posto toga ima gotovo u svakom gradu. Onda ce neko moci da ti da informaciju koja ti treba.
Ovde su clanovi iz cele Srbije.

Offline Ved

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Potreban sekač
« Reply #3 on: January 15, 2015, 11:05:45 AM »
Ako je to rekvizit koji će koristiti za provokaciju na nekom sportskom događaju zaboravi onda!
Ako nije sam napravi sekač.
TReba ti kineski fen za kosu, univerzalni ispravljač imaš na pijaci koliko god hoćeš, ram od testerice za tehničko i par spojnica za kablove pošto se žica koja je u grejaču kineskog fena ne može lemiti pa je preko spojnica za kablove spojiš na + i - sa ispravljača.
Ram za tehničko ti služi da zategneš žicu umesto testerice. Napon prvo kreneš od najmanjeg tj 3V a vidiš jel seče, pa onda povećavaš.
Kada bude zadovoljavajuće onda praviš i sečeš šta hoćeš.....

Ne znam kako bi to moglo da se iskoristi za provokaciju ali valjda ljudima svtasta može da padne na um :D.
Nisam mislio da zalazim u detalje ali evo da odagnam sumnje. U pitanju je ekstremni sport Airsoft koje se igra po raznim scenarijima i uvek je pun nekih rekvizita predviđenih scenarijom. Jednostavno, bezazlena upotreba za maketu.

Sam da pravim... ne mogu sve sam da napravim jer imam drugih poslova. Zato bih i platio da mi se ovo uradi na CNC sekaču.


Ved,
trebalo bi da kazes u kom gradu ti treba sekac, posto toga ima gotovo u svakom gradu. Onda ce neko moci da ti da informaciju koja ti treba.
Ovde su clanovi iz cele Srbije.

U pravu si, pisao sam topic u kasne sate pa sam vec bio na rezervi :)

Treba mi u Beogradu i treba mi CNC sekac koji sece sve moguće oblike (ako tako nesto postoji, ne razumem se u tehnologiju ovih uređaja ali predpostavljam da postoji).

Dodao bih jos da će mi usluge sečenja trebati često i nakon ovog posla jer kao što rekoh airsoft zahteva mnogo rekvizita. Hvala.

Offline Balsarite

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
Re: Potreban sekač
« Reply #4 on: January 15, 2015, 11:37:43 AM »
Ako je to rekvizit koji će koristiti za provokaciju na nekom sportskom događaju zaboravi onda!
Ako nije sam napravi sekač.
TReba ti kineski fen za kosu, univerzalni ispravljač imaš na pijaci koliko god hoćeš, ram od testerice za tehničko i par spojnica za kablove pošto se žica koja je u grejaču kineskog fena ne može lemiti pa je preko spojnica za kablove spojiš na + i - sa ispravljača.
Ram za tehničko ti služi da zategneš žicu umesto testerice. Napon prvo kreneš od najmanjeg tj 3V a vidiš jel seče, pa onda povećavaš.
Kada bude zadovoljavajuće onda praviš i sečeš šta hoćeš.....

Hoce li moderacija zaustaviti ovog lika ili ce cekati dok neko ne pogine od udara struje ?
Deliti savete takvog tipa je apsolutno neodgovorno.
Vec je ukazivano na njegovo neodgovorno ponasanje i niko nije reagovao.
Ozbiljni modelari , sa iskustvom i dobrim namerama su se sklonili sa ovog foruma jer ne mogu da gledaju sta se sve pise i savetuje od strane ovog nadri modelara i udri eksperta.
Ako nekome takodje smeta ovo sto pise, neka se potpise ispod ovog posta, mozda ce ovakav vid peticije resiti stanje na forumu i nagnati moderatore da nesto urade.
Hvala unapred.

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Potreban sekač
« Reply #5 on: January 15, 2015, 01:24:56 PM »
Kod mene blizu (na ulazu u Surcin) postoji jedan tip koji sece sa masinom ali po vertikali i horizontali. Ako ti to odgovara mogu da ti prosledim njegov telefon.
Radi tako sto mozes da mu doneses AutoCAD ili Corel (jos bolje) file i masina odradi sve. Jedino sto sam ja imao problem sa njim jer mu je zica bila previse vruca i umesto 15 cm sirine profila koliko mi je trebalo, napravio mi 14 cm. U sledecoj iteraciji, posto sam na crtezu povecao profil na 16 cm, dobih ono sto mi je trebalo. E sad mislim da ako se tipu to skrene paznja, da nece biti tih problema.

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Potreban sekač
« Reply #6 on: January 15, 2015, 01:33:15 PM »
Dali ce model biti leteci ili staticni ne menja stvari, cena secenja je tolika kolika je. I bolje idi sa stirodurom nego stiroporom. Ako imas vec nacrte i fajlove to je jedna stvar, ali ako ocekujes da neko sam odradi projekat i izreze delove, to je bogami skroz druga prica....

Offline Ved

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Potreban sekač
« Reply #7 on: January 15, 2015, 01:36:31 PM »
Kod mene blizu (na ulazu u Surcin) postoji jedan tip koji sece sa masinom ali po vertikali i horizontali. Ako ti to odgovara mogu da ti prosledim njegov telefon.
Radi tako sto mozes da mu doneses AutoCAD ili Corel (jos bolje) file i masina odradi sve. Jedino sto sam ja imao problem sa njim jer mu je zica bila previse vruca i umesto 15 cm sirine profila koliko mi je trebalo, napravio mi 14 cm. U sledecoj iteraciji, posto sam na crtezu povecao profil na 16 cm, dobih ono sto mi je trebalo. E sad mislim da ako se tipu to skrene paznja, da nece biti tih problema.

Odlično. Dajte mi njegov tel pa ću sa njim videti detalje. Hvala.


Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Potreban sekač
« Reply #8 on: January 15, 2015, 02:00:09 PM »
Sutra, ako nije frka :)

Offline Ved

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Potreban sekač
« Reply #9 on: January 15, 2015, 02:01:49 PM »
Nije :)

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Potreban sekač
« Reply #10 on: January 15, 2015, 06:30:09 PM »
Ako je to rekvizit koji će koristiti za provokaciju na nekom sportskom događaju zaboravi onda!
Ako nije sam napravi sekač.
TReba ti kineski fen za kosu, univerzalni ispravljač imaš na pijaci koliko god hoćeš, ram od testerice za tehničko i par spojnica za kablove pošto se žica koja je u grejaču kineskog fena ne može lemiti pa je preko spojnica za kablove spojiš na + i - sa ispravljača.
Ram za tehničko ti služi da zategneš žicu umesto testerice. Napon prvo kreneš od najmanjeg tj 3V a vidiš jel seče, pa onda povećavaš.
Kada bude zadovoljavajuće onda praviš i sečeš šta hoćeš.....

Hoce li moderacija zaustaviti ovog lika ili ce cekati dok neko ne pogine od udara struje ?
Deliti savete takvog tipa je apsolutno neodgovorno.
Vec je ukazivano na njegovo neodgovorno ponasanje i niko nije reagovao.
Ozbiljni modelari , sa iskustvom i dobrim namerama su se sklonili sa ovog foruma jer ne mogu da gledaju sta se sve pise i savetuje od strane ovog nadri modelara i udri eksperta.
Ako nekome takodje smeta ovo sto pise, neka se potpise ispod ovog posta, mozda ce ovakav vid peticije resiti stanje na forumu i nagnati moderatore da nesto urade.
Hvala unapred.

Bato ako tebe ubije jednosmerna struja od 3- 12 volti slobodno ću da se prijavim da ti izdržavam porodicu do kraja života, školujem decu i kupim stan i auto svima a i o mom trošku da idu svake godine na zimovanje u francusku ili čile po želji i na letovanje na bora boru, havaje, sejšele... Školovanje može i u stranim univerzitetima ne pitam šta košta.
U čemu je tvoj problem????
Ja stvarno ne razume šta sam ja to vama skrivio i koji sam ja to l0oš savet dao na ovom forumu kako će neko da pogine i da strada, zapali se.....
Ako nemate druga posla ODJ.bite od mene ili ne komentarišite više postove moje????
I ko si ti bre u opšte imaš 4 posta  i imaš pravo da napadaš ljude????
Pošto ti je avatar takav kakav jeste bolje uradi isto to što je na njemu i ćuti ako nemaš šta pametnije da kažeš.
Ili uradi selotejp selfi pa okači sliku na net pa postani popularan bolje bi ti bilo
« Last Edit: January 15, 2015, 06:37:33 PM by igorpl »
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline raddde

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: Potreban sekač
« Reply #11 on: January 15, 2015, 06:37:22 PM »
http://www.stirodom.co.rs/

stirodom@yahoo.com

ubijam se od dosade ovih dana....posalji bilo kakav crtez(CDR,DWG...nebi bilo lose),pa cemo resiti :)
tko lijeti,
vredi

Offline Ved

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Potreban sekač
« Reply #12 on: January 15, 2015, 07:28:25 PM »
http://www.stirodom.co.rs/

stirodom@yahoo.com

ubijam se od dosade ovih dana....posalji bilo kakav crtez(CDR,DWG...nebi bilo lose),pa cemo resiti :)

Hvala rade :)

Poslao sam vam privatnu poruku.
« Last Edit: January 15, 2015, 07:33:24 PM by Ved »

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Potreban sekač
« Reply #13 on: January 15, 2015, 10:08:52 PM »
Bato ako tebe ubije jednosmerna struja od 3- 12 volti slobodno ću da se prijavim da ti izdržavam porodicu do kraja života, školujem decu i kupim stan i auto svima a i o mom trošku da idu svake godine na zimovanje u francusku ili čile po želji i na letovanje na bora boru, havaje, sejšele... Školovanje može i u stranim univerzitetima ne pitam šta košta.
...........

Za tvoju informaciju, vrli stručnjaku, ubija struja a ne napon, a jednosmerna POGOTOVO !!!

........
U čemu je tvoj problem????
Ja stvarno ne razume šta sam ja to vama skrivio i koji sam ja to l0oš savet dao na ovom forumu kako će neko da pogine i da strada, zapali se.....
Ako nemate druga posla ODJ.bite od mene ili ne komentarišite više postove moje????
I ko si ti bre u opšte imaš 4 posta  i imaš pravo da napadaš ljude????
Pošto ti je avatar takav kakav jeste bolje uradi isto to što je na njemu i ćuti ako nemaš šta pametnije da kažeš.
Ili uradi selotejp selfi pa okači sliku na net pa postani popularan bolje bi ti bilo

Ovo bi mogao da primeniš na samog sebe, osim što si se ti, za ova tri meseca članstva, "raspostovao" preko 250 postova i zagadio gomilu topika...

Odvaljuješ gluposti samo tako i deliš "veoma korisne" savete.

Jedna od gluposti je i predlog za upotrebu rama za drvorez
Quote
...Ram za tehničko ti služi da zategneš žicu umesto testerice.
........
Ram je metalni,.. a žica se isteže pri zagrevanju,..

Quote
Opet Igorpl...    :sljus :sljus :sljus

Ispašće da ga ja nešto "ne volem", ne znam ni ko je, ali evo ga opet sa komentarima i objašnjavanjima...
U svakom topiku isto.
Dokle više.

#FFCC00

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Potreban sekač
« Reply #14 on: January 15, 2015, 11:33:45 PM »
Posebne i složene projekte je najbolje sam raditi na svom sekaču, korak po korak. To je važno iz aspekta ako se prvi put radi nešto jedinstveno, a još i sa malo iskustva. Veza ideje, crtanja na računaru i sečenja delova je nerazdvojiva celina u stvaranju. Ako u tom lancu ima posrednika, ili se radi na drugim lokacijama, stvari se jako oteževaju, poskupljuju ili u najgorem slučaju prekidaju. Sve ovo savetujem iz velikog iskustva sa radom na CNC sekaču za stirodur.
Upravo sam stavio u oglase, da prodajem svoj sekač, sa kojim sam uradio najviše svojih stirodur avio modela. Ako će ona pomoći drugome u ostvarivanju lepih modelarskih radova, bi će mi drago. Pored toga se mogu raditi i druge svrste radova za građevinarstvo, grafički dizajn i realizaciju i slično.
Evo oglasa:
http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,13744.0.html



Evo i jedan deo mojih radova od stirodura do 2008. godine, a kasniji se mogu naći na ovom forumu sa prefiksom Pink, kao Pinkstick i sl.


 ;namig