Author Topic: Novi Sad, modelarska sezona 2015.  (Read 62125 times)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #15 on: April 11, 2015, 07:56:49 PM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz Svaka cast majstori leta  :)aplauz :)aplauz :)aplauz
Nije sramota učiti !!!

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #16 on: April 11, 2015, 08:55:49 PM »
Fenomenalno  (pijemo)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline Rale

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
    • Aeromodelarstvo iz ugla Milosa Raletica
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #17 on: April 11, 2015, 10:01:18 PM »
Danas smo stvarno uzivali. Vreme je bilo fenomenalno.
Neso, fotke i video su super  :)aplauz
Jedva cekam sledeci izlazak na letenje.

Pozdrav, Rale

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #18 on: April 11, 2015, 11:35:28 PM »
Rale i Neša na Fruškoj gori, a Tamaš, Karolj i ja, na Čeneju  :big smile



Povodom godišnjice braka, od svoje lepše polovine na poklon dobio sam model SebArt WindS 50e, koji je u mojim rukama danas imao svoj prvi let   (yay)



Model izvanredno leti, baš sam oduševljen  (yay)

« Last Edit: April 11, 2015, 11:43:20 PM by Gabor »

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #19 on: April 12, 2015, 07:41:04 AM »
 mmmm sigurno ste se lepo proveli  mmmm
Nije sramota učiti !!!

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #20 on: April 13, 2015, 12:37:55 AM »
Vidim da su se obe grupe lepo provele, Gabore sve cestitke za novi avion i da dugo uzivas leteci ga.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #21 on: April 14, 2015, 05:43:23 PM »
Hvala Bato!!!   (pijemo)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #22 on: April 14, 2015, 10:35:14 PM »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #23 on: April 24, 2015, 01:19:49 PM »
Posle par telefonskih razgovora, dana 23.04.2015., ukazala nam se prilika da posetimo privatni aerodrom u Bačkom Jarku, blizu Novog Sada. Sa upravnikom aerodroma smo se dogovorili da možemo poneti i neki model, pa i da letimo malo. Od novosađana došli su Bata i Julije, a iz Bečeja, Karolj i ja. Kad smo stigli dočekao nas je upravnik i operater aerodroma, vrlo gostoljubivi ljudi. Iza ograde, ima šta da se vidi... lepo pokošena trava, asfaltna pista, sve linije iscrtane prema hangaru, prema parkinzima za avione. Znači prosto neverovatno  (:sok:)
Posle malog druženja, poleteli smo Yak55, Fournier i Mini Titan, da vide ljudi šta umemo i znamo



Posle su nam pokazali hangar, gde imaju uparkirana 3 aviona Sila 450C, i helikoptere Robinson R44 i Safari. Evo kako aerodrom i pista (asfaltna 650m, travnata 750m ako se ne varam) pogledajte iz ptičje perspektive



Posle nekih sat i po vremena druženja krenuli smo na kaficu, pa kući. Baš sam rekao da me neko štipne, da li je sve to istinito, jer naprosto ne mogu doći sebi da postoji ovako nešto i kod nas, u Srbiji

Ovaj put nismo napravili fotografije, ali nadamo se da će biti još prilike, pa biće i fotografija

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #24 on: April 24, 2015, 05:23:14 PM »
                 Prvo anegdota. Moje modelarstvo pocinje kupovinom RC kompleta u Minhenu. Graupnerova Cesna je brzo sklopljena, motor upaljen, gas i na prvom ivicnjaku sam ostao bez elise. Telefon i molba gospodji koja me je vodila u Conrad da skokne tamo, kupi dva-tri elise i posalje za Novi Sad. Mala pauza a onda, gospodine kako mislite da nosim avionske propelere kroz grad, to je sigurno i veliko i veoma tesko.
                 Backi Jarak juce. Gabor je napravio kontakt, o svemu me obavestio a ja sam predosecao da ljudi ne znaju kojom se to mi vrstom vazduhoplovstva bavimo pa sam insistirao da ponesemo modele. I uradili smo dobru stvar, mislim da su to prvi put izbliza videli i mogli da pitaju.
                  Medjutim zateceni smo bili ipak mi. Toliko da se niko nije snasao da fotografise. Sav trud oko opisa je uzaludan jer je to kompleks kakav do sada nigde nisam video. Veoma ljubazni domacini su nam pokazali sve, od portirnice, preko male ambulante, gostinskog hangara za desetak malih aviona, kontrolnog tornja, radionice za odrzavanje i kontrolu, njihovog maticnog hangara sa letilicama sterilno cistim i apsolutno novim, i na kraju piste sa ogradom, rulnicama, travom kakvu do sada nigde ne videh i betonom na koji smo imam utisak mi prvi stali. Povrsina i nivelacija je takva da bi se "ladno" mogala odigrati partija bilijara. Mislim da smo se svi osecali malo neprijatno. Ne daj boze da je nekome ispala papirna maramica, na tako uredjenom kompleksu, to bi se videlo is svemira.
                   Jos uvek sam pod snaznim utiskom, dzabe bilo kakav opis, to treba videti.

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #25 on: April 24, 2015, 05:35:16 PM »
ne kapiram. da li se taj aerodrom tu odjednom pojavio?  ovako na google mapama mi deluje kao da je deo tog poslovnog kompleksa. kako da niko uopšte ne zna za njega? :)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #26 on: April 24, 2015, 10:06:29 PM »
Aerodrom je napravljen još prošle godine, i jeste deo privatnog poslovnog kompleksa. Domaćini su nam ispričali planove u vezi aerodroma, iskreno se nadamo da ćemo imati prilike da često letimo na tom aerodromu  4e  Čim dođemo do konkretnog dogovora, biće objavljeno i tu, na forumu.

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #27 on: May 02, 2015, 02:17:24 PM »
Preksinoć sam se vraćao iz Novog Sada, pa ko velim, ajde da prodjem pored Čeneja, da vidim kako izgleda pista, a možda sretnem i nekog poznatog.

Od modelara nije bilo nikog, a pista, zarasla, stopila se sa okolinom...







Što se tiče aerodroma u Bačkom Jarku, koliko čujem, od te priče. što se modelara tiče, nema ništa.
Sve je novo, toliko "ušminkano" da im ne pada na pamet da puštaju bilo koga ni na pistu ni na travnati deo pored.

Offline pedjartv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #28 on: May 02, 2015, 04:23:14 PM »
mozda i postoji mogucnost koriscenja aerodroma u backom jarku,sve je stvar dogovora i kulture  :)

aerdrom na ceneju ostao zapusten jer niko ne moze da se prihvati obeveze sredjivanje istog zbog manjka vremena.

milos i ja planiramo da odemo jedan dan malo da vozamo i voleli bi da to uradimo u backom jarku jer tamo verovatno ima i gde da se sedne i popije nesto. vlasnicima aerodoroma je mozda i dodatni plus ako bi ih posecivali i uzivali na njihovom zemljistu,sve je stvar doborg dogovora.


Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #29 on: May 05, 2015, 11:51:27 AM »
@pedjartv, tu sam pisao o situaciji na aerodromu Bački Jarak

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,13743.msg100235.html#msg100235

Ako samo odeš, nećeš naći nikoga da te pusti unutra. Nas su čekali pošto smo pre toga imali par telefonskih razgovora. Što se tiče jela, pića i to, restoranski deo im još nije završen, tako da, za sada ni od toga nema ništa. Nama su obećali da će do sredine maja meseca dati odgovor da li možemo da koristimo aerodrom za naše svrhe ili ne, i kakvi bi bili uslovi ako pristaju.