Author Topic: Lepljenje stiropora/stirodura  (Read 29676 times)

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Lepljenje stiropora/stirodura
« on: March 23, 2015, 07:40:39 PM »
Nisam siguran da je neko vec spominjao, pa rekoh da podelim sa vama. Jako dobro i cvrsto lepi stiropor/stirodur, ne ostecuje ga, brzo se susi, lako obradjuje, a nije skup.
Tanko se namazu obe strane koje se zele zalepiti, ostave se 5- 7 minuta da se lepak prosusi, pokvasi sa malo vode (fajtalica), spoji, stegne i nakon 5 minuta spoj je cvrst, moze se dalje raditi na modelu.
Lepak je AkFix 610, ima ga u Uradi Sam (metalna kartusa) oko 600 din.



Znam da je bilo dosta "price" oko lepkova, ali nije na odmet napomenuti sta ima novo.

S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Lepljenje stiropora/stirodura
« Reply #1 on: March 23, 2015, 09:02:37 PM »
ima i moment neke varijante kao silikon  lepi sve od betona do papira
The ground is the limit (or a water)

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Lepljenje stiropora/stirodura
« Reply #2 on: March 24, 2015, 10:28:27 AM »
..... ostave se 5- 7 minuta da se lepak prosusi, pokvasi sa malo vode (fajtalica), spoji, ......


Sto se fajta kada se prosusi ? Jel tako pise u uputstvu ?

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Lepljenje stiropora/stirodura
« Reply #3 on: March 24, 2015, 11:10:03 AM »
..... ostave se 5- 7 minuta da se lepak prosusi, pokvasi sa malo vode (fajtalica), spoji, ......


Sto se fajta kada se prosusi ? Jel tako pise u uputstvu ?
Negde na netu sam nasao podatak da se PU lepak pomesan sa vodom brze steze (ne mogu sad da nadjem link).
Nakon 5-7 min lepak (Akfix) bude vlazan i providan, nakon fajtanja, promeni boju (zamuti se i malo potamni) i stegne se za par minuta.
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Lepljenje stiropora/stirodura
« Reply #4 on: March 24, 2015, 02:35:42 PM »
@zbabic, da nisi možda mislio na ovu varijantu, ja je redovno primenjujem kad radim sa poliuretanskim lepkom, posle mixanja lepak postane kao gusta pena.


Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Lepljenje stiropora/stirodura
« Reply #5 on: March 24, 2015, 03:55:40 PM »
@firebird
 :)aplauz
to je to, upravo na to sam mislio, hvala sto si nasao video  ()-()

U zelji da proverim, stirodur sam lepio onako kako sam opisao: namazao, malo sacekao, nafajtao blago promešao i sastavio dva dela.
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline skleki

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
  • Bolje umeti nego imati
Re: Lepljenje stiropora/stirodura
« Reply #6 on: March 24, 2015, 04:05:13 PM »
Ovo je odlicna informacija kad se ljudima zuri, da bre zalepe stirodur ali je ovo malo skuplja varijanta.
Kad vam se ne zuri, Moment Express odlicno lepi stirodur i kosta oko 200 din za 200 ml ali se steze oko 12h

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Lepljenje stiropora/stirodura
« Reply #7 on: March 24, 2015, 10:04:41 PM »
Ja sam redovno koristio wood expres za penaste modele dok nisam otkrio radosti PU lepka. Ono što bih istakao kao prednost kod poliuretana je da veoma dobro popunjava male šupljine i lakše se šmirgla a wood expres mi je nekako kao osušena zvaka i

Offline skleki

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
  • Bolje umeti nego imati
Re: Lepljenje stiropora/stirodura
« Reply #8 on: March 24, 2015, 10:23:29 PM »
Da li bi neko mogao da predlozi jos neku marku PU lepka sa napomenom gde moze da se kupi?