Author Topic: Teflonske cevčice.  (Read 6328 times)

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Teflonske cevčice.
« Reply #15 on: March 30, 2015, 01:59:15 PM »
Nemoj silikonski jer se silikon lepi za zicu, ne kliza. PVC buzir je bolja opcija, a meni se svidja i zixi buzir. Bilo koji samo ne silikonski. Buzir mozes da postavis u vidu trakica sirine oko 1cm na svakih 10-15cm i time izbegnes veliku masu buzira. Opruga u pull-spring metidi je na krajnjoj tacki i nije zanemarljive mase. Ukoliko zelis najlaksi setup na repu to je pull-pull. Od toga ne postoji lakse ako umes dobro da izvedes, i zahteva solidan servo (ne pricam o snazi).

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Teflonske cevčice.
« Reply #16 on: March 30, 2015, 02:32:38 PM »
Da dopunim @Vaci-ja, cevčice ne podmazuj uljem već talkom, a šipkice, komplet, prevučeš jako stisnutom krpicom, natopljenom u glicerinu. Ovo pogotovo ako mesta nisu lako pristupačna...
#FFCC00

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Teflonske cevčice.
« Reply #17 on: March 30, 2015, 03:05:24 PM »
@marko.jovanovic

Malo mi nisi jasan mmmm
Ovde deliš "najiskusnije" savete:http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,14024.msg99472.html#msg99472, a ovde pitaš baš "dibidus"...  :big smile

Kao što si i sam već napisao, ESC ima BEC i sa njega ide "+" za prijemnik, a "+"-evi od servoa idu na BEC od 7,4V (kupovni BEC-ovi idu od 6,8V do 7,6V, zavisno od proizvođača). Pojedini imaju i mogućnost izbora napona, ali samo jednog na izlazu tj može se odabrati samo jedan radni-izlazni napon!
Neki, noviji ESC-ovi imaju BEC-ove sa mogućnošču izbora napona, obično jedna od tri vrednosti!

......

On koliko vidim može da radi od 3.6 do 9.6V ali pitanje je koji napon šalje na servo?
Odnoso koliko sam shvatio samo + žica ide sa baterije direktno na servo ili se ona ne koristi uopšte kako si ti Mišo naveo.
Znači koliko sam shvatio - ide na - od recievera, siganla takođe a + žica se kači gde?


U tvom slučaju, generalno gledano, taj prijemnik možeš direktno spojiti na 2S bateriju, ali "nije zdravo"...
S obzirom da je donji napon za prijemnik 3,6V, njegov radni napon je 3,3V i napon veći od 5V bi uslovio povećano zagrevanje stabilizatora, a samim tim i celog prijemnika, što uzrokuje bla, bla, bla... Znači BEC od 5V sa ESC-a je sasvim dovoljan za prijemnik i nekoliko manjih servoa na 5V, što opet zavisi od struje ESC-ovog BEC-a !!!

#FFCC00

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Teflonske cevčice.
« Reply #18 on: March 30, 2015, 04:26:18 PM »
Ok hvala na savetima.
To što sam tamo delio tamo takve savete jeste što taj deo poznajem i koristio sam samo setup na 5v sa esc-a
Do sada nisam se sretao sa ovim što sam gore napisao pa nisam hteo da iz nečega izađe beli dim zato sam i pitao za varijantu.
Znači da bi servoi radili na većoj voltaži definitivno treba još jedan uređaj tj bec za tako nešto što mi ne ide u prilog ali videću još.
Odnosno razmotriću i tu varijantu. Na jednom postu od gore sam se loše izrazio pa rekao silikonske cevčice a pri tome sam mislio na teflonske. Svejedno shvatio sam šta ste hteli da kažete. A kao što je i VACI rekao pošto ovde meni treba jako lagan setup jer se radi o modelu malog raspona krila gde je svaki miligram na repu bitan ipak ću nešto izvesti sa žicom i bužirom.
U svakom slučaju hvala svima na savetima.
Nemo`ž čoek sve da stigne u životu da nauči...
The ground is the limit (or a water)

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Teflonske cevčice.
« Reply #19 on: March 30, 2015, 08:25:53 PM »
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1672934&page=2

Ako ti je bitan miligram, samo pull-pull...

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Teflonske cevčice.
« Reply #20 on: March 31, 2015, 04:32:12 PM »
Evo našao sam rešenje mog problema
http://www.ebay.com/itm/8M-PTFE-Teflon-Tubing-Pipe-ID-1MM-OD-1-6MM-/390572462759?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5aefeed2a7
Pa ako nekom treba eto gde može naći a ima i u različitim veličinama tj različitim unutrašnjim i spoljašnjim pečnicima....
The ground is the limit (or a water)