Author Topic: Спортски аеродром "13. мај" 13. 04. 2015. Majstori i neuki letač  (Read 2757 times)

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Ovim hobijem sam se zarazio negde u novembru, kupio kod Zajka Tunderbolta al mi bilo zao da ga odmah olupam o ledinu i resim da sam napravim avion. I eto danas je bio taj famozni D-day. Uz veliku pomoć Brane,Coke, Mikija(glavnog krivca za sirenje ove zaraze) i jos jednog momka kome na zalost nisam zapamtio ime uspeli smo da poletimo moju konstrukciju napraljenu od karton pene...odmah da konstatujem da je jaka ko zemlja jer ni dva pikiranja na nos nisu napravila nikakvu stetu.Koristio sam karton penu od 5 mm i mislim da sam tu napravio gresku jer je model bas tezak....napravio sam i dva krila, jedno klasicno Klark i jedno Kfm 3(ostalo mi viska materijala)....i to bi ovako





nastavak sledi...

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406

Offline mikiroy

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Bravo. Od neviđenog grunfovanja u poslednje vreme do leta.
Model je danas izazvao čuđenje, merkanje ozbiljnih rc letača, u smislu može li uopšte da leti, ali uz pomoć Brane i Coke, malo doterivanja, poleteo je i sleteo.
U svakom slučaju odličan provod danas na 13-ici uz puno smeha i naravno radosti mlade srpske konstruktorske nade (res).
Samo napred, očekujemo još mnogo od tebe.

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Hvala za ovo mladi  (pijemo),iskreno veoma sam zadovoljan kako je sve ovo ispalo, a najvažnije je što sam ukapirao koje greške sam napravio u izradi....više sam očekivao od Kfm3 krila, ipak ima veliki otpor što se vidi iz ova tri snimka...čekam da mi youtube obradi i snimak sa Klarkovim krilom i videćeš kolika je razlika.... (<--)

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Youtube je prolupao skroz, od sinoć obradjuje snimak tako da cu okaciti ovo, nadam se da ce raditi...ovo je let sa Klasicnim krilom, bilo je sve ok dok ja nisam uzeo stanicu....klasicna greska početnika kad levo nije levo nego je desno...smoto sam ga na petoparcu i tras.....pukle letvice repa, ništa strašno..... 8)