Author Topic: Pomoc  (Read 15818 times)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Pomoc
« Reply #15 on: April 27, 2015, 10:30:32 PM »
Ako sam dobro video na slici nema on switcher ,tako da je tu samo fenix simulator.Imam i ja jedan takav,a onaj drugi mi je sa switcherom.Za te riccs daljince neznam postupak privezivanja,dal treba da bude ugasen ili upaljen,a mislim da  u fenixovom options trebao bi namestiti pod razno neki novi model daljinca npr. Riccs.
Nije sramota učiti !!!

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Pomoc
« Reply #16 on: April 28, 2015, 06:00:31 AM »
Alo ljudi imam potpuno isti i USB i stanicu i još jednom kažem stanica mora da bude UPALJENA ili ti on/off dugme treba da bude na ON funkciji da bi radilo.  Nikakav switch nema na USB-u i koristi se samo za phoenix simulator. Ako to nije slučaj onda ili ti je riknuo kabal ili ti je riknuo trener port na stanici tj ima lošu konekciju. Ne postoje drajveri za stanicu nego samo za USB.
Konekcija između stanice i usb-a se ostvaruje običnim kablom sa dve žice. Što će reći da slobodno može da otvori stanicu i zalemi dve žice direktno na trener port ako treba ja ću moju rastaviti i postaviti slike kako sam to uradio.
Samim tim  sam izbegao korišćenje adaptera sa mono na onaj sa 4 pina a i mogu da koristim kabal i za riccs i za spektruma.
« Last Edit: April 28, 2015, 06:05:12 AM by marko.jovanovic »
The ground is the limit (or a water)

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 785
Re: Pomoc
« Reply #17 on: April 28, 2015, 07:12:31 AM »
Kod mene stanica mora biti ukljucena

Offline Dulence

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 87
Re: Pomoc
« Reply #18 on: April 28, 2015, 12:33:55 PM »
Znaci mene je sad sramota da vam kazem ovo ali ajde.
Znate gde sam pogresio? (kakva sam budala)
U USB nisam ni video da ima da se ubode ovo od stanice nego sam USB ubacio samo a ovo sto sam trebao u USB ja ubacio  tamo gde se ubacuju slusalice  :_D :_D
Hvala svima. Imate po jedno pivo kad se vidimo negde  (pijemo)

Offline Dulence

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 87
Re: Pomoc
« Reply #19 on: April 28, 2015, 12:46:07 PM »
Nego sad sam nesto sjebo i ne znam komande da namestim pa sam namestio skroz pogresno pa jel moze mala pomoc?

Offline Dulence

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 87
Re: Pomoc
« Reply #20 on: April 28, 2015, 01:22:04 PM »
Sve sam namestio kako treba, samo mi nije jasno zasto gas ne moze ono postepeno da se dize i spusta nego kad dizem palicu ima samo MAX i kad spustim ugasi se motor.

Offline jan.zloh

  • Newbie
  • *
  • Posts: 38
Re: Pomoc
« Reply #21 on: April 28, 2015, 02:01:49 PM »
Odradi kalibraciju predajnika i obavezno pre kalibracije stavi palicu gasa na sredinu, bar je tako kod mene upalilo.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Pomoc
« Reply #22 on: April 28, 2015, 02:14:28 PM »
Heheeh  i treba da te bude sramota !!  :hehe :_D

Sad ces valida i gas napkin... pa udri peglaj....

 ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Pomoc
« Reply #23 on: April 28, 2015, 02:57:56 PM »
 :sljus nemož to raditi!
To se ne radi!
Imaš u setovanju svaku komandu da namestiš kako ti volja.
Ili uradi kalibraciju stanice ponovo ali prati tačno šta ti kaže program.
Znači kada kaže idi lepo pa desno recimo ailerone ako uradiš suprotno onda će ti biti kontra komande što nije opet nikakav problem jer i na stanici i u simulatoru možeš da uradiš reverce....
The ground is the limit (or a water)

Offline skleki

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
  • Bolje umeti nego imati
Re: Pomoc
« Reply #24 on: April 28, 2015, 03:03:33 PM »
Super sto je covek resio problem a ja samo da navedem podatak da ima za drugog ako ima slican problem:
Kad na USB Dongle LED dioda svetli neprekidno, to znaci da USB Dongle nema komunikaciju sa Transmiterom tj da od njega ne prima validan signal, sto je kod njega bio slucaj.
LED dioda na USB dongle blinka kad je sve prikaceno kako treba do PC-ja, ostalo je onda sa PC-jem.

Offline Dulence

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 87
Re: Pomoc
« Reply #25 on: April 28, 2015, 06:22:37 PM »
Heheeh  i treba da te bude sramota !!  :hehe :_D

Sad ces valida i gas napkin... pa udri peglaj....

 ()-()

Cika Zajko nauk za sledeci put, ima dobro da pogledam pa onda da pitam, a ne ovako pravim problem bez problema.  (<--)